26.03 godz. 20:40, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Ciepliński, Grzech, Łapeta, Zieliński, Boroński, Śmiałkowski, Malec, Deńko, Mikusz, Poniewozik, Ziemba, Dąbrowiak, Sauter
Skład: Markiel, Niemczyk, Bednarski, Grycaj, Szyszka, Szymonowicz, Panaś, Brzezicki, Szymonowicz, Lamorski, Szyszka, Kończak, Kotowicz
2' Bogumił Grzech
4' Adam Łapeta
13' Jonasz Deńko
34' Paweł Ciepliński
40' Adam Łapeta
40' Mateusz Dąbrowiak
8' Dariusz Brzezicki
14' Remigiusz Markiel
15' Kamil Szymonowicz
25' Michał Szyszka
39' Kamil Szymonowicz
Zawodnik meczu: Adam Łapeta (Aktywny przez całe spotkanie, w którym nie tylko kreował sytuacje podbramkowe, ale również sam udanie je kończył. W efekcie Adam strzelił dwa ważne gole! Wyróżnienie dla Kamila Symonowicza.)

Afera Neonowa jesienią w drugiej lidze WLB wyrządziła ogromną...aferę. Nikt bowiem nie spodziewał się, że debiutant będzie grał tak dobrze i kilka miesięcy później będzie świętował awans na zaplecze Ekstraklasy. "Neonowcy" ostatnio zasłynęli nie tylko dobrą grą, ale przede wszystkim faktem, że jako jedyni w sezonie potrafili znaleźć sposób na pokonanie faworyzowanych - Strefy Marek NTY i DecoKingu. Jesteśmy zatem ciekawi jak zaprezentują się na tle równie mocnych ekip i czy będą walczyć tylko i wyłącznie o zapewnienie sobie ligowego bytu, czy o coś zdecydowanie bardziej górnolotnego? To się okaże, a wiele w tej kwestii będzie zależeć nie tylko od formy całego zespołu, ale przede wszystkim takich zawodników jak Remigiusz Markiel czy Michał Szymonowicz. Oni będą w formie, Afera Neonowa powinna punktować. Pierwszym rywalem beniaminka po awansie będzie Visionica, czyli kolejny z faworytów do wywalczenia sobie promocji do najwyższej klasy rozgrywkowej. O piłkarskiej zimie w wykonaniu ekipy Krzysztofa Pełki przemilczymy i skupimy się na tym co pokazali jesienią, a jesienią zabrakło im jednego punktu, aby cieszyć się nie tylko z brązowego medalu, ale przede wszystkim awansu! To tylko pokazuje, że w tym zespole drzemie spory potencjał i może teraz zostanie on uwolniony. Odpowiedzi na to pytanie i wiele innych poznamy już dzisiaj wieczorem!

