29.03 godz. 20:40, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
2 : 3
( 1 : 1 )
Skład: de Rosset, Siwko, Warowy, Ciećwierz, Lewandowski, Olszewski, Tęsiorowski, Chrzanowski, Pelwecki
Skład: Kądziołka, Kuziomko, Kuziomko, Sikora, Zawadzki, Ogonowski, Chomik, Wiśniewski, Bajurny, Kubiak, Wyhadańczuk
10' Michał Chrzanowski
20' Paweł Lewandowski
30' Jakub Pelwecki
36' Jakub Pelwecki
13' Maciej Kuziomko
40' Marcin Wiśniewski
Zawodnik meczu: Jakub Pelwecki (Zdobywca dwóch ważnych goli dla swojej drużyny,które ostatecznie rozstrzygnęły o końcowym wyniku spotkania.)

Oprócz Pioruna Zaodrze, także Wolves Wrocław, a teraz w zasadzie Wolves AirSupport Wrocław postanowił się przenieść z rozgrywek przy Sarbinowskiej do tych przy Skwierzyńskiej i również nie zamierza być tylko i wyłącznie "tłem" dla przeciwników. W końcu jak ma się w swoich szeregach takich zawodników jak Jakub Pelwecki (król strzelców WOFC w sezonie zima 2017/2018), Dariusz Sojka (lider XL Catlin w ostatnich sezonach) i Bartosz Tęsiorowski (tego Pana w zasadzie nie musimy przedstawiać nikomu) to grzechem jest brak walki o najwyższe cele. W swoim debiuciu w WLB "Wilki" zagrają z FC Pasibusem, czyli zespołem, któremu jesienią zabrakło w zasadzie dwóch punktów, a teraz grałby w najwyższej klasie rozgrywkowej. "Włoskie Pastuchy" w obecnej kampanii ligowej będą chciały udowodnić, że rezultaty uzyksane poprzednio nie były przypadkowe i znając ich zacięcie, wiemy, że są w stanie sporo namieszać w układzie ligowej tabeli. Dużo znowu będzie zależeć w ich przypadku od formy Łukasza Chomika, który jesienią strzelał jak na zawołanie. Czy teraz również będzie ciągnął grę Pasibusa? Jak zaprezentuje się w starciu przeciwko Wolves Wrocław? Czy podejmie wyzwanie innemu, niezwykle bramkostrzelnemu snajperowi, czyli Pelweckiemu? Kto po końcowych 40 minutach będzie schodził z murawy w glorii chwały?

5' Niezła wrzutka na głowę Lewandowskiego,dobrze skierowana piłka mija o centymetry światło bramki. Bardzo dobra sytuacja na objęcie prowadzenia w tym spotkaniu.
8' W polu karny piłkę przyjmuję Wiśniewski,trafia nieczystko w futbolówkę czego efektem jest to,że wychodzi ona daleko poza boisko.
10' (0-1) Chrzanowski otwiera wynik spotkania,w sytuacji sam na sam mija bramkarza i umieszcza piłkę w siatce.
11' Co za odopowiedź Pasibusa,Ciećwierz wybija piłkę z lini bramkowej na rzut rożny.Dużo nie brakowało do szybkiego wyrównania.
13' (1-1) Kuziomko decyduję się na strzał za pola karnego. Piłka wpada obok interweniującego Siwko i mamy wyrównanie w tym spotkaniu.
14' Bajurny dośrodkowuję w pole karne,do piłki dopada Kuziomko i oddaje strzał głową.Uderzenie spada obok bramki,musi jeszcze poczekać na swój dublet.
18' Kolejna akcja "Wilków'', Olszewski drybluje dwóch zawodników po czym wykłada piłkę Pelweckiemu. Bardzo mocno trafiona piłka,obija poprzeczkę bramki strzeżonej przez Zawadzkiego.
20' Żółtą kartką ukarana drużyna prowadzona przez Tęsiorowskiego, błąd zmiany przyczyną dalszego osłabienia drużyny.
24' Drugą połowę rozpoczynamy od kontuzji,boisko opuszcza kuśtykając Ciećwierz.Na dzisiaj to koniec spotkania dla tego zawodnika.
30' (1-2) Gol dla Wolves,Jakub Pelwecki po pięknym uderzeniu za pola karnego wyprowadza swoją drużynę na prowadzenie. Jaka będzie odpowiedź ,,Włoskich Pastuchów''?
32' Strata piłki w obrębie swojej 16-nastki, ten błąd stara się wykorzystać Olszewski. Mija do boku bramkarza, ale wypuszcza zbyt mocno futblówkę i wychodzi ona poza pole gry. Wynik pozostaje bez zmian, Wataha dalej na prowadzeniu.
34' Na uderzenie decyduję się Kuziomko,mocny strzał dobrze sparowany na rzut rożny.
36' (1-3) Jakub Pelwecki po raz drugi,tym razem nie samotnie, a po podaniu Lewandowskiego.Na 4 minuty przed końcem spotkania Wolves ucieka na dwa trafienia.
38' Kuziomko z rzutu wolnego, piłka odbija się od jednego z kolegów i zaczniemy rzutem od bramki.
40' (2-3) Wiśniewski po podaniu Kuziomko, kontaktowy gol dla drużyny prowadzonej przez Bartłomieja Kądziołka.Czy starczy czasu na wyrównanie w tym spotakniu?

W dzisiejszym spotakniu mierzyły się dwie wyrównane drużyny,Wolves podejmował Pasibus.Mecz obfitował w liczne sytuacje, których ostatecznie więcej wykorzystali zawodnicy nazywani "Watahą". Dobra dyspozycja Jakuba Pelweckiego i jego skuteczność przesądziła o dzisiejszym wyniku. Pasibus w końcówcę mógł odrobić straty,ale za późno się do tego zabrał i zwykle zabrakło czasu. Możliwość rewanżu już po przerwie świątecznej, Pasibus zagra z T.B 85 Team. Wolves podejmię Zielonych Aniołów.

autor: Maciej Siwek