Skład: Skrzypecki, Szpyra, Skrzypecki, Kondratowicz, Bartosik, Jarosławski, Czapran, Schmidt, Hylewicz, Szpyra, Lisicki
Skład: Słowiński, Gruszka, Miklas, Banaś, Kloczkowski, Mackiewicz, Siwek, Pondel
21' Konrad Hylewicz
34' Tomasz Lisicki
34' Mariusz Szpyra
39' Mariusz Szpyra
14' Ireneusz Gruszka
27' Dawid Kloczkowski
31' Radosław Banaś
40' Radosław Banaś
Zawodnik meczu: Mariusz Szpyra (Mariusz wraz z kolegami rozprawili się z defensywą Tomtexu w sposób dosyć prosty. Młodszy z rodziny Szpyrów był najbardziej aktywny, a mecz zakończyć zdobyciem hattricka. Wyróżnienie dla Tomasza Lisickiego! )

Wyrównanie zapowiada się starcie Ekstraklasy pomiędzy zespołami mającymi taki sam dorobek punktowy. Mowa o Tomtexie i Brzmieniu Miasta. Jedni i drudzy uzbierali dotychczas 13 punktów, ale beniaminek rozegrał jeden mecz mniej. Team Marka Szpyry w najlepszym wypadku, jeżeli wygra dwa ostatnie mecze i wpadkę zanotują Szpilmacherzy - zajmie lokatę tuż za podium. "Połączeni Piłką" z kolei, według najbardziej korzystnego scenariusza, mogą zająć miejsce piąte. Warunek podstawowy to zgarnięcie trzech punktów. Patrząc na formę obu zespołów to lepiej prezentują się "bordowi", którzy wygrali trzy ostatnie mecze z rzędu. Ich przeciwnicy morale mają niższe, po dwóch poprzednich klęskach. Co zatem przyniesie ich bezpośredni mecz? Czy Tomtex się przełamie? A może to Brzmienie Miasta wygra czwarty raz z rzędu? Ciekawie zapowiada się również pojedynek snajperów pomiędzy Piotrem Miklasem a Tomaszem Lisickim? Kto w nim będzie górą? Przekonamy się już dzisiaj ok godziny 20! EDIT: Tomtex zagra dzisiaj w mocno osłabionym składzie - tylko jeden rezerwowy, pierwszy bramkarz w polu, a przede wszystkim absencje Kozła,  Rudzkiego i Giermka. Brzmienie Miasta w końcu pokaże się w pełnej gracji. Są Hylewicz, Schmidt, Lisicki, Kondratowicz i Mariusz Szpyra.

