04.04 godz. 20:40, Skwierzyńska, Sedzia: Kamil Struski
Skład: Labourot, Matuszak, Ferros, Markowski, Grzelczyk, Rutkowski, Kacperczyk, Sahal, Niedźwiedź, Mosur, Mosur
Skład: Stachowicz, Spadło, Fąfrowicz, Kąciak, Kopociński, Kąciak, Fąfrowicz, Koziarz, Wojtczak
20' Amine Sahal
30' Dario Ferros
11' Michał Koziarz
13' Radosław Kopociński
17' Michał Kąciak
32' Michał Kąciak
Zawodnik meczu: Michał Kąciak (Pod nieobecność swojego imiennika - Michała Jasioka, to Michał wziął na siebie ciężar kreowania akcji. Zawodnik Pioruna robił to bardzo dobrze, a spotkanie zakończył strzeleniem dwóch goli i zanotowaniem asysty. Wyróżnienie dla Radosława Kopocińskiego. )

Po pierwszej kolejce spotkań w pierwszej lidze tabela podzieliła się na dwie części. Na tych co swoje mecze wygrali i na tych, którzy je przegrali. Tak więc pierwszych sześć zespołów ma w swoim dorobku trzy oczka i jednym z takowych jest Piorun Zaodrze. "Pioruny" tak samo jak "Wilki" przeniosły się z ligi na Kuźnikach i w swoich debiutach wygrali 3:2. Team Marcina Stachowicza pokonał w takim stosunku InsERT Team, a ogromny wkład w wygraną miał również strzelec dwóch goli - Michał Jasiok. Michał jest tak samo ważną postacią w Piorunie, jak Pelwecki w Wolves i również od niego będzie wiele tej wiosny zależało. Jeżeli będzie regularnie przychodził na mecze i oczywiście regularnie trafiał do siatki, to ekipa z Opola powinna uzyskać awans do Ekstraklasy. W przeciwnym razie, sezon będzie zdecydowanie trudniejszy. Wracając jednak do zapowiedzi 2 tygodnia WLB, to w nim Piorun Zaodrze podejmie Unit4, który przegrał na inaugurację z Bratem Albertem - 3:5. Mimo niekorzystnego wyniku U4 pokazał się z dobrej strony i powinien być w tym sezonie trudnym przeciwnikiem niemalże dla każdego. Zatem czy "Zieloni" napsują krwi debiutantowi i zgarną premierowe oczka w bieżącej kampanii ligowej? Czy jednak to Przemysław Spadło i jego koledzy wygrają drugi raz z rzędu i dadzą jasny sygnał, że liczy się dla nich tylko i wyłącznie walka o najwyższe cele? EDIT: Piorun zagra dzisiaj bez wcześniej wspomnianego Michała Jasioka.

2' Bartosz Fąfrowicz staje przed szansą na zdobycie gola otwierającego wynik tego spotkania, lecz jego plasowane uderzenie instynktownie nogami broni Steeve Labourot.
9' Kocioł pod bramką Przemysława Spadło i strzał z woleja Marcina Mosura przelatuje minimalnie obok słupka.
11' (1:0) - Błąd defensora Unit4 - Adriana Rutkowskiego, który zagrywa piłkę wprost pod nogi Michała Koziarza, a ten w sytuacji sam na sam nie myli się i płaskim uderzeniem pokonuje bramkarza przeciwników.
13' (2:0) - Piorun idzie za ciosem, a po podaniu Michała Kąciaka golkipera U4 pokonuje Radosław Kopociński.
14' Kąciak zza pola karnego strzela - Labourot udanie interweniuje nogami.
17' (3:0) - Robert Fąfrowicz prostopadle zagrywa niepilnowanego przed polem karnym Michała Kąciaka. Ten staje oko w oko z bramkarzem i niczym profesor, z idealną precyzją pakuje piłkę do siatki, obok bezradnego golkipera.
19' Indywidualna akcja Dario Ferrosa, który na zamach mija dwóch obrońców rywali, staje oko w oko z bramkarzem i musi uznać jego wyższość. Piłka w rękach Spadło.
20' (3:1) - Piotr Grzelczyk w tempo podaje do Amine Sahala, a ten mając przed sobą tylko i wyłącznie Przemka Spadło, płaskim strzałem ze szpica go pokonuje!
21' Dobre wyjście Przemysława Spadło z własnej bramki, który udanie wygarnia futbolówkę spod nóg Michałowi Matuszakowi.
23' Mocny strzał Sahala zza pola karnego i świetnie Spadło zbija piłkę na rzut rożny.
24' Kąciak na skrzydło do Koziarza, który wyprzedza obrońcę i strzela wprost w dobrze ustawionego Labourota.
25' Sahal w pole karne do Matuszaka, który kończy akcję uderzeniem w boczną siatkę.
26' Matuszak z dystansu - Spadło na raty chwyta piłkę.
30' (3:2) - Ładna kombinacja graczy Unit4. Matuszak w pole karne zagrywa do Ferrosa, który strzałem przy dalszym słupku pokonuje Spadło.
32' (4:2) - Maciej Kąciak z lewej strony zagrywa na krótszy słupek w kierunku Michała Kąciaka, który urywa się obrońcy, przyjmuje piłkę i strzałem po ziemi pokonuje Labourota po raz drugi w tym spotkaniu!
34' Rutkowski może asystować przy drugim golu dla przeciwników. Obrońca U4 traci piłkę przed własnym polem karnym. Tą przejmuje R.Fąfrowicz, ale mając przed sobą tylko i wyłącznie bramkarza przenosi "balon" nad poprzeczką.
35' Kąciak do Kopocińskiego w pole karne i tego drugiego ofiarną interwencją zatrzymuje Labourot. Będzie tylko rzut rożny.
38' Kąciak z rzutu wolnego trafia w mur. Po chwili piłka jednak do jego wraca i zagrywa ją na przedpole do Stachowicza. Ten wypatruje w polu karnym R.Fąfrowicza, podaje mu piłkę, lecz gracz z numerem "17" z woleja przenosi futbolówkę nad poprzeczką.
39' Fąfrowicz z woleja strzela - piłka przelatuje nad piłkołapem za bramką przeciwników.

Piorun Zaodrze wygrywa drugi mecz z rzędu i wskakuje na fotel lidera pierwszej ligi. W spotkaniu z Unit4 nie miał łatwej przeprawy, bowiem ich przeciwnik postawił trudne warunki. "Pioruny" jednak pokazały swoją sportową klasę i po końcowym gwizdku sędziego Kamila Struskiego mogli cieszyć się ze zgarnięcia trzech punktów. Dla U4 była to druga porażka w tym sezonie i z zerowym dorobkiem punktowym zajmują przedostatnie miejsce na zapleczu Ekstraklasy. O premierowe punkty tej wiosny gracze Dario Ferrosa powalczą z InsERT-em, zaś Piorun "skrzyżuje rękawice" z Żarem Tropików.