26.06 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Marcin Niciński
Wielka Niewiadoma
3 : 6
( 2 : 2 )
Skład: Kędzierski, Rejmer, Żuk, Galuś, Zaskórski, Karasek, Pałasz
Skład: Biegański, Biela, Ciupiński, Smarzyński, Wejerowski, Korecki, Madej, Rolirad
5' Dawid Pałasz
14' Piotr Galuś
28' Dawid Pałasz
32' Dawid Pałasz
36' Piotr Żuk
39' Radosław Karasek
8' Damian Madej
16' Grzegorz Korecki
22' Grzegorz Korecki
Zawodnik meczu: Dawid Pałasz (Dawid jest nominalnym bramkarzem i z braku składu musiał wystąpić w polu. Kiper Speca ze swoich nowych zadań wywiązał się znakomicie, a spotkanie zakończył ze zdobytym hattrickiem i asystą. Wyróżnienie dla Jakuba Rejmera! )

Równie ciekawie co starcie o utrzymanie w Ekstraklasie zapowiada się pojedynek najbardziej utytułowanych zespołów w WLB, czyli trzeciej w tabeli - Wielkiej Niewiadomej z liderem i zarazem mistrzem VII edycji - FC Specem. Ci pierwsi mogą zakończyć sezon z brązowymi medalami, ale pod warunkiem, że pokonają Speców, którzy w rozgrywkach o ligowe punkty, nie zgubili jeszcze ani jednego oczka. Każdy inny rezultat niż triumf WN-u może sprawić, że na najniższym stopniu podium staną Szpilmacherzy, które grają w swój mecz kilka minut później, z Brzmieniem Miasta. Trudne zadanie stoi zatem przed podopiecznymi Andrzeja Jaskowskiego, ale w ostatnich miesiącach, jakoś dobrze wychodzą im starcia z drużyną Grzegorza Kędzierskiego. Jesienią wygrali z nią 3:1, a ostatnio, w Superpucharze rozbili - 7:1. Od tamtej pory jednak "biało-czarnych" trapi kryzys formy, czego dowodem fakt, że w pięciu ostatnich meczach nie zanotowali ani jednej wygranej (trzy razy remisując i dwukrotnie ponosząc porażkę). Czy na koniec sezonu wiosennego Wielka Niewiadoma się zatem przełamie i ogra mającego komplet punktów przeciwnika? Czy jednak to Spec udowodni swoją hegemonię i zakończy sezon bez straty ani jednego punktu? EDIT: Spec zagra dzisiaj "gołą" siódemką i to w składzie z dwoma nominalnymi bramkarzami. W jego szeregach nie zobaczymy m.in Roberta Rosińskiego i Przemysława Matuszyka. Wielka Niewiadoma z kolei zagra bez swojego kapitana - Andrzeja Jaskowskiego, Łukasza Kucharskiego i pierwszego bramkarza - Konrada Schmidta. W miejsce tego ostatniego zobaczymy Marcina Rolirada.

