10.04 godz. 20:40, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Stefańczyk, Antczak, Duda, Iwańczak, Różanowski, Kaleta, Biskup, Furmanek, Belda, Pawlaczyk, Cencelewicz
Skład: Pyrkowski, Starczewski, Łysek, Stępień, Rembiok, Żak, Domian, Siekierzycki, Turek
22' Michał Biskup
37' Maksym Rembiok
Zawodnik meczu: Mateusz Pyrkowski (Bronił fantastycznie, przy utraconym golu był bliski wygrania starcia z dwoma rywalami, a także prawie wybronił dobitkę. Pewny punkt swojej defensywy, to dzięki niemu seria PzB bez porażki nadal trwa! )

Dwie pierwsze kolejki udowodniły, że PzB ma papiery na grę w Superlidze. Jak tak dalej pójdzie może się okazać, że zespół Maksyma Rembioka będzie mieć papiery może i nawet na medale, a kto wie, może i na majstra. Do końca sezonu droga jeszcze daleka i bardzo wiele na Kuźnikach może się wydarzyć. Póki co jesteśmy pod ogromnym wrażeniem nowego superligowca - PzB wygrało w pierwszej kolejce z AWL II, a ostatnio rozgromiło KPO aż 13:1, a takie wyniki w najwyższej klasie rozgrywkowej należą raczej do rzadkości. Teraz przed liderującą w stawce zbieraniną Mateuszy prawdziwy sprawdzian - mecz z Blizt Wrocław, które również w lidze spisuje się bardzo dobrze i ma na koncie komplet zwycięstw po dwóch kolejkach.

3' Artur Kaleta z autu zagrywa do Michała Biskupa, a ten głową uderza obok bramki.
5' Dobre podanie Michała Pawlaczyka do Artura Kalety, ten wychodzi sam na sam z bramkarzem i uderza prosto w niego.
7' Mateusz Żak staje oko w oko z Maciejem Beldą i przegrywa to starcie.
9' Z dystansu uderza Łukasz Stępień, a piłkę na rzut rożny odbija Belda.
11' Cencelewicz za autu do Dudy, ten strzela "szczupakiem" i kapitalnie interweniuje Mateusz Pyrkowski.
13' Kąśliwie sprzed pola karnego uderza Mateusz Żak i futbolówka nieznacznie mija bramkę "Błyskawic".
15' Pierwsze piętnaście minut krótko podsumował siedzący obok mnie Jarosław Patałuch: " Jak narazie mamy otwarty mecz, każda z ekip ma swoje akcje".
17' Mateusz Żak z rzutu rożnego na głowę do Krzysztofa Siekierzeckiego, a ten uderza minimalnie nad poprzeczką.
19' Strzał głową Grzegorza Antczaka nie znajduje drogi do bramki.
22' GOL! (0-1) - Błąd defensywy PzB i sam na sam z goalkeeperem wychodzi Michał Pawlaczyk, lecz przegrywa to starcie. Do odbitej piłki dobiega Michał Biskup i pakuje piłkę do siatki, ubiegając przy tym powracającego Mateusza Pyrkowskiego.
23' Mamy krótką przerwę w grze bowiem przy staciu z bramkarzem ucierpiał Michał Pawlaczyk.
24' Uraz "Majkela" okazuje się nie groźny i gracz Blitz Wrocław nadal pozostaje na placu gry.
26' Z obrońcą na pleach obraca się Łukasz Stępień, a następnie oddaje niecelny strzał na bramkę.
28' Bardzo dobre wyjście z własnej bramki Mateusza Pyrkowskiego, który w stylu Manuela Neuera przerywa groźną akcję Blitzu.
30' Furmanek z rożnego na głowę Biskupa, ten uderza głową, lecz futbolówka przelatuje tuż obok słupka bramki beniaminka.
32' Ostatnie minuty to żelazna defensywa "Błyskawic", Przyjaciele z Boiska mają problem z forsowaniem obrony rywala.
34' Indywidualna akcja Michała Pawlaczyka kończy się podaniem do Artura Kalety, a ten z woleja fatalnie kiksuje.
36' Atomowa bomba Pawlaczyka przelatuje wysoko nad bramką strzeżoną przez Mateusza Pyrkowskiego.
37' GOL! (1-1) - Daleka piłka od Dawida Domiana wprost na głowę Maksyma Rembioka, a ten kapitalnym uderzeniem doprowadza do wyrównanania. Trafienie to przypomina bramkę zdobytą przez Arka Milika w ostatnim meczu ligowym z Chievo Werona .
39' Dobra interwencja Pyrkowskiego po uderzeniu z dystansu Biskupa.
40' Przemysław Stefańczyk ofiarnym wślizgiem ratuje swoją ekipę przed utratą dwóch punktów po strzale Tomasza Turka.

Starcie wieczoru nie rozczarowało! Pojedynek ten był nie tylko bardzo zacięty, ale przede wszystkim stał na wysokim poziomie! W ogóle nie było widać różnicy pomiędzy oba ekipami, które w zeszłej edycji dzieliły dwie klasy rozgrywkowe! Z przebiegu meczu podział punktów jest najbardziej sprawiedliwy, lecz nie satysfakcjonuje żadnej z ekip. Kolejnym rywalem PzB będzie, natomiast FC Zbieranina, natomiast Blitz zmierzy się z Przyjaciółmi Tifosek.