16.05 godz. 19:10, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
( 0 : 5 )
Skład: Paukszt, Karpiński, Worożański, Bordulak, Rudziński, Zawisza, Szachniewicz, Skowroński, Dudek, Nawrocki
Skład: Guziejewski, Pyrkowski, Starczewski, Łysek, Rembiok, Żak, Jasek, Siekierzycki, Turek
3' Wiktor Dudek
6' Mirosław Bordulak
14' Grzegorz Paukszt
15' Grzegorz Paukszt (Rzut karny)
20' Mirosław Bordulak
27' Andrzej Szachniewicz
29' Sebastian Rudziński
Zawodnik meczu: Grzegorz Paukszt (Bezbłędny w obronie, do tego wzór jeśli chodzi o wykonywanie stałych fragmentów gry. I z wolnego przymierzy i karnego wykona, Woro aż nie nadąża z pochwałami. Wyróżnienie wędruje do Mirka Bordulaka (tego co ustrzelił dublet i nawet słupek obił).)

Forma PzB zagubiła się gdzieś w akcji w połowie kwietnia i do tej pory się nie odnalazła. Trzy ostatnie mecze Przyjaciół to trzy porażki (choć dwie z nich minimalne, tylko jednym golem, więc w sumie dramatu nie ma). O przełamanie tej passy łatwo teraz nie będzie, bo na drodze Rembioka i spółki staną mający aspiracje medalowe Prezesi. Drużyna Smoka jest trzecia w stawce i ma przewagę aż 8 punktów nad PzB, do tego może poszczycić się najlepszą defensywą w Superlidze, która w sześciu meczach straciła zaledwie sześć bramek - a na dodatek połowę z tego w ostatnim meczu z Blitz (pierwsza porażka Prezesów w sezonie). Przyjaciele mają z kolei nieźle spisujący się atak (więcej goli strzelonych mają tylko AWL, Tifoski i Zbieranina), a takie statystyki wróżą nam bardzo ciekawy wieczór na kuźnickim Estadio.

3' - (0:1) Nie minęło nawet 200 sekund, a już całe Kuźniki słyszą "Brawo Dziewczyny!". Woro zachwycony, Kiero Smok zachwycony i w sumie nic dziwnego, bo Dudek fantastycznie zamknął głową dogranie z narożnika boiska od Szachniewicza! Prezesi na prowadzeniu!
4' - Guziejewski już ponoć wytrzeźwiał, zdecydował się więc na strzał. Chyba jednak jeszcze trochę trzyma po weekendzie, futbolówka powędrowała bowiem tylko obok słupka.
6' - (0:2) Skowroński podaje do Bordulaka, a ten uderza z kaziora i mamy już dwa zerko dla Prezesów!
10' - Prezesi się rozkręcają, a stadion im. Marcina Wiktorowskiego opuszcza jeden z kibiców (w sumie to jedyny kibic) - Jacek Dudała.
11' - Strzał Żaka, piłka idzie obok słupka.
14' - (0:3) Były już brawa dla dziewczyn, teraz lecą brawa dla Bociana. Grzesiu Paukszt załapuje się na pochwałę od niezawodnego Worożańskiego a wszystko przez wzorowe wykonanie rzutu wolnego, z którym nie poradził sobie Mateusz Pyrkowski (według doniesień wrocbalowego gaduły on by to wyciągnął).
15' - (0:4) Kolejny stały fragment gry dla Prezesów, tym razem dla odmiany karniaczek, a wszystko przez faul na Sebku Rudzińskim. W roli egzekutora ponownie Bocian. Paukszt wykonuje rzut karny w pełni profesjonalnie, a to napędza kolejny monolog Worożańskiego, z którego ust nie przestają płynąć pochwały.
16' - Pyrkowski wygrywa pojedynek 1 na 1 z Rudzińskim.
18' - Tomka Guziejewskiego chyba jednak jeszcze trzyma po weekendzie. Guziej decyduje się na odważne nożyce. Szanujemy.
19' - Guziejewskiego dalej nosi. Tym razem jesteśmy świadkami niecelnego uderzenie z dalszej odległości.
20' - (0:5) Szachniewicz wyrasta na specjalistę od asyst i kolejnym świetnym podaniem obsługuje kolegę. Tym razem adresatem jest czający się przy słupku Bordulak, który ustrzela dublet zmieniając stan na liczniku na pięć do zera!
W przerwie spotkania piłkarze obu ekip mają szansę na złapanie oddechu, oddechu nie łapie tylko Woro, który dalej nawija i nachwalić się nie może. Grzesiu Paukszt nic spektularnego w przerwie nie zrobił (a szkoda), a że kiper Prezesów pochwalić kogoś musi to tym razem zamiast w stronę swojego ulubieńca śle miłe słowa w stronę arbitra, który ma ponoć dobre oko.
23' - Woro staje oko w oko z Rembiokiem (tak przy okazji wielkie dzięki za pomoc w przetarganiu sprzętu Maksiu!) i wygrywa ten pojedynek. PzB na razie może zapomnieć o honorowym golu.
26' - Dla odmiany oglądamy pojedynek Pyrkowskiego z Rudzińskim, tu też górą ze starcia wychodzi bramkarz.
27' - Za błąd zmiany żółtym kartonikiem ukarany zostaje Andrzej Szachniewicz.
28' - Paukszt z wolnego z własnej połowy, wprost do koszyczka Pyrkowskiego.
28' - Krzysztof Siekierzycki decyduje się na strzał zza pola karnego, nie z Worożańskim jednak takie numery.
29' - Kolejny "herbatnik", tym razem dla Rudzińskiego za odepchnięcie rywala. "Za linią to się chyba nie liczy" - komentuje całe zajście ekipa CSWiCH. Seba zjeżdża na dwie minuty do boksu, a na murawę wraca Szachniewicz.
30' - Mirek Bordulak trafia piłką w słupek, mogło być już 6:0!
32' - W związku z chwilową nudą na boisku przenosimy się za linię boczną gdzie rozgrzewa się Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych (w skrócie CSWiCH, czy tam HWDP, jakoś tak). Dzięki temu dowiadujemy się, że "Jak mi kupon wejdzie to jutro do roboty nie idę" (czyżby ktoś postawił miliony monet na Prezesów?), a po chwili pada pytanie "To jest AWL?", sugerujące że kupony najlepiej stawiać w myśl zasady "na przypale albo wcale" nie mając najmniejszego pojęcia o drużynach, w które inwestuje się swoje pieniądze.
36' - Kolejna zmarnowana okazja Rudzińskiego, kolejne niecenzuralne słowa płyną z ust Worożańskiego. Całe szczęście, że tego spotkania nie oglądają dzieci, bo zostałyby w pełni zdemoralizowane przez golkipera Prezesów.
37' - Uderzenie Żaka, po raz kolejny niecelne.

Prezesi już zapomnieli o ostatniej porażce z Blitz Wrocław i wrócili na ścieżkę zwycięstw. Ekipa Smoka w pełni zasłużenie inkasuje trzy oczka i melduje się na pozycji wicelidera Superligi. W następnej kolejce Prezesi pobiegają sobie po kuźnickim Estadio w towarzystwie kolegów z Kuchcika Kuźniki, PzB czeka natomiast pojedynek z Dżentelmenami.