26.06 godz. 19:55, Skwierzyńska, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Skrzypecki, Szpyra, Skrzypecki, Kondratowicz, Bartosik, Hylewicz, Oskierko, Szpyra, Lisicki, Sagan
Skład: Gołos, Gołos, Hauzer, Masztalerz, Kaban, Kalinowski, Krysiak, Miedziński, Pyzłowski, Pustelnik
12' Mariusz Szpyra
11' Radosław Gołos
17' Mariusz Krysiak
35' Arkadiusz Gołos
Zawodnik meczu: Mariusz Krysiak (Mariusz w trudnym dla Szpilmacherów momencie nie zawiódł i najpierw asystował przy trafieniu Gołosa, a po chwili sam w fenomenalny sposób pokonał bramkarza rywali. Poza tym był bardzo aktywny! Wyróżnienie dla Mariusza Szpyry i Kornela Sagana. )

Na stratę punktów przez Wielką Niewiadomą liczą Szpilmacherzy, którzy tracą do niej zaledwie jedno oczko i jeżeli wygrają swój mecz, to sięgną wtedy po brązowe medale! Muszą jednak pokonać niewygodnego przeciwnika, jakim jest Brzmienie Miasta. Zespół Marka Szpyry mimo, że jest beniaminkiem to radzi sobie wyśmienicie, gra bez kompleksów i ma jeszcze szanse na piąte miejsce na koniec sezonu! Muszą jednak przynajmniej zremisować albo w razie przegranej, liczyć na to, że szósty w zestawieniu Real Compensacion nie wygra swojego ostatniego pojedynku! Wracając do samego spotkania "Szpilek" z Brzmieniem to będzie one niezwykle ciekawe, bo w obu ekipach nie brakuje dobrych zawodników, którzy potrafią zrobić różnicę. Są to m.in Marcel Schmidt, Adrian Miedziński, Tomasz Lisicki czy Kamil Pyzłowski. Który z nich zjawi się przy Skwierzyńskiej i poprowadzi swój zespół do cennego triumfu? A może po czterdziestu minutach gry "rannych" będziemy mieli dwóch? Przekonamy się!

3' Centra Mariusza Krysiaka z lewej strony i udanym piąstkowaniem popisuje się Kornel Sagan, który ekspediuje futbolówkę daleko poza własne pole karne.
4' (0:1) - Błąd Krzysztofa Kabana, który poślizgnął się w sposób pechowy na śliskiej murawie, niczym Steven Gerrard w pamiętnym meczu z Chelsea. Tę pomyłkę wykorzystuje Mariusz Szpyra, który staje oko w oko z Jakubem Masztalerzem i strzela w kierunku dalszego słupka tak, że piłka po rękawicach bramkarza znajduje drogę do bramki!
7' Tomasz Lisicki z powietrza strzela - w piłkołap za bramką Szpilmacherów.
10' Mocne uderzenie Łukasza Hauzera z główki i z trudem, ale skutecznie Sagan przenosi futbolówkę nad poprzeczką.
11' (1:1) - Wrzutka Krysiaka z rzutu rożnego w pole karne Brzmienia Miasta. Tam najlepiej zachowuje się Radosław Gołos i strzela z główki, tak, że piłka odbija się od słupka i wpada do siatki obok bezradnego golkipera!
12' (1:2) - Nie ma dzisiaj szczęścia ani Masztalerz, ani przede wszystkim Kaban. Uderzenie zza pola karnego oddaje Szpyra, a piłka po obcierce od nogi obrońcy "Szpilek" wpada do siatki tuż przy słupku! Beniaminek znowu na prowadzeniu!
14' Centra Arkadiusza Gołosa w "szesnastkę" przeciwników, gdzie przed szansą na gola staje Adrian Miedziński, ale jego strzał z główki efektowną paradą zatrzymuje Sagan i będziemy mieli tylko rzut rożny!
15' Konrad Hylewicz z dystansu i na raty po tej próbie interweniuje Masztalerz!
16' Świetna interwencja Sagana po strzale Miedzińskiego z najbliższej odległości!
17' (2:2) - Przed chwilą Sagan uratował swój zespół od utraty gola, ale tym razem już tego nie zrobi! Krysiak huknął z dystansu tak, że futbolówka z niebagatelną szybkością ląduje niemalże w samym okienku bramki przeciwników! Gol z cyklu "stadiony świata"! Tym samym Szpilmacherzy doprowadzają do remisu!
18' Krysiak z rożnego wrzuca piłkę w pole karne, ale tam akcji nie zamyka Łukasz Hauzer, który chciał trafić z woleja, ale ta sztuka mu się nie udała!
19' Szpyra posyła bombę w kierunku bramki Szpilmacherów, ale nie jest w stanie zaskoczyć dobrze ustawionego Masztalerza, który odbija piłkę przed siebie!
20' Kamil Pyzłowski prostopadłym podaniem odnajduje w polu karnym Miedzińskiego, ale nic z tej akcji nie będzie, bowiem dobrze z bramki wychodzi Sagan i uprzedza tym samym popularnego "Miedziaka".
25' Pyzłowski z prawej strony centruje piłkę w pole karne, w kierunku krótszego słupka. Tam odnajduje się Hauzer i bez przyjęcia strzela tak, że futbolówka zatrzymuje się na poprzeczce! "Tajfun" łapie się za głowę, a reszta kolegów chce wymusić na arbitrze Nicińskim bramkę, sugerując, że piłka po odbiciu od poprzeczki przekroczyła linię bramkową. Nic z tego! System goal-line technology sygnału nie dał, a więc gramy dalej!
28' Krzysiek Kalinowski strzałem zza pola karnego stara się zaskoczyć Sagana, ale ten jest dobrze ustawiony i na raty wyłapuje "balon".
31' Hylewicz szybką kontrę Brzmienia Miasta finalizuje uderzeniem po ziemi - obok słupka.
32' Krysiak z prawej strony strzela - obok bramki!
33' Udany kontratak Szpilmacherów. Pyzłowski na wolne pole zagrywa do Krysiaka, a ten zza pola karnego strzela niezbyt czysto, tak, że piłkę do boku zbija Sagan!
35' (3:2) - Miedziński z lewej strony zagrywa po ziemi na "piąty metr". Tam odnajduje się Arek Gołos i strzałem na wślizgu pakuje futbolówkę do siatki! Wielka radość w szeregach Szpilmacherów, bowiem wychodzą oni na prowadzenie!
36' Lisicki w kontrze zagrywa do Szpyry, którego strzał przelatuje tuż nad poprzeczką.
37' Krysiak z dystansu - obok słupka.
40' Wrzutka Pawła Pustelnika z narożnika boiska. W polu karnym obrońcom urywa się Krysiak i z główki posyła futbolówkę tuż nad poprzeczką.
40' Kolejna próba Krysiaka, tym razem z dalszej odległości i po niej Sagan zbija piłkę do boku!

Szpilmacherzy wykorzystali fakt, że Wielka Niewiadoma kilkadziesiąt minut wcześniej uległa Specowi i pokonując Brzmienie Miasta - zakończyli sezon na miejscu trzecim, dającym brązowe medale. Łatwo jednak z beniaminkiem im się nie grało i musieli swoje wybiegać, aby zgarnąć komplet oczek. Zespół Marka Szpyry zatem mimo porażki nie ma powodów do wstydu, bo rozegrał naprawdę świetny sezon, w którym ostatecznie zajął piątą lokatę. Dla obu drużyn był to ostatni mecz w VII edycji Wrocbalowej Ligi Biznesu. Za wspólne spędzone chwile dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych kampaniach ligowych!