27.03 godz. 19:10, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
0 : 5
( 0 : 2 )
Skład: Paukszt, Brzoza, Czajkowski, Wyszumirski, Karpiński, Worożański, Rudziński, Zawisza, Szachniewicz
Skład: Guźniczak, Janik, Dobosz, Gul, Sienkiewicz, Buczyński, Polańczyk, Szozda, Rak
3' Andrzej Szachniewicz
5' Andrzej Szozda (Gol samobójczy)
26' Bartłomiej Karpiński
34' Sebastian Rudziński
39' Marcin Zawisza
Zawodnik meczu: Andrzej Szachniewicz (Był bardzo aktywny z przodu, nawet nie będąc przy piłce zmuszał przeciwników do ciągłego ruchu. Wyróznienie dla Grzegorza Paukszta.)

Kolejne zespołu z ekstraklasy zaliczą dzisiaj swój pierwszy mecz w sezonie. Tym razem będzie to spotkanie pomiędzy Moico i Prezesami. Jesienią ekipa Pawła Dobosza skończyła zmagania tuż nad strefą spadkową, Prezesi natomiast trzy lokaty wyżej, z przewagą pięciu oczek nad swoim najbliższym rywalem. Kadra Moico uległa małemu przebudowaniu - nie doszukaliśmy się w niej m.in. Jędrzeja Skoniecznego i Jarka Procyszyna, doszło za to kilka nowych twarzy (no i zostały stare gwiazdy, takie jak chociażby Zbyszek Guźniczak czy Piotr Buczyński). W teamie Prezesów zaszły jedynie kosmetyczne zmiany w kadrze, miłośnicy talentu Pauszkta, Dzietczyka, Hajdamowicza, Rudzińskiego i innych (długo można by wymieniać, w Prezesach gwiazd pod dostatkiem) mogą więc spać spokojnie, bo dalej będzie szansa na podziwianie popisów tych zawodników. We wrześniu górą byli Prezesi, którzy wygrali 2:0. Kto będzie w lepszej dyspozycji na koniec marca?

