26.06 godz. 18:25, Skwierzyńska, Sedzia: Marcin Niciński
2 : 2
( 0 : 1 )
Skład: Gmerek, Miozga, Jastrzębski, Dyczkowski, Sikora, Uryga, Bezkorowajny, Januszko, Walków
Skład: Kinal, Wącior, Wącior, Seifert, Mikołajec, Zychowicz, Elgun, Martyński
19' Klaudiusz Bezkorowajny
22' Bartosz Sikora
23' Dominik Wącior (Rzut karny)
25' Piotr Mikołajec
Zawodnik meczu: Bartosz Sikora (Bartek harował na całej szerokości i długości boiska. Strzelał, rozgrywał, przechwytywał. Gdyby jego koledzy byli bardziej skuteczni do gola i asysty dołożyłby jeszcze z trzy kluczowe podania. Wyróżnienie dla Piotra Mikołajca i obu bramkarzy. )

Po tym jak w poprzednim tygodniu Kadra AWL przegrała ze Szpilmacherami, szansę na utrzymanie w Ekstraklasie zachowały Cloud FC i ForceGSM! Ligowy byt zapewni im jednak tylko i wyłącznie wygrana. Na remis w tym spotkaniu liczą "Wojskowi" Jarosława Patałucha, bo wtedy to oni, mimo ubiegłotygodniowej porażki, pozostaną w elicie. Patrząc na formę obu zespołów walczących o "życie" to przystąpią do tego spotkania w nie najgorszych najstrojach, bowiem poprzednie swoje potyczki wygrali. Beniaminek z innym beniaminkiem - Almamasters - 6:1, zaś Force z Realem Compensacion - 5:2. W tym starciu faworyta nie ma, a to tylko pokazuje jak bardzo wyrównane może być (pod warunkiem, że obie drużyny zjawią się przy Skwierzyńskiej w najmocniejszych składach, bo to w ostatnim czasie zdarzało się dosyć rzadko)! Kto wyjdzie zatem z niego zwycięsko i po końcowym gwizdku sędziego Marcina Nicińskiego odetchnie z ulgą? A może skończy się remisem i degradacją obu ekip? Kto będzie górą w starciu piłkarskich liderów? Piotr Mikołajec czy raczej Bartosz Sikora do spółki z Łukaszem Dyczkowskim? Czas pokaże!

