18.04 godz. 18:20, Kuźniki, Sedzia: Adam Rynkowski
2 : 4
( 1 : 2 )
Skład: Przybysławski, Obremski, Naliwajko, Rądlewski, Graca, Księżarek, Obremski, Kiełkowski, Bracisiewicz, Zieliński
Skład: Guźniczak, Janik, Gul, Sienkiewicz, Buczyński, Sopyło, Szozda, Rak, Procyszyn, Pawełczyk
5' Grzegorz Kiełkowski
15' Bartosz Naliwajko
26' Przemysław Zieliński
38' Bartosz Naliwajko
39' Wojciech Graca
11' Piotr Buczyński
39' Piotr Buczyński
Zawodnik meczu: Przemysław Zieliński (Nie tylko fenomenalną bramką zaimponował nam Przemek w tym spotkaniu. Gracz Azzurro zagrał naprawdę dobry mecz, był pomocny w obronie, kreował akcje z przodu (zaliczył 1 asystę), sam je też wykańczał. Wyróżnić należy też Naliwajko i Buczyńskiego.)

Moico trzy razy wybiegało już tej wiosny na Kuźnicką murawę i za każdym razem musiało opuszczać ją ze spuszczonymi głowami - najpierw dostając lekcję futbolu od Prezesów, a później minimalnie przegrywając z FC Zbieraniną i AWL. Trzy pierwsze spotkania w wykonaniu Azzurrobianco również skończyły się z zerowym dorobkiem dla Ragazzi (porażki z Tifoskami, AWL i Prezesami), czwarty mecz, z Kuchcikiem Kuźniki, przyniósł już jednak w końcu premierowe w Superlidze oczka i dzięki temu zespół Krzysztofa Obremskiego znajduje się o trzy pozycje wyżej w ligowej tabeli od Moico. W obu zespołach doszukamy się zawodników, którym strzelanie goli przychodzi z dziecinną łatwością, tacy jak chociażby Piotr Buczyński, czy duet Kiełkowski - Naliwajko. Kluczową kwestią jest tu pytanie komu tych goli uda się strzelić więcej. A to wyjaśni się już za chwilę!