4' Strzał Dawida Kloczkowskiego z powietrza pewnie chwyta Tomasz Czapran.
5' Indywidualna akcja Mariusza Szpyry lewą stroną. Staje on oko w oko z Jakubem Pondlem i przegrywa ten pojedynek!
5' (0:1) - Tomasz Lisicki w tempo zagrywa do Mariusza Szpyry, a ten mając dużo miejsca przed polem karnym, mocnym, górnym strzałem przy słupku otwiera wynik tego spotkania!
6' Mocne uderzenie Konrada Hylewicza z dystansu i udanie piłkę do boku zbija Pondel.
7' Kloczkowski w dogodnej sytuacji zagrywa na przedpole do nadbiegającego Radosława Banasia. W bramce Brzmienia Miasta nie ma Czaprana, a obrońca Tomtexu stara się to wykorzystać. Mocny strzał pod poprzeczkę zostaje jednak wybity, a głową zatrzymuje go Lisicki.
10' (0:2) - Lisicki strzałem sprzed pola karnego, przy dalszym słupku zaskakuje Pondla i "bordowi" prowadzą już dwiema bramkami.
12' Przed chwilą na placu boju zameldował się Adrian Kondratowicz i już staje przed szansą na zdobycie gola. Zbyt krótko piłkę wybijał Tomasz Słowiński, a do tej dopadł supersnajper przeciwników, który z woleja strzelając trafia tylko i wyłącznie w piłkołap.
13' W odpowiedzi również mamy obity piłkołap, ale tym razem za bramką Czaprana. Dzieje się tak po uderzeniu zza pola karnego autorstwa Marcina Mackiewicza.
14' (1:2) - Tomtex nie daje za wygraną i po składnej akcji strzela gola kontaktowego! Słowiński na pole karne centruje piłkę w kierunku niepilnowanego Kloczkowskiego. Ten zgrywa futbolówkę głową wzdłuż bramki, a tam odnajduje się Ireneusz Gruszka, który mocnym strzałem pod poprzeczkę wlewa nadzieje w serca fanów "Połączonych Piłką".
15' Lisicki staje przed szansą na drugiego gola, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem, musi uznać wyższość kipera "srebrnych".
17' (1:3) - Marcel Schmidt z łatwością mija Banasia i strzela jak z armaty, a piłka znajduje drogę do bramki tuż pod poprzeczką, obok bezradnego golkipera!
18' Kąśliwy strzał Kloczkowskiego z pola karnego instynktownie broni Czapran odbijając "balon" przed siebie. Po chwili pokonać golkipera Brzmienia Miasta może Piotr Miklas, ale tym razem Czapran jest już bardziej pewny w interwencji i udanie chwyta piłkę.
21' (1:4) - Druga połowa zaczyna się świetnie dla beniaminka, bowiem podwyższa on swoje prowadzenie. Robi to jednak przy dobitnej pomocy, a może bierności graczy przeciwników. Hylewicz biegnie przy linii bocznej boiska, obok siebie mając Miklasa i Mackiewicza, którzy sygnalizują sędziemu, że piłka opuściła boisko. Nie grają jednak do końca i stoją jak zamurowani. Gracz z numerem "14" dobitnie to wykorzystuje, wychodzi w sytuacji sam na sam z Pondlem i technicznym strzałem obok niego - go pokonuje!
22' Miklas mija rywala i oddaje mocny strzał zza pola karnego, po którym czujności nie traci Czapran i zbija piłkę do boku!
24' Hylewicz może ustrzelić dublet, ale tym razem przegrywa wojnę nerwów z dobrze wychodzącym z bramki Pondlem.
26' Kontra Tomtexu zakończona uderzeniem Banasia z dystansu - obok bramki.
27' (2:4) - Kloczkowski zabiera piłkę Hylewiczowi przed polem karnym Brzmienia Miasta. Zawodnik z numerem "10" długo się nie zastanawia i z linii pola karnego uderza "ze szpica", tak, że futbolówka znajduje drogę do bramki, tuż przy słupku!
29' Dwa uderzenia Mariusza Szpyry i dwa razy udanie po nich interweniuje Pondel.
31' (3:4) - Kolejny błąd przy wyprowadzaniu piłki przez defensorów zespołu Marka Szpyry. Z takową zabiera się Banaś i strzela sprzed pola karnego po ziemi, tak, że zaskakuje tym samym Czaprana, który przepuszcza futbolówkę przy krótszym słupku, pod nogą! "Połączeni Piłką" do remisu potrzebują już tylko jednego gola!
34' (3:5) - Remisu jednak nie będzie, przynajmniej narazie, gdyż BM zadaje kolejny cios, a strzałem po ziemi, z dystansu, drugi raz Pondla pokonuje Lisicki.
34' (3:6) - Posypała się, chaotyczna już wcześniej, gra Tomtexu i mamy szóstego gola dla ich przeciwników. Mariusz Szpyra staje oko w oko z młodym bramkarzem rywala, strzela w długi róg i może cieszyć się skompletowaniem dubletu!
36' Kloczkowski z pola karnego uderza, "ze szpicy" i tym razem instynktownie nogami interweniuje Czapran.
37' W odpowiedzi swojego gola może strzelić w końcu Kondratowicz, ale z najbliższej odległości, z główki trafia wprost w Pondla. Po chwili może dobić swój pierwszy strzał, ale ten ofiarnie blokują Pondel do spółki ze Słowińskim!
39' (3:7) - Mariusz Szpyra show! Kolejny szybki atak jego drużyny, w którym gracz z numerem "10" bierze czynny udział. Młodszy z rodziny Szpyrów wychodzi w sytuacji sam na sam z bramkarzem, mija go i precyzyjnym uderzeniem przy słupku, po ziemi pieczętuje wygraną swojej drużyny, a sam kompletuje hattricka!
40' (4:7) - Na otwarcie łez Tomtex zmiejsza rozmiary porażki. Banaś wraz ze Słowińskim wychodzą w sytuacji jeden na jeden z Czapranem. Radek nie decyduje się na zagranie do kolegi, a sam finalizuje całą akcję i pewnym strzałem przy słupku kończy strzelanie w tym meczu!

Mocno zdeterminowane Brzmienie Miasta, walczące o czwarte miejsce na koniec sezonu zasłużenie pokonuje Tomtex, który odkąd się w lidze utrzymał, prezentuje się bardzo ospale, bez większej chęci gry. Kolejny raz "Połączeni Piłką" nie wykorzystali swoich sytuacji, a rywalom pozwalali na bardzo wiele. Ci to wykorzystali i pokazali, że nawet jako beniaminek można bez kompleksów rywalizować w gronie Ekstraklasowiczów. Ostatni mecz jaki rozegrają podopieczni Marka Szpyry to starcie ze Szpilmacherami! Team Michała Pondla natomiast kończy niezbyt udany sezon na siódmej lokacie.