12.06 godz. 19:55, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Kazanecki, Zych, Oborzyński, Turek, Kostecki, Moskwa, Tomala, Grabiec
Skład: Kędzierski, Świętochowski, Szalla, Patałuch, Górski, Nadachewicz, Lopez Garcia, Waliłko, Wrzesiński, Marzec
2' Rafał Tomala
4' Rafał Tomala
30' Rafał Tomala
36' Rafał Tomala (Rzut karny)
37' Krzysztof Turek
40' Jakub Kazanecki
7' Jesus Lopez Garcia
27' Norbert Świętochowski
35' Andrzej Górski
39' Damian Waliłko
Zawodnik meczu: Jakub Kazanecki (Kuba kreował grę ISG i niezwykle trudno było zatrzymać go obrońcą Kadry AWL. Zawodnik z numerem "10" co prawda strzelił tylko jednego gola, ale zanotował trzy asysty. Wyróżnienie dla Rafała Tomali. )

Po pierwszych czterech kolejkach w wykonaniu Kadry AWL, po których nie zdobyła ona ani jednego punktu, wielu stawiało ją w roli głównego kandydata do spadku! Tymczasem podopieczni Jarosława Patałucha się zmobilizowali, a w czterech ostatnich spotkaniach, zanotowali aż trzy wygrane. To pozwoliło im wydostać się ze strefy spadkowej i wsoczyć na ósme miejsce w tabeli. "Wojskowi" będą chcieli iść za ciosem, ale o podtrzymanie dobrej passy będzie im niezwykle trudno! Na ich drodze stanie bowiem walczący o tytuł mistrzowski Industrial Solutions Group, któremu trzy punkty są niezbędne, aby zniwelować dystans do liderującego Speca. Gracze Bartłomieja Zycha ostatnio zostali zatrzymani przez Wielką Niewiadomą i stracili pierwsze punkty od 27 marca! Trudno jednak spodziewać się, żeby Kadra miała rezultat WN-u powtórzyć. Piłka nożna jednak nie takie przypadki już widziała, ale ISG musiałoby zagrać po prostu najgorszy mecz w sezonie, a ich rywale - wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. W historii spotkań bezpośrednich raz - 7:0 wygrał Industrial (jeszcze w 2 lidze), a ostatnio zwyciężyła Kadra - 2:0. Czego możemy spodziewać się tym razem? Niewątpliwym ułatwieniem dla reprezentantów Akademii Wojsk Lądowych będzie pauza za żółte kartki najlepszego strzelca Wrocbalu - Adriana Puchały. Czy ją wykorzystają? Czy jednak pod nieobecność Puchały dadzą o sobie znać Rafał Tomala i Jakub Kazanecki?

2' (0:1) - Mocny początek w wykonaniu Kadry AWL. Jakub Kazanecki w tempo zagrywa do Rafała Tomali, a ten pewnie pokonuje Jarosława Kędzierskiego!
4' (0:2) - Tomala mimo asysty dwóch obrońców zdołał oddać strzał, po którym futbolówka wpada do siatki tuż pod poprzeczkę! Asystę przy tym trafieniu notuje Kazanecki!
6' Rzut wolny dla Kadry przed polem karnym przeciwników. Do jego wykonania podchodzi Jesus Lopez Garcia i strzela mocno, ale zbyt mało precyzyjnie, bo w środek bramki i Kacper Grabiec zdołał odbić piłkę przed siebie.
7' Uderzenie Michała Wrzesińskiego z prawej strony zatrzymuje się na piłkołapie za bramką ISG.
7' (1:2) - Fatalny błąd defensywy Industrialu. Piłka przejmuje Lopez, z łatwością mija ostatniego obrońcę i w sytuacji sam na sam z bramkarzem, strzałem po ziemi, przy słupku go pokonuje!
8' Wrzesiński wygrywa walkę o pozycję z Oborzyńskim i strzela, ale Grabiec jest na posterunku i świetnie interweniuje nogami!
12' Dobre wyjście Jarosława Kędzierskiego z bramki i tym samym wygarnia on piłkę spod nóg Tomali!
16' Kazanecki prostopadle w pole karne do Tomali, a ten przegrywa pojedynek jeden na jeden z Kędzierskim!
17' Lopez zza pola karnego i słupek ratuje Grabca od utraty gola!
19' Lopez zabiera się z piłką, mija po drodze dwóch rywali, wychodzi w sytuacji sam na sam z Grabcem, ale strzela zbyt lekko i golkiper udanie zatrzymuje futbolówkę.
21' Moskwa zza pola karnego strzela - Kędzierski zbija piłkę na róg!
25' Kazanecki mija Świętochowskiego i uderza zza pola karnego - w słupek!
27' Świętochowski przy linii bocznej fauluje jednego z rywali i otrzymuje żółty kartonik!
29' Moskwy strzał z dystansu przelatuje nad poprzeczkę bramki strzeżonej przez Kędzierskiego!
30' (1:3) - Kazanecki z piłką ze środka ucieka do boku, mijając przy tym dwóch obrońców Kadry. Gracz z numerem "10" zagrywa pod bramkę do Tomali, a ten strzałem z najbliższej odległości podwyższa prowadzenie swojej drużyny!
31' Po centrze Moskwy z rożnego do sytuacji strzeleckiej dochodzi Tomala, ale z główki uderza obok słupka.
32' Kostecki z dystansu i pewnie futbolówkę wyłapuje Kędzierski.
34' Tomala zza pola karnego strzela - Kędzierski udanie interweniuje nogami.
35' (2:3) - Patałuch z rożnego centruje piłkę w pole karne, a tam Grabca uprzedza Andrzej Górski i mamy gola kontaktowego!
36' Kędzierski fauluje w polu karnym Tomalę i mamy rzut karny.
36' (2:4) - Do karnego podchodzi Tomala i pewnym strzałem przy słupku pokonuje golkipera przeciwników.
37' (2:5) - Moskwa w pole karne do Krzysztofa Turka, a ten sprytnym strzałem przy krótszym słupku zaskakuje Kędzierskiego!
39' (3:5) - AWL nie daje za wygraną i zmiejsza dystans do rywala na dwa trafienia. Damian Waliłko uderza zza pola karnego i piłka po rykoszecie od obrońcy wpada do siatki tuż pod poprzeczkę!
40' (3:6) - Kazanecki kontra Kędzierski, gracz z "10" na plecach zachowuje spokój w polu karnym i sprytną podcinką pokonuje golkipera przeciwników.

Kadra AWL postawiła się Industrialowi, ale nie była w stanie zdobyć choćby jednego punktu. Zespół Bartłomieja Zycha znowu pokazał, że istnieje życie bez Adriana Puchały i dzięki wygranej umocnił się na drugiej pozycji w tabeli. "Wojskowi" mimo porażki znajdują się nad strefą spadkową. Nie są jednak jeszcze pewni utrzymania, ale zrobią wszystko, aby takowe uzyskać. Kolejny mecz ISG to starcie z Realem Compensacion. Gracze Jarosława Patałucha "staną w szranki" także z Realem.

Jakub Kazanecki (Industrial Solutions Group)