05.06 godz. 19:10, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
3 : 3
( 1 : 1 )
Skład: Furmanek, Przybysławski, Obremski, Bekała, Naliwajko, Rądlewski, Kiełkowski, Bracisiewicz, Zieliński
Skład: Olszewski, Prus, Zdanowicz, Mól, Urbański, Madej, Gonciarz, Matusz, Witoszek
7' Przemysław Zieliński (Rzut karny)
21' Grzegorz Kiełkowski
29' Grzegorz Kiełkowski
20' Marek Matusz
28' Rafał Witoszek
40' Dawid Olszewski
Zawodnik meczu: Grzegorz Kiełkowski (Autor dwóch bramek, waleczny i nieustępliwy. Wyróżnienie dla Łukasza Rądlewskiego, który długo zatrzymywał ataki AWL.)

Kolejny mecz o życie w dzisiejszej Superlidze. Zespół AWL II, który do tej pory nie ma ani jednego punkciku na swoim koncie, zmierzy się z Azzurrobianco, które jest co prawda ponad strefą spadkową, ale tylko lepszą różnicą bramek. Dla Wojskowych może to być ostatnia szansa na ucieczkę spod topora, a nawet jeśli wygrają, będą mieli ciężką drogę do końca sezonu. Z kolei Azzurobianco, które do końca będzie walczyć o utrzymanie może dzisiaj zapewnić sobie większy komfort przed ostatnimi kolejkami. Ciężko tu wskazać faworyta, bo choć punktowo lepiej wyglądaja Ragazzi, to z pewnością będą musieli powalczyć o komplet punktów.

3' Pierwsza okazja dla Azzurrobianco. Grzegorz Kiełkowski strzela, a bramkarz AWL interweniuje jak Karius w finale Ligi Mistrzów, na szczęści tylko róg.
4' Kontra Wojskowych i Dawid Olszewski uderza ponad poprzeczką.
6' Kolejna okazja Olszewskiego, tym razem piłka trafia w nogi obrońcy i ostatecznie jest wyłapana przez bramkarza.
7' Po wrzutce Ragazzi złą interwencją popisuje się Łukasz Prus, gdy podczas próby wybicia trafił ... siebie samego w ręke i będziemy mieć rzut karny.
7' (0:1) Do piłki podszedł Przemysław Zieliński, który strzałem w górny, lewy róg zmylił całkowicie bramkarza i otworzył wynik spotkania.
10' Kiełkowski mija 2 obrońców, oddaje strzał, który po ręce bramkarza i słupku wylatuje na róg.
11' Ładne dośrodkowanie Kamila Zdanowicza prawie wykorzystuje Michał Mól, ale jego główka nie była wystarczająco precyzyjna.
13' Rafał Witoszek decyduje się na strzał z 12 metrów, niestety bramkarz na miejscu.
18' Okres przewagi zespołu AWL, jednak nie potrafią dojść do dobrej okazji i oddać strzał na bramkę. Azzurrobianco zamknięte na własnej połowie.
20' (1:1) Napór zaowocował bramką do szatni, kiedy to po dokładnym podaniu Michała Urbańskiego gola z linii pola karnego zdobył Marek Matusz.
21' Nadal ciśnie AWL. Podanie od Macieja Madeja otrzymuje Olszewski, myli się o centymetry.
21' (1:2) Szybka kontra Azzurrobianco przyniosła efekt za sprawą podania od Przemysława Zielińskiego do Grzegorza Kiełkowskiego, który z 3 metrów nie miał problemów ze zdobyciem gola.
26' Kolejny raz świetnie obsłużony Kiełkowski - otrzymał podanie przez całą połowę do nogi od Obremskiego, jednak nie potrafił wykorzystać sytuacji sam na sam z Gonciarzem.
26' Kontra AWL - tym razem strzał Mola zatrzymał nogami Rądlewski.
27' Urbański świetnie wyskakuje do główki po wrzutce z rzutu rożnego, jednak trafia piłką w spojenie.
28' (2:2) Koronkowa akcja Mola, Urbańskiego i Witoszka przynosi efekt - strzał z linii pola karnego w okienko - nie do obrony.
29' (2:3) Kopia akcji sprzed 8 minut - kolejny raz świetne zagranie Zielińskiego do Kiełkowskiego i znowu Ragazzi na prowadzeniu.
31' Urbański uderza z narożnika pola karnego i z trudem bramkarz.
32' Prus uderza z 20 metrów, a zasłonięty Rądlewski ledwie wybija piłkę.
36' Łukasz Prus prawie drugi raz zapisałby się w dzisiejszym meczy, bo po jego interwencji piłka była bliska wpadnięcia do własnej bramki. Skończyło się na strachu i rzucie rożnym.
38' Matusz strzela z linii pola karnego, Gonciarz wybija, piłkę dobija Kiełkowski, ale ponownie górą bramkarz AWL.
40' (3:3) Cóż za ostatnia akcja meczu - świetne rozegranie z prawej strony boiska AWL i strzał z linii pola karnego zamieniony na bramkę przez Olszewskiego.

Mecz miał swoją dramaturgię. Początek należał co prawda do Azzurrobianco, ale później jakby opadli z sił i oddali pole przeciwnikowi. Udało im się co prawda trzykrotnie obejmować prowadzenie, jednak w ostatniej akcji meczu dali doprowadzić do wyrównania, czym skomplikowali sobie zadanie utrzymania w lidze. AWL walczył od początku do końca i brakowało im tylko zazwyczaj tego ostatniego podania. Zdobyli co prawda pierwszy punkt w tym sezonie, ale tylko najwierniejsi ich kibice wierzą, że nie zaliczą spadku.

autor: Jacek Śliz