18.06 godz. 19:10, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
Skład: Pochodaj, Urbański, Piątek, Polakowski, Gonciarz, Polacki, Witoszek
Skład: Nadgrodkiewicz, Jastrzębski, Luźny, Szczucki, Piotrowski, Winnicki, Hojniak, Ruszkiewicz, Nowostawski
20' Michał Urbański
22' Jakub Pochodaj
29' Jakub Pochodaj
33' Szymon Jastrzębski
Zawodnik meczu: Jakub Pochodaj (Wniósł najwięcej w końcowy triumf AWL II, dwa razy wpisując się na listę strzelców (gdyby nie złośliwa poprzeczka byłby hat-trick). Na wyróżnienie zasługuje też autor 2 asyst - Kuba Piątek, a także dobrze spisujący się w defensywie Łukasz Nadgrodkiewicz.)

KPO zapewniło już sobie utrzymanie w Superlidze, AWL II z najwyższą klasą rozgrywkową już się pożegnało. Wynik tego meczu może jedynie minimalnie zmienić położenie w tabeli obu ekip. Ogrodomania w przypadku wygranej przeskoczy w tabeli Azzurrobianco i sezon zakończy na ósmej lokacie, drugi zespół Wojskowych w przypadku triumfu ma szansę opuścić ostatnią lokatę i sezon zakończyć nad Moico. AWL II zagra dzisiaj bez zmienników, KPO dysponować będzie dwoma rezerwowymi.

2' - Błąd Kuby Pochodaja, piłkę przejmuje Karol Luźny, który następnie decyduje się na strzał na bramkę strzeżoną przez Gonciarza, Pochodajowi się jednak upiecze, bo gola dla KPO z tego nie ma.
5' - Akcję Ogrodomanii niecelnym strzałem kończy Wojtek Piotrowski.
6' - Uaktywnia się drugi z Wojtków reprezentujących barwy KPO - Ruszkiewicz, tu też strzał okazuje się niecelny i futbolówka ląduje tylko na piłkołapie.
8' - Mamy mały młyn w okolicach narożnika boiska, zamieszanie robi jeden z graczy KPO i zawodnik AWL II (nie wnikamy czy był faul i kogo na kim), a sprytnie wykorzystuje to Kajetan Polacki (czemu dziś bez kultowego podkoszulka z siłowni?!), który wykorzystując nieuwagę wszystkich uderza z pola karnego. Do szczęścia zabrakło jakiś 120 centymetrów.
10' - Dobre wyjście z bramki Piotra Gonciarza niweczy akcję KP Ogrodomanii.
11' - Piłkę z narożnika boiska otrzymuje Karol Luźny, a następnie podbija ją sobie w polu karnym, jednak późniejszy strzał pozostawia już wiele do życzenia.
16' - Michał Urbański prostopadłym podaniem wypuścił Rafała Witoszka, a ten huknął z dystansu, dobrze przy tym jednak zachował się Paweł Szczucki. Później mieliśmy gigantyczne zamieszanie pod bramką KPO i dwa razy świetnie głową wyjaśnił sytuację "obrońca wzór" - Łukasz Nadrodkiewicz.
17' - Szansa na gola przed KPO, Jastrzębski podał do Hojniaka, Michał natomiast położył bramkarza, jednak zanim zebrał się do strzału Gonciarz zdążył się ogarnąć i akcja spaliła na panewce.
18' - Jastrzębski dalej rozprowadza piłki, tym razem na podanie załapał się Luźny, jego uderzenie nogą broni jednak Gonciarz.
19' - Dobrze wypracował sobie pozycję Kajetan Polacki, później zdecydował się jednak na przytomne odegranie do lepiej ustawionego Pochodaja. O dużym pechu może teraz mówić AWL II - futbolówka po uderzeniu Kuby z dużą mocą przywaliła w poprzeczkę!
20' - (0:1) "De Geę zrobił, tylko od słupka nie poszło", skomentował Łukasz Czuchraj. Wojskowi dopięli swego - Kuba Piątek podał do Michała Urbańskiego, a ten umieścił piłkę w siatce! Nie popisał się zbytnio przy tym wszystkim golkiper KP Ogrodomanii - Paweł Szczucki.
22' - (0:2) Kajetan Polacki podaje do Kuby Pochodaja, a ten ładnym strzałem z linii pola karnego wpisuje się na listę strzelców!
26' - Nadgrodkiewicz z wolnego z połowy boiska, piłkę wyłapuje Gonciarz.
29' - (0:3) Drugą asystę zalicza Kuba Piątek,  po raz drugi na listę strzelców wpisuje się Kuba Pochodaj i to w całkiem niezły sposób - futbolówka po jego strzale odbija się jeszcze od slupka i ląduje w sieci!
32' - Celny strzał z dystansu Rafała Witoszka, poszło jednak w sam środek i nie mial z tym większych kłopotów Paweł Szczucki.
33' - (1:3) Ruszkiewicz do Jastrzębskiego, strzał z 6 m i gol! Strata KPO do rywala stopniała do dwóch trafień, a do końca pozostało nam już tylko 7 minut!
35' - Nadgrodkiewicz z dystansu, sprytnie przepuścił to Wojtek Piotrowski, ale Gonciarz zachował czujność mimo, że był zasłonięty.
38' - Piątek w boczną siatkę.
39' - Nadgrodkiewicz - Jastrzębski - Luźny i ... pudło.

AWL II żegna się z Superligą miłym akcentem - na odchodne zasłużenie pokonując KP Ogrodomanię i to w dokładnie takim samym stosunku jak KPO pokonała ich jesienią. Dzięki temu zespół Kuby Pochodaja rozgrywki kończy na przedostatniej lokacie, na ostatnie miejsce zrzucając Moico. Team Roberta Jakiela zajmuje ostatecznie lokatę dziewiątą, tuż nad strefą spadkową, z przewagą jednego oczka nad PzB. Obu zespołom serdecznie dziękujemy za udział w naszych rozgrywkach. Do zobaczenia jesienią na Kuźnikach!