2' Bartosz Sikora zabiera się z piłką, wpada z nią w pole karne i strzela - tuż nad poprzeczką.
4' Po wrzutce Sikory z prawej strony własnego bramkarza może zaskoczyć Piotr Seifert, ale Tomasz Kinal jest na posterunku i udanie wyłapuje "uderzenie" swojego obrońcy.
9' Centra Dominika Urygi z rzutu rożnego w pole karne. Tam obrońcom urywa się Sikora i strzela bez przyjęcia - obok bramki.
13' Pierwszy godny odnotowania strzał Cloud FC. Piotr Mikołajec praktycznie z połowy boiska, po ziemi stara się zaskoczyć Wojciecha Gmerka, ale ten zachowuje czujność i pewnie chwyta futbolówkę.
15' Sikora wrzuca piłkę z rzutu rożnego w pole karne, gdzie najwyżej wyskakuje Sebastian Miozga i główką przenosi piłkę nad poprzeczką.
19' (0:1) - Usilne starania i po prostu lepsza gra ForceGSM w końcu przynosi efekt w postaci bramki. Sikora z prawej strony zagrywa piłkę w pole karne do Klaudiusza Bezkorowajnego, który pewnym strzałem przy dalszym słupku nie daje żadnych szans bramkarzowi na pomyślną interwencję! Mamy otwarcie wyniku!
21' Potężne uderzenie Dominika Wąciora z dystansu i poprzeczka ratuje Gmerka od utraty gola!
22' (0:2) - Szybka akcja ForceGSM. Marek Koch w tempo zagrywa do Bartka Sikory, a ten nie myli się w dogodnej sytuacji i podwyższa prowadzenie swojej drużyny!
22' Szymon Wącior zostaje powalony w polu karnym przez jednego z zawodników drużyny przeciwnej i sędzia Marcin Niciński dyktuje rzut karny.
23' (1:2) - Do jego wykonania podchodzi brat Szymona - Dominik Wącior i pewnym strzałem przy słupku strzela bramkę kontaktową!
25' (2:2) - Zabójcze trzy minuty beniaminka. Kolejny jego atak i kolejny zamieniony na gola! Tym razem po indywidualnej akcji Mikołajca, który wygrywa walkę o pozycję z ostatnim obrońcą, biegnie w kierunku pola karnego rywali, gdzie mija Gmerka i strzałem do "pustaka" doprowadza do wyrównania!
26' Sikora sprzed pola karnego strzela - obok bramki.
27' Sikora idealnym podaniem odnajduje w polu karnym Cloud FC swojego kolegę, którym jest Radosław Walków. Gracz z numerem "3" ma przed sobą tylko i wyłącznie Kinala, ale nie wytrzymuje presji i uderza nieznacznie obok słupka.
28' Mikołajec w kontrze zagrywa na wolne pole do Gokhana Elguna, który staje oko w oko z Gmerkiem, ale górą w tym pojedynku golkiper ForceGSM!
30' Sikora po minięciu dwóch rywali odgrywa piłkę w pole karne do lepiej ustawionego Macieja Januszko, który z najbliższej odległości przenosi futbolówkę nad poprzeczką!
32' Strzał Mikołajca z powietrza ląduje tylko i wyłącznie na bocznej siatce bramki przeciwników.
34' Mocne uderzenie Urygi z prawej strony i na raty po nim interweniuje Kinal.
36' Mikołajec z łatwością mija jednego z obrońców "czarnych" i strzela na bramkę, lecz drugiego gola mieć nie będzie, bowiem Gmerek świetnie zbija futbolówkę na róg.
37' Sikora ma przed sobą dwóch rywali w niebieskich koszulkach i przedostaje się między nimi. Po chwili staje w sytuacji sam na sam z Kinalem, ale bramkarz popisuje się ofiarnym wyjściem z bramki i zatrzymuje najlepszego strzelca ForceGSM!
38' Mikołajec przy linii bocznej mija rywala i zbiega w kierunku pola karnego przeciwników. Całą akcję kończy się strzałem w boczną siatkę!
39' Sikora do Urygi, a strzał tego drugiego sprzed pola karnego - świetnie do boku zbija Kinal!
40' Kontra ForceGSM. Swoją szansę na gola dającego wygraną ma Januszko, ale przegrywa pojedynek jeden na jeden z kiperem Cloud'u.
40' Piłka meczowa przed beniaminkiem. Mikołajec z Elgunem wychodzą dwóch na jednego Gmerka. Na nieszczęście dla "niebieskich" Piotrek nie spojrzał do boku, nie zauważył kolegi i sam starał się finalizować akcję po której kapitalną interwnecją popisuje się Gmerek i ratuje tym samym swój zespół od utraty trzeciej bramki!

Gdy po pierwszych 22 minutach ForceGSM prowadził już 2:0 i radził sobie naprawdę dobrze, wydawało się, że zgarnie komplet oczek i tym samym zapewni sobie ligowy byt. Niestety dla nich, w kolejnych trzech minutach, zbytnio się rozluźnili i Cloud doprowadził do remisu! Od tamtej pory gra była naprawdę otwarta, ale przede wszystkim chaotyczna. Obie strony miały swoje sytuacje, ale to beniaminek powinien w ostatniej akcji meczu strzelić zwycięskiego gola! Zmarnował jednak wyborną okazję i ostatecznie skończyło się na podziale punktów, który ucieszył tylko i wyłącznie...Kadrę AWL. Tym samym to ona się utrzymała, a ForceGSM i Cloud w przyszłym sezonie grać będą na poziomie pierwszej ligi. Dla obu drużyn był to ostatni mecz w VII edycji Wrocbalowej Ligi Biznesu. Za wspólne spędzone chwile dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych kampaniach ligowych!