29.03 godz. 19:55, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Stawarz, Nowak, Urban, Radziewicz, Radziewicz, Śliz, Sujka, Kasprzak, Frączek, Szczygieł, Burzmiński
Skład: Jasiok, Spadło, Fąfrowicz, Kąciak, Sowinski, Kopociński, Kąciak, Matejka, Fąfrowicz, Koziarz
19' Wojciech Urban
22' Filip Szczygieł
6' Michał Jasiok
9' Robert Fąfrowicz
34' Robert Fąfrowicz
36' Michał Jasiok
Zawodnik meczu: Michał Jasiok (Autor dwóch goli w tym decydującego o wyniku spotkania,raz po raz napędzał ataki Pioruna.)

Po dwóch sezonach spędzonych w lidze na Kuźnikach, w których nie brakowało sukcesów zarówno indywidualnych, jak i tych drużynowych, do rozgrywek przy Skwierzyńskiej przenosi się Piorun Zaodrze i zamierza w nich sporo namieszać. Oznacza to, że swoje dotychczasowe ekipy w WLB, czyli Brata Alberta, Auto Truck i Lean Forge opuszczają liderzy "Piorunów", czyli odpowiednio; Michał Jasiok, Marcin Stachowicz i Przemysław Spadło i pod wspólnym "sztandarem" mogą sporo namieszać. Nie ma co ukrywać, Piorun będzie jednym z głównych faworytów do awansu do Ekstraklasy. Pytanie tylko czy deklaracje, statystyki i poziom piłkarski przełożą się na końcowy sukces? Tego nie wiemy, ale wiemy, że w swoim debiutanckim spotkaniu Piorun podejmie wracający do WLB - InsERT Team. Ten dosyć przebudowany - bez braci Szczurków, Łukasza Sucha czy Pawła Gizy pozostaje wielką niewiadomą i w zasadzie pierwsze kolejki powinny dać nam odpowiedź o co wiosną będzie walczyć! Jak zaprezentuje się na tle bardziej zgranego przeciwnika? Przekonamy się już niebawem!

4' Szczygieł po dobrym podaniu wychodzi sam na sam z bramkarzem Pioruna,lecz wypuszcza piłkę za mocno i wpada w Radzewicza.
5' Sujka za nierozważny atak na nogi przeciwnika ogląda żółtą kartkę,będą grać w osłabieniu następne dwie minuty.Z rzutu wolnego Jasiok,bramkarz paruję strzał na rzut rożny.
6' (1-0) Kolejna już piłka trafia do Jasioka który płaskim strzałem w prawy róg bramki otwiera wynik.Asysta w tej akcji należy do Kąciaka.
9' Tym razem przewinienie popełniają zawodnicy Pioruna,Fąfrowicz ukarany żółtą kartką i w przewadze zacznie Insert.
10' Piekielnie mocy strzał w wykonaniu Nowaka,piłka odbija się od poprzeczki i wraca na pole gry.Zawodnicy Inserta twierdzą że piłka całym obwodem przekroczyła linię bramkową,lecz sędzia nakazuje grać dalej.Z ławki słychać tylko jedno pytanie ,,Gdzie jest VAR?''.
15' Prostopadłe podanie do Kąciaka,ten staje sam na sam z golkiperem i przegrywa ten pojedynek.
19' (1-1) Śliz wykłada piłkę na punkt karny,a Urban mocnym uderzeniem posyła futbolówkę do siatki.Piłkarze na przerwę zejdą z remisem.
22'  (1-2) Filip Szczygieł uderzeniem po ziemi pokonuję Radziewicza,zabrakło dłuższej ręki a piłka zostałaby wybita na rzut rożny.Drużyna o pseudonimie ,,Programiści'' po raz pierwszy w tym spotkaniu wychodzi na prowadzenie.
26' Piłka pod nogami Jasioka,ten decyduję się na oddanie strzału za pola karnego który mija bramkę przeciwników.
28' Sowinski dostaje podanie na pustą bramkę,trochę za mocne przez co atakując na wślizgu trafia ostatecznie w boczną siatkę.Niedużo brakowało do wyrównania Pioruną.
30' Prostopadła piłka do Jasioka,jednak szybciej z bramki wychodzi Radzewicz i przejmuję to podanie łapiąc piłkę.
34' (2-2) Kontratak ,,Piorunów'',liczebnie wychodzą 3 na 2.Kopociński podaje na prawą stronę do Fąfrowicza która strzela obok zdezorientowanego bramkarza.Remis w tym spotkaniu i zapowida nam się bardzo emocjonująca końcówka.
36' (3-2) Jasiok dostaje piłkę sam na sam,mija bramkarza do boku i wbija futbolówkę do pustej bramki.Do końca spotkania pozostają niespełna 4 minuty.Czy zawodnicy Inserta są w stanie doprowadzić do remisu,a może nawet wygranej? Na pewno Piorun postawi teraz na zabezpieczenie defensywy.

Dzisiaj spotkały się na boisku dwa równe zespoły,czego dowodem jest wynik który zmieniał się z każdą chwilą.Początkowo lepiej w mecz weszli zawodnicy Pioruna,po czym oddali inicjatywę i dali sobie strzelić dwie bramki.Insert świetnie gonił,ale trochę gorzej trzymał wynik.Ostatecznie za sprawą niezawodnego Jasioka to ,,Pioruny'' zdobywają trzy punkty i zapisują wygraną na swoje konto.Gorycz porażki duża, lecz możliwość rewanżu już po świętach.Piorun zmierzy się z Unit4 FC, natomiast Insert zagra z Visionicą.

autor: Maciej Siwek