Skład: Biel, Gudra, Kowalczyk, Karczewski, Bocian, Banaś, Kowalczyk
Skład: Shoaib, Labourot, Matuszak, Ferros, Arturowicz, Kacperczyk, Sahal, Mosur, Mosur
25' Rafał Biel
33' Piotr Kowalczyk
39' Piotr Kowalczyk
7' Marcin Mosur
23' Kacper Arturowicz
23' Dario Ferros
26' Michał Matuszak
36' Ahmed Shoaib
Zawodnik meczu: Piotr Kowalczyk (Brał udział prawie w każdej akcji bramkowej swojej drużyny czego dorobkiem są 2 gole oraz 2 asysty. Na wyróżnienie zasługuje także Rafał Biel, który ustrzelił hat-tricka.)

Brat Albert jesienią do końca walczył o ligowy byt w Ekstraklasie, ale ostatecznie nie udało mu się takowego zachować. W efekcie, wiosną podopieczni Macieja Gudry będą musieli radzić sobie na drugim szczeblu rozgrywek. Z racji swojego ogrania w amatorskiej piłce, statusu spadkowicza i potencjału kadrowego, Brat Albert jest jednym z głównych faworytów do wygrania pierwszej ligi. Musi jednak posiadać stabilną kadrę, a forma takich zawodników jak Damian Karczewski, Rafał Biel czy Piotr Kowalczyk powinna lepsza niż ostatnio. W swoim pierwszym meczu sezonu "zieloni" podejmą Unit4, czyli szósty zespół pierwszej ligi w poprzedniej rundzie. Jeżeli myślisz o U4, jako pierwsze do głowy przychodzą postacie Dario Ferrosa i Michała Matuszaka, którzy stanowią o obliczu gry tej drużyny. Na ten duet musi w szczególności uważać ekipa spadkowicza i jeżeli uda jej się go zneutralizować to o trzy punkty powinno być zdecydowanie łatwiej. Pytanie więc czy uda się takowe zgarnąć? Czy raczej BA zostanie zaskoczone i już na inauguracje straci cenne ligowe skalpy?

5’ - (0-1) Pierwszy gol w tym spotkaniu, drużyna która wychodzi na prowadzenie w tym meczu to Brat Albert, strzelcem gola Rafał Biel, po pięknym podaniu od Piotra Kowalczyka.
10’ – Bardzo dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego drużyny Unit4, piłka dociera na głowę jednego z napastników, który minimalnie uderza obok bramki.
14’ – Zawodnicy pełniący rolę gospodarza widać, że postawili dzisiaj na dośrodkowania. Kolejna piłka idealnie posłana na nogę Michała Matuszaka, niestety Michał nie zdołał skierować jej do bramki. Stan rywalizacji dalej bez zmian.
16’- Piękna akcja Alberta, w której Damian Karczewski próbuję posłać piłkę do swojego kolegi z drużyny, by ten tylko dopełnił formalności do pustej bramki. Wcześniej jednak piłkę ręką zagrywa Marcin Mosur, za co sędzia dyktuję rzut karny i napomina go żółtą kartką.
16’ – (0-2) Rzut karny pewnie wykonany przez Rafała Biela. Strzał w prawy górny róg bramki, tak zwane - zdjęcie piłkarskiej pajęczyny! Bramkarz bez żadnych szans na obronę tego strzału.
23’ – (1-2) Bramka kontaktowa dla Unit4. Świetne podanie do włączającego się prawą flanką Marcina Mosura,  który mocnym dośrodkowaniem wykłada piłkę jak na tacy Dario Ferrosowi, a ten zamienia zagranie kolegi na gola. Winy za spowodowanie rzutu karnego w pierwszej połowie zostały odkupione, wracamy do meczu.
23' Żółta kartka dla Arturowicza za faul na jednym z rywali.
25’ – (1-3) Klasyczny hat-trick na koncie Rafała Biela! Ładna akcja ,,Albertów’’ zakończona bramką, przy której asystę należy zapisać na konto zawodnika z nr 11, czyli  Piotra Kowalczyka.
26’ – (2-3) Długo na odpowiedź rywali nie musieliśmy czekać, bo niespełna minutę i na listę strzelców wpisuję się Matuszak. Jak to uczynił? Odebranie piłki ostatniemu obrońcy i wykorzystanie danej mu sytuacji płaskim strzałem w lewy róg bramki.

33’ (2-4) Kapitalnie wyprowadzony kontratak. Piotr Kowalczyk od połowy boiska biegnie sam na sam z bramkarzem i wykorzystuję swoją sytuację! Albert znowu odskakuje rywalom na dwa oczka.

36’ – (3-4) Kolejne już dośrodkowanie z bocznej strefy boiska za sprawą Sahala, które przechodzi przez całe pole karne, a pierwszym zawodnikiem, który dopada do piłki jest Shoaib Ahmed skutecznie wykorzystujący świetne zagranie kolegi. Końcówka spotkania zapowiada się emocjonująco, gdyż do remisu drużynie Unit4 brakuje tylko jednej bramki. Patrząc na przebieg meczu są w stanie to zrobić!
39’ (3:5) - Emocje w tym meczu właśnie się skończyły za sprawą piątego trafienia drużyny Alberta. Miłosz Materniak wykłada piłkę do pustej bramki Piotrowi Kowalczykowi, który drugi raz wpisuję się na listę strzelców w tym spotkaniu.

Pierwsza połowa spotkania należała do drużyny Brata Alberta, co udokumentowali dwoma trafieniami. Przeciwnicy próbowali dośrodkowaniami przebić się przez obronę dowodzoną przez Annę Bocian, ale udało im się to dopiero w drugiej części, co przyniosło wiele emocji dalszej fazie meczu oraz znacznie zagroziło planom spadkowicza z Ekstraklasy. Za każdym razem gdy Unit4 łapał kontakt, przeciwnicy szybko odpowiadali i uciekali przeciwnikom. Bramka w końcówce spotkania już ostatecznie rozstrzygnęła o wyniku meczu i o inauguracyjnym zwycięstwie drużyny ekipy Macieja Gudry. U4 należy pochwalić za walkę o dobry rezultat do ostatniej minuty spotkania. Następnym razem Brat Albert podejmie Żar Tropików, zaś Unit4 zagra z Piorunem Zaodrze.

autor: Maciej Siwek