20.06 godz. 19:55, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
( 2 : 2 )
Skład: Lesiuk, Głuszec, Dymowski, Grabalski, Wiktorowicz, Urbański, Wyszomierski
Skład: Andrzejewski, Majak, Madera, Raś, Grzywa, Turek, Szymański, Turek, Krupa
11' Łukasz Lesiuk
20' Karol Wiktorowicz
28' Łukasz Lesiuk
14' Marcin Majak
19' Marcin Majak
23' Dariusz Turek
31' Piotr Szymański
32' Paweł Turek
Zawodnik meczu: Marcin Majak (W trudnym dla OBA momencie, Marcin wziął sprawy w swoje ręce. Odznaczał się aktywnością, strzelił dwa gole i zanotował asystę. )

W poprzednim tygodniu dowiedzieliśmy się, że z najwyższą klasą rozgrywkową pożegna się Almamasters. Beniaminek zajmuje ostatnie miejsce w stawce i w najlepszym wypadku może zająć o jedną lokatę wyżej. Musi jednak na pożegnanie znaleźć sposób na pokonanie doświadczonego Old Blue Angels. "Anioły" mają dwa oczka przewagi nad strefą spadkową i jeżeli zdobędą jedno oczko, to zostaną w elicie na kolejny sezon. Podrażnieni ostatnią porażką w finale Pucharu Ligi z BNY Mellon, gracze Piotra Andrzejewskiego zrobią teraz wszystko, aby wygrać, lecz czy to im się uda? W meczu ze "Strzelcami" będą musieli radzić sobie bez obrońcy Michała Klimka (zawieszony za kartki) i bramkarza Łukasza Mosińskiego (kontuzja). Czy mimo tego sprostają zadaniu i wygrywając uzyskają utrzymanie? A może to Kacper Pawlak i spółka godnie pożegnają się z Ekstraklasą? Zobaczymy.

2' Łukasz Lesiuk z prawej strony zagrywa na linię pola karnego do Krystiana Grabalskiego, który przyjęciem mija obrońcę i strzela z woleja - obok słupka.
5' Lesiuk z łatwością przedziera się w pole karne i zagrywa do Marcina Dymowskiego, który staje oko w oko z Wiktorem Grzywą i trafia w prost w niego!
6' Piotr Szymański wychodzi w sytuacji sam na sam z Sebastianem Lechem i strzela zbyt słabo - wprost w niego!
10' Marcin Majak mija Dymowskiego przed polem karnym i strzela po ziemi - Lech udanie interweniuje nogami!
11' (0:1) - Lesiuk decyduje się na uderzenie niemalże z połowy boiska w środek bramki. Gdy wydawało się, że Grzywa złapie piłkę, ten przepuszcza ją między rękoma, pod nogami i tym samym Almamasters wychodzi na prowadzenie!
12' Mocne uderzenie Piotra Andrzejewskiego z dość ostrego kąta i udanie ten strzał zatrzymuje Lech!
14' (1:1) - Ładna kombinacja Old Blue Angels. Majak do Andrzejewskiego, Andrzejewski do Majaka, a ten strzałem do pustej bramki, doprowadza do wyrównania!
15' Paweł Turek w pole karne zagrywa do Marcina Majaka, a ten przegrywa pojedynek jeden na jeden z bramkarzem przeciwników.
16' Mocny strzał Dariusza Turka z dystansu i przed siebie futbolówkę odbija kiper Almamasters.
19' (2:1) - Szymański piętką zgrywa piłkę do Majaka, ten wpada z nią w pole karne i strzałem po ziemi, w długi róg wyprowadza "Anioły" na prowadzenie!
20' (2:2) - Dymowski w tempo podaje do Wiktorowicza, który nieatakowany przed polem karnym puszcza "szczura" w kierunku bramki przeciwników, a futbolówka znajduje drogę do bramki tuż przy słupku!
22' Grabalski może wykorzystać błąd Rasia w przyjeciu piłki. Gracz z zerem na plecach ma przed sobą tylko Grzywę, ale strzela nieczysto - obok słupka.
23' (3:2) - Niewykorzystane sytuacje się mszczą w sposób natychmiastowy. Majak pod bramkę zagrywa do D.Turka, a temu nie pozostaje nic jak wpakować futbolówkę do siatki.
28' Lesiuk fauluje przed polem karnym Andrzejewskiego i otrzymuje żółtą kartką.
30' Majaka uderzenie zza pola karnego przelatuje obok dalszego słupka bramki strzeżonej przez Lecha.
31' (4:2) - Raś do Szymańskiego, a strzał tego drugiego znajduje drogę do bramki.
32' (5:2) - Posypała się gra Almamasters, a dowodem na to kolejna stracona bramka. Tym razem Krupa w tempo do Pawła Turka, a ten nie myli się i pokonuje kipera przeciwników po raz pierwszy!
34' Mocny strzał Urbańskiego i Grzywa zbija piłkę na róg.
35' Szczęście tym razem dopisało Grzywie. Pierwszy strzał Dymowskiego ląduje na słupku. Po chwili po próbie Wiktorowicza mamy poprzeczkę! Na sam koniec jeszcze raz strzela Dymowski z woleja i znowu poprzeczka ratuje OBA!
36' Po strzale Dymowskiego piłkę zmierzającą do pustej bramki wybija Szymański.
37' Wiktorowicz rozrzuca akcję na lewą stronę do Lesiuka, a ten z pierwszej piłki, z woleja strzela tak, że z trudem Grzywa paruje piłkę na róg.
38' Urbański mija obrońcę i strzela z półobrotu, ale tylko i wyłącznie w boczną siatkę.
39' Paweł Turek w kontrze uderza wprost w bramkarza! Po chwili mamy dobitkę Darka Turka i jeszcze jedną udaną interwencję nogami bramkarza Almamasters.

Old Blue Angels w ostatnim meczu sezonu pokonuje osłabione kadrowo Almamasters i jesienią również będzie występowało w najwyższej klasie rozgrywkowej. "Strzelcy" co prawda przegrali, ale zaprezentowali się nieźle i przy odrobinie szczęścia mogli zakończyć sezon zdobyczą punktową. Nie zmienia to jednak faktu, że ekipa Łukasza Lesiuka w kolejnym sezonie grać będzie na poziomie pierwszej ligi. Obie wyżej wspomniane drużyny kończą zmagania w sezonie wiosna 2018. Za wspólnie spędzone chwile dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych odsłonach ligi Wrocbal.