29.05 godz. 19:10, Kuźniki, Sedzia: Adrian Miedziński
1 : 3
( 1 : 2 )
Skład: Paukszt, Brzoza, Czajkowski, Wyszumirski, Worożański, Bordulak, Rudziński, Hajdamowicz, Zawisza, Skowroński
Skład: Perucki, Natalli, Parossa, Padiasek, Bojarski, Sycz, Traczyk, Rzeszutek, Gardoń, Pająk
2' Daniel Traczyk (Gol samobójczy)
10' Sebastian Rudziński
34' Łukasz Skowroński
5' Maciej Padiasek
Zawodnik meczu: Grzegorz Paukszt (Grzegorz świetnie regulował tempo gry swojej drużyny stanowil także przeszkodę nie do przebicia dla ataku Przyjaciół. Bardzo dobry mecz, chyle czoła)

Mecz zespołów z identycznym dorobkiem punktowowym, oba zespoły gonią Blitz Wrocław, ten kto zwycięży w tym meczu zachowa szanse nawet na mistrzostwo Superligi. Boisko troche juz obeschło po burzy, która przetoczyła się przez Kuźniki i mimo, że jest ślisko nadaje się do gry. Drużyny wbiegają na boisko.

2' (0:1) bramka!.....samobójcza, Daniel Traczyk chcąc podac do bramkarza zrobił to na tyle niefortunnie, że wpakował piłke bramkarzowi w sam róg bramki, bardzo zły początek Przyjaciół Tifosek
5' (1:1) wyrównanie! Maciek Padiasek uderzuł sprzed linii pola karnego, piłka po lekkim rykoszecie zmienia kierunek lotu i wpada w sam róg bramki bronionej dzisiaj przez Piotra Worożańskiego!
7' strzał z dystansu Konrada Hajdamowicza, piłka po rykoszecie wychodzi na corner
9' Łukasz Skowronski przed genialna szansą na zdobycie bramki, znalazł się w sytuacji 1 na 1 z Damianem Pająkiem, ale Damian znakomitym wyjściem ratuje drużynę przed utratą bramki!
10' (1:2) co sie odwlecze to nie uciecze, znakomita wrzutka z prawego skrzydła na długi słupek do Sebastiana Rudzińskiego, ten przykłada głowę w znakomity sposób i strzela bramkę dającą prowadzenie ekipie Prezesów!
13' wspaniały strzał Skowrońskiego z dystansu i jeszcze piękniejsza obrona Damiana Pająka
18' Damian Pająk popisał się trzykrotna interwencją! uwijał się niczym Dominik Haszek za najlepszych lat w bramce Detroit Red Wings, co za refleks!
22' Maciek Padiasek w efektownej akcji, krótki zwód strzał z półdystansu, świetnie broni Worożański parując piłkę na rzut rożny
24' Łukasz Bojarski strzela z linii pola karnego, po rykoszecie piłka minimalnie przechodzi obok słupka i wychodzi na corner
26' Radosław Parossa strzela z głowki w słupek! z rzutu rożnego dośrodkowywał Łukasz Bojarski
28' Konrad Hajdamowicz przeszedł szybkim dryblingiem spory kawałek boiska, uderza na długi róg Pająka, pomylił sie o niespełna metr
34' (1:3) piękna akcja Prezesów, znakomita asystą popisuje się Piotr Wyszumirski a piłke głową do bramki kieruje Łukasz Skowroński, czy Przyjaciele Tifosek są w stanie podnieść się po tym ciosie?
36' rzut wolny po prawej stronie pola karnego dla Przyjaciół Tifosek, dośrodkowanie w pole karne, obrońcy poradzili sobie z tą akcją, piłka zostaje wyekspediowana daleko w pole

Zacięty mecz, choć widac było wyższość Prezesów nad drużyną Przyjaciół Tifosek. Kultura gry, spokój i świetne rozgrywanie piłki, kiedy trzeba zwolnienie gry, tym imponowali zwycięzcy tego spotkania. Będą na pewno groźni w walce o najwyższe cele w lidze. Kto wie jaki przebieg miałby mecz gdyby nie samobójcza bramka tuż po gwizdku rozpoczynającym mecz, ale stało się jak sie stało i moim zdaniem Prezesi odnoszą w pełni zasłużopne zwycięstwo.

autor: Paweł Kubów