28.03 godz. 20:40, Skwierzyńska, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Fleming, Kalemba, Dranka, Matlak, Sokół, Węgrzyn, Głuszczak, Pacholski
Skład: Osowski, Uchański, Barski, Wardęga, Wardęga, Mikołajek, Tymczak, Struski, Fortuna, Misiewicz, Babenko
23' Tomasz Węgrzyn
25' Piotr Kalemba
35' Michał Dranka
36' Tomasz Węgrzyn
Zawodnik meczu: Tomasz Węgrzyn (Tomek odznaczał się niezwykłą aktywnością. Często zagrażał bramce Bohdana Fortuny, a co najważniejsze strzelił dwa gole i zanotował asystę. )

BNY Mellon identycznie jak Brat Albert jest spadkowiczem z najwyższej klasy rozgrywkowej i znając nieustępliwość i ambicje tego zespołu, wiemy, że będzie chciał do elity jak najszybciej wrócić. O sile "Mellona" decydować będą liderzy tej drużyny w postaci Piotra Kalemby, Dominika Wojciecha czy Mateusza Głuszczaka i jeżeli oni będą grać dobrze, to skorzystają na tym pozostali. W swoim pierwszym meczu po spadku "BoNeY" zmierzy się z Zielonymi Aniołami. "Green Angels" przystępują do sezonu pełni optymizmu i w dobrych humorach, a to za sprawą niezwykle udanej zimy w WOFC, w której bez ani jednej straty punktów wygrali rozgrywki w trzeciej lidze. Tyle, że o sile tamtego zespołu decydował Rafał Biel, który teraz powrócił do swojego matecznika - Brata Alberta. O jego zastąpienie postara się Arkadiusz Barski, który przeszedł do Zielonych Aniołów z Armii Zbawienia wraz z kilkoma innymi kolegami, którzy również mogą podnieść poziom sportowy swojej nowej ekipy. O tym czy tak się stanie pokażą pierwsze mecze wiosny, w tym ten najbliższy z BNY Mellon. Kto z nim zwycięży, a kto zejdzie z boiska pokonany? A może będziemy świadkami podziału punktów?

3' Uderzenie Michała Dranki z powietrza, bez większych problemów zostaje zatrzymane przez dobrze ustawionego Bohdana Fortunę!
6' (0:1) - Mocny strzał Karola Sokoła zza pola karnego, piłka po rykoszecie od jednego z obrońców Zielonych Aniołów, wpada do siatki tuż przy słupku, obok bezradnego golkipera!
10' Dwie fenomenalne interwencje Mateusza Głuszczaka po strzale Jana Mikołajka i dobitce Jakuba Tymczaka!
15' Tomasz Węgrzyn urywa się obrońcy, staje oko w oko z Bohdanem Fortuną i uderza, tylko i wyłącznie w boczną siatkę.
19' Strzał Sokoła z dystansu i na raty po nim interweniuje Fortuna.
23' (0:2) Węgrzyn oddaje płaski strzał, po którym piłka odbija się od słupka i wpada do siatki. BNY Mellon wychodzi na dwubramkowe prowadzenie!
25' (0:3) - Węgrzyn centruje piłkę w pole karne w kierunku Piotra Kalemby. Popularny "Kali" strzela, tak, że piłka po rękach bramkarza znajduje drogę do bramki. Sędzia mówi - samóbój, koordynator, czyli Ja, zaliczam trafienie Piotrkowi - jak to mówią, zgodnie z ofensywnym duchem gry.
26' Paweł Struski stara się odpowiedzieć na trafienie rywali, ale jego uderzenie z lewej strony pewnie broni bramkarz.
29' Michał Wardęga zabiera piłkę ostatniemu obrońcy BNY Mellon, po czym wychodzi w sytuacji sam na sam z Głuszczakiem. Gola jednak nie będzie, bowiem całą tą wojnę nerwów wygrywa bramkarz i ciągle "Green Angels" pozostają bez trafienia w tym spotkaniu.
31' Piotr Matlak strzałem zza pola karnego stara się zaskoczyć golkipera Zielonych Aniołów, ale futbolówka po tej próbie przelatuje tuż obok bramki.
35' (0:4) - Dobra gra spadkowicza nie ustaje, a rezultat podwyższa grający z numerem "9" - Michał Dranka.
36' (0:5) - Jeszcze jeden cios zadany ekipie Olafa Mikołajka. Kalemba z prawej strony wrzuca piłkę pod bramkę do niepilnowanego Węgrzyna, który na raty pokonuje Fortunę! Jest to również drugie trafienie Tomka w tym spotkaniu!
39' Richard Fleming z dystansu - obok bramki.
40' Dranka staje przed szansą na ustrzelnie dubletu, ale po jego strzale i rykoszecie od jednego z obrońców futbolówka nieznacznie mija dalszy słupek bramki przeciwników.

Tylko w pierwszej połowie byliśmy świadkami dość wyrównanego widowiska. W drugiej odsłonie spadkowicz pokazał swojemu rywalowi miejsce w szeregu i udowodnił, że ma zamiar jak najszybciej wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej. "Green Angels" po zmianach kadrowych nie potrafił się odnaleźć, a wielu zawodników nie umiało znaleźć wspólnego języka. W efekcie sezon zaczynają bez zdobyczy punktowej, ale myślę, że w kolejnych spotkaniach powinni już punktować. O przełamanie Zielone Anioły powalczą w kolejnym meczu, z Wolves AirSupport. BNY Mellon z kolei zagra z Aferą Neonową.