3' - Ładna indywidualna akcja Przemka Zielińskiego, na gole jeszcze będziemy musieli jednak poczekać.
4' - Znów na tapecie Zieliński, po jego strzale zza pola karnego mamy rykoszet, a następnie rzut rożny dla Azzurrobianco.
5' - (0:1) No i doczekaliśmy się gola! Ładne prostopadłe podanie od Wojtka Gracy otrzymał Grzesiu Kiełkowski, który z chirurgiczną precyzją posłał piłkę do bramki przy samym słupku, nie dając szans na wykazanie się Zbyszkowi Guźniczakowi!
8' - Wywalony do samej linii końcowej Piotr Buczyński trafia z zerowego kąta w słupek.
9' - W odpowiedzi aktywny Przemek Zieliński obija poprzeczkę.
10' - Na Estadio de Kuźniki melduje się spóźniony Mateusz Sienkiewicz, mocno zdziwiony faktem, że mecz już się rozpoczął. Trzeba chyba przestawić zegarek i uważniej zaglądać w terminarz.
11' - (1:1) Popularny "Piter Bućko", gwiazda Jaksonowa i okolic, doprowadza do wyrównania, płaskim strzałem pokonując Łukasza Rądlewskiego! "Byś to zje**ł stary!" - z ulgą odetchnął autor asysty, Patryk Rak. Na jego szczęście stary jednak nie zje**ł, dzięki czemu statystyki Patryka zostaną poprawione.
14' - Arek Księżarek partoli świetnie zapowiadającą się kontrę Azzurrobianco, która zaczęła się od pokazania przez arbitra Rynkowskiego korzyści.
14' - (1:2) Arbiter Rynkowski znów pokazuje korzyść, a z korzyści korzysta najbardziej Bartek Naliwajko, który wyprowadza Azzurrobianco na prowadzenie! Asysta idzie na konto Przemka Zielińskiego.
15' - Piotr Buczyński z główki, niecelnie.
18' - Kiełkowski posyła piłkę na boczną siatkę.
19' - Arek Pawelczyk dostaje prezent od kolegów z Azzurrobianco, błąd defensywy przeciwnika zostaje jednak zatuszowany, bo gracz Moico marnuje ten podarunek.
"Gdzie jest moja wódka?" - dopytuje w przerwie zaniepokojony arbiter. Uff, piersióweczka się znalazła. Łyczek na odwagę i możemy jechać dalej z tematem!
22' - Swoich sił z pola karnego próbuje Przemek Zieliński, Guzik nie daje się jednak zaskoczyć i pewnie łapie futbolówkę.
25' - Naliwajko posyła piłkę w stronę szkoły. Mocy było przy tym strzale sporo, precyzji już mniej.
26' - (1:3) "Łoooaaaa!" - zawyła z zachwytu ławka rezerwowych Azzurrobianco. My nie wyjemy, bo jesteśmy zajęci zbieraniem szczęki z ziemi i przecieraniem oczu ze zdziwienia. Co to była za bramka! Kto nie widział niech żałuje! Genialne uderzenie Przemka Zielińskiego zza pola karnego, mierzone co do milimetra, w samiusieńkie okienko! Pajęczyna zdjęta, pająk zamordowany. Brawo, brawo, brawo! Asystował Rafał Przybysławski.
27' - "Ale przyku*wamierzył" - rezerwowi Azzurro dalej nie mogą się otrząsnąć, po tym co zrobił Zieliński. Wcale im się nie dziwimy.
29' - Piter Bućko dalej trenuje obijanie słupków, dobitka tego samego autora idzie natomiast obok bramki.
30' - Naliwajko trafia piłką w Guźniczaka.
30' - Buczyński uwziął się dzisiaj na obramowanie bramki. Tym razem oglądamy strzał z główki w poprzeczkę!
31' - Centra Procyszyna na Buczyńskiego, dobrze jednak przecina to ręką Rądlewski.
31' - Znów w akcji Buczyński, tym razem nie słupki i poprzeczki, a piłkołap zatrzymuje lecącą futbolówkę.
33' - Akcję Azzurrobianco napędza Przemek Zieliński, skrzydłem pędzi natomiast, to znaczy nie pędzi, a "ku**a zapie****a jak Usain Bolt" Krzysiu Zieliński. Aż szkoda, że ten imponujący sprint poszedł na marne.
35' - Grzegorz Braciszewicz przegrywa pojedynek 1 na 1 z Guźniczakiem.
38' - (1:4) Na pełnej pi... szybkości poszedł na bramkę Guzika Bartek Naliwajko, a całą akcję zakończył mocnym strzałem, przy którym za wiele Guźniczak do powiedzenia nie miał!
39' - Za grę na czas żółty kartonik ogląda Wojtek Graca.
39' - (2:4) Rezultat spotkania ustala Piotr Buczyński, po którego strzale piłka odbija się jeszcze od słupka (jakoś nas to nie dziwi...) i ląduje w siatce!

Z najnowszego numeru magazynu "Twoje Azzurrobianco" dowiedzieliśmy się, że był to pożegnalny mecz Bartosza Naliwajko. Będziemy tęsknić. Zespół Krzysztofa Obremskiego wypracował sobie więcej sytuacji, był skuteczniejszy i zasłużenie wygrywa to spotkanie. W Moico na słowa uznania zasługuje Piotrek Buczyński, któremu jednak zabrakło trochę szczęścia i w pojedynkę za wiele nie mógł zdziałać, zwłaszcza w obliczu tak złośliwych słupków i poprzeczek. Moico o premierowe tej wiosny punkty powalczy w następnej kolejce z AWL II. Azzurrobianco czeka natomiast starcie z Dżentelmenami.