1' Pierwszy strzał odnotowany w tym spotkaniu jest autorstwa Dominika Wejerowskiego. Po jego uderzeniu zza pola karnego futbolówka przelatuje nieznacznie obok słupka.
3' (1:0) - Kolejny strzał z dalszej odległości znajduje już drogę do bramki. Na uderzenie zdecydował się Damian Madej, a futbolówka przedostaje się między rękoma Grzegorza Kędzierskiego i przekracza linię bramkową. Istny "klops" golkipera Speca! Wielka Niewiadoma na prowadzeniu!
5' (1:1) - Długo z wyjścia na prowadzenie się Wielka Niewiadoma nie cieszyła, bowiem 120 sekund później "Spece" doprowadzili do wyrównania. Jakub Rejmer z rzutu wolnego zagrywa po ziemi w pole karne, gdzie niepilnowany jest Dawid Pałasz, który pewnie trafia do "pustaka"!
7' Szybka kontra Speca. Piotr Galuś w tempo do Kuby Rejmera, a jego strzał z pola karnego świetnie broni Marcin Rolirad!
8' Grzegorz Korecki mija jednego z przeciwników i strzela nieznacznie obok słupka.
9' Jeszcze raz w roli głównej Korecki. Tym razem decyduje się na wariant technicznego uderzenia i z trudem, ale udanie Kędzierski przenosi futbolówkę poza światło bramki.
14' (1:2) - Zabójczy kontratak Speca. Karasek do Rejmera, ten pod bramkę zagrywa do niepilnowanego Galusia, który z najbliższej odległości pakuje futbolówkę do siatki!
14' Niepewne wyjście z bramki Kędzierskiego i po chwili piłka trafia pod nogi Wejerowskiego. Ten ma przed sobą niemalże pustą bramkę i stara się to wykorzystać, ale w ostatniej chwili, ofiarną interwencją piłkę na linii wybija asekurujący własnego golkipera - Łukasz Zaskórski!
16' (2:2) - Szybko rozegrany rzut rożny przez WN. Wejerowski pograł z Koreckim. Ten drugi przy linii końcowej mija obrońcę, bramkarza i pewnym strzałem doprowadza do remisu!
19' Galuś z prawej strony strzela i z trudem, ale skutecznie Rolirad przenosi "balon" nad poprzeczką!
22' (3:2) - Ładna akcja Wielkiej Niewiadomej. Madej wycofuje piłkę na przedpole do nadbiegającego Koreckiego, a ten strzałem z pierwszej piłki, po ziemi, przy słupku, przywraca prowadzenie swojej drużynie!
26' Koreckiego uderzenie z prawej strony minimalnie mija bramkę strzeżoną przez Kędzierskiego.
27' Jeszcze raz Korecki i tym razem w piłkołap!
28' (3:3) - Błąd w kryciu w wykonaniu Andrzeja Ciupińskiego zostaje bezlitośnie wykorzystany przez "Speców". Rejmer podaniem odnajduje w polu karnym Pałasza, a ten z najbliższej odległości, niczym rasowy snajper - doprowadza do remisu!
30' Pałasz z dystansu strzela - tuż nad poprzeczką bramki "biało-czarnych".
31' Wejerowski zagrywa na przedpole do Koreckiego, który kończy całą akcję strzałem z woleja, po którym Kędzierski pewnie chwyta futbolówkę.
32' (3:4) - Karasek w pole karne zagrywa do Pałasza, a ten ładnym strzałem z lewej nogi, przy słupku kompletuje hattricka! Spec znowu wychodzi na prowadzenie!
33' Korecki faulowany w polu karnym przez jednego z obrońców przeciwnika i sędzia Marcin Niciński wskazuje na "wapno"!
33' Do rzutu karnego podchodzi Korecki i jeżeli trafi do bramki to znowu będziemy mieli remis! Tak się jednak nie dzieje, bowiem gracz z numerem "17" na plecach przenosi futbolówkę nad poprzeczką!
34' Galuś sprzed pola karnego i opuszkami palców Rolirad przenosi futbolówkę nad poprzeczką.
34' Przed szansą na gola staje Madej, który mając przed sobą tylko i wyłącznie Kędzierskiego, stara się go przelobować. Ta sztuka mu się jednak nie udaje i piłka ląduje w rękach kipera Speca!
36' (3:5) - Galuś w tempo zagrywa do Żuka, który mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonuje Rolirada! "Spece" prowadzą już dwoma golami!
37' Rejmer prostopadle zagrywa w kierunku bramki przeciwników, gdzie akurat znajduje się Pałasz. Nominalny bramkarz "żółtych" strzałem piętką stara się zaskoczyć Rolirada, ale niedobrze trafia w piłkę, a ta ląduje w rękach golkipera ekipy Andrzeja Jaskowskiego.
37' Mocny strzał Wejerowskiego - Kędzierski niepewnie odbija przed siebie. Do odbitej piłki dopada Korecki, ale jego dobitka z woleja jest daleka od ideału i przelatuje wysoko nad poprzeczką.
38' Korecki strzela z prawej strony i piłka po rykoszecie od jednego z obrońców Speca zatrzymuje się na poprzeczce!
38' Madej z pola karnego uderza po ziemi - minimalnie obok słupka.
39' Wejerowski sprzed pola karnego po raz drugi i po raz drugi Kędzierski nie daje się zaskoczyć. Tym razem odbija piłkę lepiej, bo bardziej do boku!
40' (3:6) - Pałasz jest w tym spotkaniu niesamowity. Do strzelonego hattricka dorzuca asystę, a jego podanie na gola zamienia Karasek, który tym samym kończy strzelanie w tym meczu i przypieczętowuje tym samym kolejny triumf Speca!

Mimo problemów kadrowych, czyli grania bez ani jednej zmiany i z nominalnym golkiperem "w polu", FC Spec udowodnił, że w kończącym się właśnie sezonie, nie ma dla niego mocnych! Jedenasta wygrana z rzędu, udany rewanż na Wielkiej Niewiadomej i obroniony tytuł mistrzowski, z kompletem oczek! Czego chcieć więcej? Na największego przegranego wiosennej batalii wyrasta ekipa Andrzeja Jaskowskiego, która jeszcze pięć kolejek temu piastowała pozycję lidera i liczyła się w realnej grze o majstra. Zniżka formy przyszła jednak w nieodpowiednim momencie i w efekcie WN spada poza strefę medalową i kończy granie na czwartej pozycji. Dla obu drużyn był to ostatni mecz w VII edycji Wrocbalowej Ligi Biznesu. Za wspólne spędzone chwile dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych kampaniach ligowych!