08.05 godz. 20:40, Kuźniki, Sedzia: Kamil Struski
3 : 1
( 1 : 1 )
Skład: Brzoza, Czajkowski, Wyszumirski, Karpiński, Worożański, Rudziński, Hajdamowicz, Zawisza, Szachniewicz, Nawrocki
Skład: Stefańczyk, Antczak, Duda, Różanowski, Kaleta, Furmanek, Belda, Pawlaczyk, Cencelewicz
3' Konrad Hajdamowicz
19' Artur Kaleta
24' Jakub Różanowski
27' Michał Pawlaczyk
29' Przemysław Stefańczyk
35' Konrad Cencelewicz
Zawodnik meczu: Konrad Cencelewicz (Zdobywca jednego gola i jednej asysty.To jego trafienie dało spokój kolegą w końcówce i zapewniło że nikt nie dał rady wyrwać im już tego zwycięstwa.)

Będziemy świadkami hitu kolejki. Blitz Wrocław podejmować będzie drużynę złożoną z samych Prezesów. Obie ekipy znajdują się wysoko w ligowej tabeli, między drużynami różnica puntkowa to tylko 5 oczek. Zawodnicy Smoka w tej edycji rozgrywek są jeszcze niepokonani i mają komplet punktów, natomiast ekipa Dudy raz przegrała z AWL i raz też zremisowała z PzB. Dobre widowisko więc czekamy na pierwszy gwizdek arbitra Struskiego.

3' (0-1) Szybkie otwarcie spotkania. Hajdamowicz uderza mocno, a piłka trafia prosto w okienko krótkiego rogu bramki. Worożański przy tym strzale był bez szans.
5' Fatalny błąd jedengo z zawodników Blitza, z autu myli kolegów i podaje wprost pod nogi Szachniewicza. Będac w dogodnej sytuacji Andrzej oddaje strzał lecz piłka leci wysoko ponad bramką. Zawodnicy Dudy muszą uważać bo takie granie może skończyć się kolejnym golem.
7' Obie drużyny starają się każdą akcję rozgyrwać od tyłu czego efektem jest narazie brak jakichkolwiek większych zagrożeń pod bramkami. Widać że spotkały się dwie ekipy które chcą dzisiaj grać w piłkę.
10' Dośrodkowanie z rzutu wolnego spada na głowę Karpińskiego, futbolówka minimalnie przeniesiona nad poprzeczką.
13' Dalekie zagranie w kierunku Kalety, ten rozgląda się i widząc że jest ostamotniony decyduję się na strzał prostym podbiciem. Uderzenie prawie z połowy boiska przelatuje obok słupka.
16' Pawlaczyk marnuje świetną sytuacje na wyrównanie, będac w polu karnym zamiast uderzyć z pierwszej piłki to przyjmuje ją. Obrońcy Prezesów na takie coś przy własnej bramce nie pozwolą i szybko wybijają piłkę.
18' Do rzutu wolnego podchodzi Różanwoski. Bardzo niewiele brakowało gdyż piłka po uderzeniu obija poprzeczkę.
19' (1-1) Tuż przed przerwą mamy wyrównanie. Z boku boiska piłkę w pole karne dogrywa Cenclewicz, a pewnym egzekutorem podania okazuje się Artur Kaleta.
22' Spokojna gra w śroku boiska na początku drugiej połowy.
24' (2-1) Zaskoczenie w ekipie Prezesów. Różanowski znajduję się w dogodnej pozycji i oddaje strzał który Woroński próbuję sparować, ale ostatecznie piłka trafia do siatki.
26' Co za interwecja Pawlaczyka. Gdy już myśleliśmy, że po uderzeniu Rudzińskiego padnie gol to wtedy wyrósł nam jeszcze Michał i wybił piłkę z lini bramkowej.
27' Tym razem Michał Pawlaczyk był spoźniony z interwencją i przerwał korzystną akcję rywali za co ogląda żółtą kartkę. Ekipa Blitza grać będzie w osłabieniu. Natomiast z rzutu wolnego podanie trafia pod nogi Brzozy, ale ten uderza tylko w jedengo z zawodników znajdujących się w tym momencie w polu karnym.
29' Jedna kara jeszcze się nie skończyła, a już mamy następną. Ponownie przerwanie korzystnej akcji przez Błyskawice a kartonikiem ukarany Stefańczyk. Jak poradzi sobie drużyna grając z dwoma zawodnikami mniej i czy Prezesi to wykorzystają?
33' Na strzał za pola karnego decyduje się Hajdamowicz, ale piłka leci wysoko ponad bramką rywali.
35' (3-1) Świetna indywidualna akcja Cencelewicza. Drybluje do boku dwóch obrońców i oddaje precyzyjne uderzenie po długim rogu z którym nie radzi sobie golkiper Prezesów kapitulując.
38' Kaleta próbuje zdobyć dublet na swoim koncie, lecz strzał zostaje zablokowany.
39' Idealne podanie do zamykającego Rudzińskiego, mógł zrobić wszystko ale ostatniecznie przenosi piłkę wysoko ponad bramką.
40' Gdyby Rudziński w końcówce był skuteczniejszy mogłoby skończyć się jeszcze remisem. Takie samo podanie na dalszy słupek a tym razem Sebastianowi zabrakło centymetrów by trafić w piłkę i wbić ją do siatki.

Hit kolejki jak na dobre spotkanie nie zawiódł. Mieliśmy dużo emocji, sytucaji a przede wszystkim bramek. Na prowadzenie dość szybko wyszli zawodnicy Smoka bo już w 3 minucie. Jednak z każdą minutą Blitz starał się dojść do głosu i przed końcem połowy zaskoczył obronę Prezesów doprowadzając do remisu. Mistrzowie Drugiej Połówki zawiedli bo druga część spotkania należała do Błyskawic. Dwa trafienia Różanowskiego i Cencelewicza zapewniły komplet punktów po stronie Blitza. Warto dodać że przy odrobinie szczęścia Rudziński w końcówce miał dwie dobre sytuacje i gdyby był nadmiernie skuteczny mogło skończyć się jeszcze remisem. Dzięki zwycięstwu Błyskawice zajmują czwarte miejsce i zbliżają się do czołówki Superligi, natomiast Prezesi pozostają na trzeciej pozycji. W następnej serii spotkań Blitz zagra z Moico, a Prezesi podejmą PzB.

autor: Maciej Siwek