3' (0:1) Pierwsza składna akcja meczu w wykonaniu Prezesów. Grzegorz Paukszt popisuje się rajdem przez prawie całe boisko i strzela na bramkę - bramkarz paruje piłkę, ale wprost pod nogi Szachniewicza, który wykorzystuje ten prezent i wyprowadza swój zespół na prowadzenie.
5' (0:2) Kolejna akcja i kolejny gol. Tym razem to Szachniewicz dośrodkowuje do dobrze ustawionego Bartłomieja Karpińskiego, którego strzał jest jeszcze odbity od obrońcy Moico Andrzeja Szozdy i wpada obok zdezorientowanego bramkarza.
6' Brzoza wystawia piłkę przed polem karnym Rudzińskiemu, ale ten przenosi futbolówkę nad poprzeczką.
7' Mocne dośrodkowanie Paukszta w pole karne mija kolegów, ale też słupek dosłownie o centymetry.
9' Kontra Moico. Rajd Buczyńskiego prawą stroną boiska, niestety strzał z "dużego palca" niecelny.
9' W odpowiedzi Grzegorz Paukszt znowu testuje bramkarza. Ten jednak był w dobrym miejscu, w dobrym momencie.
10' Kolejna akcja Buczyńskiego, niestety w decydującym momencie odskakuje mu piłka i Paukszt czyści zagrożenie.
10' Znowu atakują Prezesi. Rudziński mocno uderza z obrębu pola karnego, ale tylko boczna siatka.
11' Szachniewicz wystawia piłkę Rudzińskiemu - strzał tak mocny jak niecelny.
13' Dobre dośrodkowanie Buczyńskiego do Raka, ale główka nie mogła zaskoczyć czujnego Worożańskiego.
14' Jak on to mógł spudłować?! Szachniewicz z 3m uderza w poprzeczkę i wynik nie ulega zmianie, chociaż w tej sytuacji zdecydowanie powinien.
19' Nieporozumienie pośród obrońców Moico i prawie wbijają sobie bramkę samobójczą. Na raty jednak daje radę wybić Guźniczak.
20' Szachniewicz do Rudzińskiego, a ten z woleja ponad poprzeczką.
20' Zawisza do Szachniewicza w pole karne, ale ten źle się złożył i strzał nie wyszedł.
22' Patryk Rak po solowej akcji posyła piłkę koło słupka.
22' W odpowiedzi Szachniewicz mocno uderza w długi róg, ale bramkarz wybija piłkę nogami.
24' Brzoza do Rudzińskiego i strzał lecący do bramki zablokowany przez obrońców Moico i tylko "róg".
25' Rak strzela z narożnika pola karnego, Worożański paruje wprost pod nogi Buczyńskiego, ale naprawia swój błąd przy kolejnym strzale i nie ma gola.
26' (0:3) Karpiński zabiera piłkę obrońcom przy linii bocznej, wbiega w pole karne i z zimną krwią kończy akcję.
27' Kolejny rajd przez całe boisko Paukszta, który oddaje piłkę Rudzińskiemu, ale ten z 2m nie trafia do bramki.
30' Rozegranie piłki pomiędzy Szaczhniewiczem i Rudzińskim, ale tym razem bramkarz na postrunku.
32' Zaczynają się "strzały rozpaczy" Moico - zmęczenie widać gołym okiem przy strzale Raka. Piłka nawet nie zmierzała w pobliże bramki.
33' Prezesi kontrolują całkowicie przedpole. Moico ma problem z wyjściem ze swojej połowy.
34' (0:4) Brzoza w polu karnym zagrywa piętką do Rudzińskiego, a temu nie pozostaje nic innego jak wpakować piłkę precyzyjnym strzałem do siatki.
36' Rak próbuje z 15m zaskoczyć bramkarza, ale ten nie musi interweniować, bo piłka bezpiecznie mija słupek.
39' (0:5) Wyszumirski celnie dośrodkowuje do Marcina Zawiszy, który piękną główką posyła piłkę do bramki przy samym słupku.

Mecz w dużej mierze jednostronny. Moico grające tylko z 1 zmianą nie potrafiło utrzymać wysokiego tempa gry narzuconego przez Prezesów i skazane było na sporadyczne kontry, które niestety nie przyniosły choćby gola honorowego. Prezesi kontrolowali praktycznie każdy aspekt gry i dzięki zespołowej grze oraz dobrej skuteczności strzeleckiej zapewnili sobie pierwsze punkty w tym sezonie.

autor: Jacek Śliz

Andrzej Szachniewicz (Prezesi)
Ostatnim ze spotkań w ramach kuźnickiej Superligi zaplanowanych przed świętami będzie potyczka Moico z Prezesami. Jesienią ekipa Pawła Dobosza skończyła zmagania tuż nad strefą spadkową, Prezesi natomiast trzy lokaty wyżej, z przewagą pięciu oczek nad swoim najbliższym rywalem. Kadra Moico uległa małemu przebudowaniu - nie doszukaliśmy się w niej m.in. Jędrzeja Skoniecznego i Jarka Procyszyna, doszło za to kilka nowych twarzy (no i zostały stare gwiazdy, takie jak chociażby Zbyszek Guźniczak czy Piotr Buczyński). W teamie Prezesów zaszły jedynie kosmetyczne zmiany w kadrze, miłośnicy talentu Pauszkta, Dzietczyka, Hajdamowicza, Rudzińskiego i innych (długo można by wymieniać, w Prezesach gwiazd pod dostatkiem) mogą więc spać spokojnie, bo dalej będzie szansa na podziwianie popisów tych zawodników. We wrześniu górą byli Prezesi, którzy wygrali 2:0. Kto będzie w lepszej dyspozycji na koniec marca?