2' (0:1) - Mocny początek w wykonaniu Visionicy. Mateusz Dąbrowiak z linii bocznej, z autu zagrywa na przedpole do lepiej ustawionego partnera, którym jest Bogumił Grzech, a zawodnik z numerem "2" na plecach oddaje strzał z pierwszej piłki, który znajduje drogę do bramki między nogami Mateusza Grycaja.
4' (0:2) - Szybko otrzymany cios zaskoczył Aferę Neonową, która oszołomiona, po chwili traci drugiego gola. Grzech wrzuca futbolówkę z lewej strony boiska, w okolice pola karnego. Tam odnajduje się Adam Łapeta, który uderzeniem z powietrza, w krótki róg zaskakuje golkipera przeciwników.
7' Remigiusz Markiel łamie akcje z lewej strony, do środka i posyła piłkę w kierunku bramki, a dokładniej nad jej poprzeczką!
8' Błąd zmiany w ekipie "Neonowców" i żółtym kartonkiem przez sędziego Tomasza Pondla ukarany zostaje Dariusz Brzezicki.
10' Konrad Mikusz dostaje idealne podanie od jednego z kolegów i staje oko w oko Mateuszem Grycajem. Trzeciego trafienia nie będzie, bowiem golkiper beniaminka jest na posterunku i wygrywa pojedynek jeden na jeden z rywalem.
11' Jeszcze jedna próba Mikusza, tym razem z dystansu i znowu dobrze po niej interewniuje Grycaj, nogami odbijając piłkę do boku.
13' Mikusz fauluje przed polem karnym Kamila Szymonowicza i sędzia zmuszony jest pokazać mu żółty kartonik. Będziemy mieli rzut wolny.
14' (1:2) - Do rzutu wolnego podchodzi Remigiusz Markiel i pięknym, mocnym strzałem, obok muru, niemalże w samo okienko nie daje żadnych szans Dawidowi Śmiałkowskiemu!
15' (2:2) - Gol kontaktowy wlał nadzieje w serca graczy Afery Neonowej i po chwili idą za ciosem! Akcja braci Szymonowiczów. Michał świetnie centruje piłkę z prawej strony, a Kamil odnajduje się w polu karnym, idealnie zamyka akcję i tym samym doprowadza do wyrównania!
25' (3:2) - "Neonowcy" się nie zatrzymują i tuż nad początku drugiej połowy wychodzą na prowadzenie! Według relacji sędziego dzisiejszych zawodów - "piękne uderzenie pod ladę", Śmiałkowski bez szans!
27' Tomasz Sauter strzela z dystansu - obok bramki.
29' Mocne uderzenie Tomasza Kończaka zza pola karnego i udanie futbolówkę do boku odbija golkiper Visionicy.
30' Sauter przebojem przedziera się przez zasieki obronne przeciwników, staje oko w oko z Grycajem, lecz po rykoszecie od jednego z obrońców, piłka po jego próbie ląduje tylko i wyłącznie na bocznej siatce.
34' (3:3) - Sauter z prawej strony zagrywa wzdłuż bramki do lepiej ustawionego Pawła Cieplińskiego, a ten z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki! Mamy remis!
35' Ciepliński może skompletować dublet, ale jego uderzenie z pola karnego, z główki mija dalszy słupek bramki przeciwników. Grycaj nawet nie drgnął!
36' Mocny strzał Kończaka z rzutu wolnego przelatuje tuż obok bramki.
37' Przed szansą na drugiego gola staje Markiel, ale uderzając z główki przenosi "balon" obok słupka.
39' (4:3) - Katastrofalny błąd bramkarza zostaje wykorzystany przez Kamila Szymonowicza i minutę przed końcem Afera Neonowa wychodzi na prowadzenie! W jej szeregach radość, a w Visionice złość oraz liczne komentarze: "takich bramek tracić nie można"!
40' (4:4) - Coś niesamowitego! Team Krzysztofa Pełki nie załamał się czwartym straconym golem i w kolejnej akcji wyrównuje stan rywalizacji. Ciepliński dostał piłkę w pole karne, przerzucił ją sobie nad obrońcą i odegrał do nadbiegającego Łapety, który strzałem z pierwszej piłki, przy słupku pokonuje golkipera "niebieskich"!
40' (4:5) - Jeżeli gol Łapety był czymś niesamowitym, to co można powiedzieć w tej sytuacji? Tuż przed gwizdkiem kończącym spotkanie Visionica trafia do siatki po raz piąty, a czyni to grający z numerem "15" - Mateusz Dąbrowiak! Szał radości na trybunach, już nikt nie zabierze tej drużynie wygranej!

Na koniec poniedziałkowego matchday'u doczekaliśmy się najbardziej zaciętego widowiska, w którym nie brakowało podbramkowych sytuacji, nagłych zwrotów akcji i przede wszystkim ogromu piłkarskich emocji. Koniec końców po 40 minutach z odniesienia wygranej cieszyła się Visionica, która przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść w samej końcówce! Tym samym gracze Krzysztofa Pełki udanie wchodzą w sezon i zamierzają jeszcze nie jeden punkt zdobyć. Ich rywal - Afera Neonowa mimo porażki nie musi się załamywać, bowiem udowodniła, że w piłkę grać potrafi i może jeszcze napsuć krwi innym przeciwnikom. Nastepnym razem "Neonowcy" zmierzą się z BNY Mellon, natomiast Visionica "stanie w szranki" z InsERT-em.