21.06 godz. 19:55, Skwierzyńska, Sedzia: Maciej Siwek
4 : 1
( 3 : 0 )
Skład: Kędzierski, Świętochowski, Szalla, Patałuch, Górski, Nadachewicz, Lopez Garcia, Waliłko, Wrzesiński, Marzec, Ozga
Skład: Gołos, Gołos, Hauzer, Rot, Masztalerz, Kaban, Kalinowski, Krysiak, Miedziński, Pyzłowski, Pustelnik
30' Jesus Lopez Garcia
11' Łukasz Hauzer
13' Łukasz Hauzer
20' Krzysztof Kaban
23' Mariusz Krysiak
Zawodnik meczu: Łukasz Hauzer ("Tajfun" był nie do zatrzymania. Jego dwie bramki z początku meczu ustawiły całe spotkanie. Wyróżnienie dla "Miedziaka" za asysty.)

Bardzo istotny mecz dla obu ekip. AWL potrzebuje tylko jednego punkciku, aby obronić się przed spadkiem, jednak ekipa Jarosława Patałucha zmierzy się z walczącymi o medale "Szpilkami". Z pewnością emocji w tym spotkaniu nie zabraknie, bo ani jeden, ani drugi zespół nie odpuszcza swoich meczów. Miejmy jedynie nadzieję, że obejdzie się bez brzydkiej gry i kontuzji.

5' Damian Waliłko próbuje przelobować bramkarza, ale robi to zbyt czytelnie i górą Jakub Masztalerz.
6' Michał Wrzesiński próbuje sił z około dwudziestu metrów, jednak brakuje celności.
10' Mamy dużo walki w środku pola, ale oba zespoły boją się odkryć i stawiają na defensywę, przez co w spotkaniu nie ma zbyt dużo strzałów.
11' (1:0) Chyba usłyszeli to gracze Szpilmacherów, bo po rajdzie lewą stroną Adriana Miedzińskiego świetną wrzutkę na długi róg dostaje Łukasz Hauzer i po jego strzale z niewielkiej odległości Adam Ozga może tylko wyciągnąć piłkę z siatki.
13' (2:0) Szpilki idą za ciosem. Ponownie "Miedziak" asystuje przy bramce, tym razem podając z linii końcowej ponownie do Hauzera, który strzałem pod poprzeczkę zdobywa swoją drugą bramkę.
15' Jarosław Kędzierski świetnie się zabiera i wbiega  w pole karne, ale naciskany przez obrońców źle składa się do strzału i nie ma bramki.
18' Kamil Pyzłowski próbuje podwyższyć wynik spotkania z dwudziestego metra, jednak Ozga dobrze na róg.
19' Ponownie Pyzłowski, tym razem podcinką chciał pokonać bramkarza, lecz trafił w boczną siatkę.
20' (3:0) Cóż za niefart. Norbert Świętochowski wybija piłkę ze swojego pola karnego, ale piłka zablokowana jest przez Krzysztofa Kabana, a robi to tak dobrze, że futbolówka wpada do siatki obok zaskoczonego Ozgi. To może być koniec marzeń AWLu o dobrym wyniku.
22' Podanie z rzutu rożnego otrzymuje Kamil Rot, jednak strzał niecelny.
23' (4:0) "Ale urwał" ciśnie się na usta po strzale Mariusza Krysiaka, który potężnie uderzył z dość ostrego kąta na dwudziestym metrze, a piłka wpadła do siatki.
25' Waliłko uderza z okolicy piętnastego metra, jednak bramkarz górą.
28' Miedziński świetnie się zabiera, mija bramkarza, ale daje się wypchnąć do linii końcowej, oddaje do środka do Hauzera, jednak zbyt słaby strzał.
29' Ponowna próba Waliłki, lecz znowu zatrzymany przez Masztalerz.
30' (4:1) Jesus Lopez Garcia dopada do piłki zbyt słabo wybitej przez bramkarza i precyzyjnym strzałem w długi róg zdobywa gola kontaktowego.
32' AWL nabiera wiatru w żagle. Jarosław Patałuch strzela na bramkę, wybitą piłkę główką posyła w kierunku bramki Andrzej Górski, piłka odbija się od poprzeczki, a kolejna dobitka Górskiego trafia w spojenie.
35' Krzysztof Kaban traci piłkę w obronie, jednak strzał Artura Marca z dużego palca niezbyt celny.
38' Waliłko strzela, Masztalerz wybija, ale dobitka Nadachewicza z trzeciego metra trafia w bramkarza.

O ile nie można odmówić zespołowi AWL Kadra zaangażowania, to jednak w dniu dzisiejszym brakowało składnych akcji i spokoju. Udało im się zdobyć bramkę, ale zbyt późno i nie mogli już nawiązać walki o wynik. Szpilmacherzy przeważali od początku do końca, z rzadka pozwalając Wojskowym wbiec w okolice pola karnego. Duet Miedziński-Hauzer zrobił robotę już w pierwszej połowie, a później stwarzali ciągłe zagrożenie pod bramką Adama Ozgi. Dzięki tej wygranej mają całkiem realne szanse na brązowy medal, ale muszą wygrać ostatnie spotkanie, a ich przeciwnik musi co najwyżej zremisować. AWL również czeka na ostatni mecz ForceGSM, który przesądzi o losie dołu tabeli ekstraklasy.

autor: Jacek Śliz