13.06 godz. 19:55, Skwierzyńska, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Gołos, Hauzer, Rot, Masztalerz, Kalinowski, Kaban, Kalinowski, Krysiak, Miedziński, Pyzłowski
Skład: Lesiuk, Kasprzycki, Wąsik, Dziuba, Dymowski, Gibas, Grabalski, Pawlak, Wiktorowicz, Ciechański, Grzybowski
3' Mariusz Krysiak
10' Łukasz Hauzer
15' Adrian Miedziński
18' Kamil Pyzłowski
27' Kamil Pyzłowski
30' Adrian Miedziński
38' Paweł Kalinowski
39' Adrian Miedziński
5' Łukasz Lesiuk
16' Kacper Pawlak
33' Marcin Dymowski
Zawodnik meczu: Adrian Miedziński (Adrian był niezwykle aktywny przez całe spotkanie. Nie łatwo było go zatrzymać przeciwnikom, a on robił swoje. Strzelił trzy bramki i zanotował dwie asysty. Wyróżnić należy również Kamila Pyzłowskiego. )

Po tym jak w minioną sobotę Szpilmacherzy sensacyjnie odpadli z gry o Puchar Ligi, teraz pozostaje im tylko i wyłącznie szansa na medale w lidze. Muszą jednak wygrać wszystko do końca i liczyć na to, że trzecia Wielka Niewiadoma, w dwóch ostatnich pojedynkach zgarnie tylko dwa oczka. To jest możliwe, ale "Szpilki" muszą najpierw wykonać pierwszą część tego planu, czyli liczyć na siebie i pokonać przedostatnie w tabeli Almamasters. Dla beniaminka będzie to drugi pojedynek o ligowe punkty w tym tygodniu i w nim akurat nie jest on faworytem. Grając jednak o utrzymanie, mogą zaskoczyć nawet tych największych. Pytanie tylko czy będą w stanie? Doświadczenie zmierzy się z młodzieńczą fantazją. Co będzie górą? Kto zostanie bohaterem tego meczu? Kacper Pawlak, Arkadiusz Gołos, Łukasz Lesiuk, Adrian Miedziński a może ktoś zupełnie inny? O tym wszystkim dowiemy się za moment!

2' Almamasters staje przed szansą na otwarcie wyniku. Mocno z powietrza strzela Tomasz Ciechański, ale Jakub Masztalerz jest na posterunku i instyktownie broni "bombę" gracza przeciwników.
3' Mariusz Krysiak fauluje jednego z rywali i zostaje ukarany żółtą kartką.
5' Niesportowe zachowanie Łukasza Lesiuka i tym razem również sędzia Marcin Niciński zmuszony jest wyciągnąć z kieszeni żółty kartonik.
10' (0:1) - Łukasz Hauzer mając trochę miejsca przed polem karnym beniminka, natychmiast to wykorzystuje. Popularny "Tajfun" strzela przy słupku, a futbolówka znajduje drogę do bramki!
12' Uderzenie Kacpra Pawlaka z najbliższej odległości i znowu kapitalną interwencją popisuje się kiper Szpilmacherów, który zbija futbolówkę na słupek!
14' Paweł Kalinowski huknął z dystansu, ale "balon" po jego próbie przelatuje tuż nad poprzeczką.
15' (0:2) - Strzał Kalinowskiego przed chwilą był niecelny, ale ten autorstwa Adriana Miedzińskiego jest zupełnie inny, zdecydowanie bardziej precyzyjny, bowiem piłka po nim wpada do siatki!
16' (1:2) - Pechowe wybicie P.Kalinowskiego z własnej połowy, gdyż tym sposobem "nabija" znajdującego się tuż za linią pola karnego Pawlaka. Futbolówka odbija się od głowy snajpera Almamasters i wpada do siatki tuż przy słupku!
18' (1:3) - Kamil Pyzłowski mija obrońcę rywali i pewnym strzałem przy słupku odpowiada na trafienie Pawlaka!
20' Jeszcze jedna szansa na gola dla Pyzłowskiego, ale jego mocne uderzenie z pola karnego, instynktownie, nogami broni Krzysztof Wąsik!
25' Mocny strzał Pawlaka z dystansu i kolejny raz musimy przetrzeć oczy ze zdumienia, po fenomenalnej interwencji Masztalerza. Grę rozpoczniemy od rzutu rożnego!
27' (1:4) - Doświadczenie kuruje dzisiaj nad młodością. Przed chwilą piłka w nieprawdopodobny sposób nie wpadła do bramki Szpilmacherów, a po chwili znajduje się w tej należącej do Almamasters. Kolejna solowa akcja Pyzłowskiego, niezwykle precyzyjny strzał pod poprzeczkę i mamy dublet zawodnika z numerem "12".
30' (1:5) - Centra Krysiaka w pole karne. Gdy wydawało się, że piłka padnie łupem Wąsika, wtedy jak spod ziemi wyrasta w okolicy krótszego słupka bramki - Miedziński i z najbliższej odległości strzela piątego gola dla Szpilmacherów!
31' Pyzłowski może skompletować hattricka! "Pyza" staje oko w oko z Wąsikiem, stara się go przelobować, ale golkiper "Strzelców" jest czujny i "łapie się" w zamiarach snajpera przeciwników.
33' (2:5) - Składna akcja Almamasters. Pawlak w pole karne do Dymowskiego, a ten mocnym strzałem przy słupku zaskakuje Masztalerza!
35' Bomba Dymowskiego z dystansu i znowu zostaje zatrzymana przez Masztalerza!
36' Konrad Gibas z prawej strony pola karnego strzela - tuż obok słupka.
38' (2:6) - Miedziński prostopadle zagrywa do P.Kalinowskiego. Ten wpada z futbolówką w pole karne i strzałem przy dalszym słupku nie daje żadnych szans Wąsikowi!
40' (2:7) - Kaban wpada z piłką w pole karne i zagrywa na przedpole do Miedzińskiego. Ten przyjmuje futbolówkę i strzałem z woleja kończy kompletuje hattricka, kończąc tym samym strzelanie w tym meczu!

Almamasters mimo wielu fragmentów dobrej gry nie było w stanie "wyrządzić krzywdy" doświadczonym Szpilmacherom. Ci wypunktowali swojego przeciwnika i wygrali z nim wysoko - 7:2. Tym samym zapewnili sobie już minimum czwarte miejsce i nie tracą szans na brązowe medale. Co do "Strzelców" to poprzez tą porażkę żegnają się z Ekstraklasą i w przyszłym sezonie występować będą na jej zapleczu! Następnym razem team Łukasza Lesiuka "skrzyżuje rękawice" z Old Blue Angels, natomiast "Szpilki" podejmą Kadrę AWL.