07.06 godz. 19:55, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
( 0 : 2 )
Skład: Gołos, Hauzer, Rot, Masztalerz, Kalinowski, Kalinowski, Krysiak, Różanowski, Trebenda
Skład: Gmerek, Koch, Gubański, Dyczkowski, Sikora, Uryga, Bezkorowajny, Januszko, Walków
11' Łukasz Hauzer
14' Jakub Różanowski
24' Łukasz Hauzer
31' Kamil Rot
32' Mariusz Krysiak
39' Krzysztof Kalinowski
33' Bartosz Sikora
Zawodnik meczu: Łukasz Hauzer (Autor dwóch trafień i jednej asysty. Dobrze dysponowany dzisiaj na tzw żądle, to co miał raczej wykończył i jeszcze przy tym asystował. Wyróznienie należy się Różanowskiemu.)

Kolejne już spotkanie z najwyższej ligi biznesu przy Skwierzyńskiej, tym razem ForceGSM podejmować będzie Szpilmacherów. Jedni jak i drudzy nie są jeszcze pewni utrzymania, ale na pewno nie grozi im już walka o strefę medalową. W lepszej sytuacji ekipa Anioła która po 7 kolejkach zgromadziła 11 punktów i aktualnie zajmuję 6 pozycję. Dyczkowski i koledzy w tym sezonie nie zachwycają i cały czas okupują miejsca spadkowe, dzisiejsze zwycięstwo na pewno pozwoliłoby jeszcze marzyć o utrzymaniu w elicie. Jaki będzie wynik? Przekonamy się już za 40 minut.

3' W środku boiska faulowany Sikora i od rzutu wolnego grę rozpocznie ekipa ForceGSM.
5' Prostopadłe podanie do Różanowskiego który będąc na plecach z jednym obrońcą przegrywa ten pojedynek i oddaje piłkę bramkarzowi rywali.
7' Z boku boiska strzał na bramkę oddaje Uryga, lecz futbolówka trafia jedynie w boczną siatkę bramki strzeżonej dzisiaj przez Masztalerza.
11' (0-1) Mamy otwarcie wyniku. Fantastyczne podanie za głowy wszystkich obrońców posyła Kalinowski, a piłkę przyjmuje z obrońcą na plecach Hauzer i pewnym strzałem z woleja pokonuje bramkarza rywali.
13' W środku boiska piłkę traci Różanowski, ale żadnych konsekwencji z tej straty nie będzie bo piłka wychodzi poza plac gry i Force zacznie jedynie z autu.
14' (0-2) Szpilki podwyższają wynik spotkania. Krysiak podaje na prawą stronę do Różanowskiego, a ten zaskakuje bramkarza uderzeniem po krótkim rogu.
17' Tym razem Różanowski nie ma tyle skuteczności co w poprzedniej akcji. Marnuje fantastyczne wyłożenie piłki od Rota.
19' Krysiak dostaje podanie sam na sam z bramkarzem, lecz zachowuje się fatalnie podcinając piłkę która wychodzi na aut.
22' Za pola karnego strzela Walków, piłka minimalnie przelatuje obok lewego słupka. Dobra szansa na złapanie kontaktu.
24' (0-3) Kolejny gol na koncie Szpilmacherów. Idealne podanie otwierające od Różanowskiego, a oko w oko z bramkarzem staje Hauzer. Strzał obok wychodzącego bramkarza i dublet na koncie Łukasza.
27' Sikora podaje do Gubańskiego, a ten oddaje mocny strzał za pola karnego który ląduje na spojeniu. Bardzo dużo szczęścia w tej akcji miał Masztalerz.
29' Dwie zmarnowane sytuacje sam na sam, najpierw w bramkarza uderza Uryga, a potem Trebenda posyła podcinkę nad poprzeczką.
31' (0-4) Piękny kontratak Szpilek. Krysiak podaje do środka do Różanowskiego, a ten przegrywa jeszcze na drugą stornę do Rota który oddaje precyzyjne uderzenie po długim słupku.
32' (0-5) Obrona ForceGSM totalnie rozbita. Trebenda zagrywa do Krysiaka i bardzo mocne uderzenie pokonuję bezradnego golkipera.
33' (1-5) Czy to będzie gol honorowy, czy Forca będzie stać na coś więcej? Walków podaje do wolnego w polu karnym Sikory, a ten strzela pewnie obok bramkarza.
35' Dyczkowski mógł zdobyć drugiego gola dla swojej ekipy, jednak z najbliższej odległości strzela w poprzeczkę i piłka wychodzi poza pole gry.
37' Hat-tricka nie będzie. Hauzer przegrywa pojedynek sam na sam z Masztalerzem.
39' (1-6) Dwójkowa akcja braci Kalinowskich. Paweł podaje do niepilnowanego w polu karnym Krzysztofa który wbija piłkę do siatki.

Kolejny Ekstraklasowy szlagier kończy się wysoką wygraną, tym razem Szpilamcherzy pokonują ekipę ForceGSM. Od początku meczu było widać, że dzisiaj lepiej dysponowani są zawodnicy Anioła, szybko zdobyte dwie bramki w pierwszej połowie ustawiły nam dalszy przebieg tego meczu. Wybornie dysponowany dzisiaj Hauzer okazał się wyborowym snajperem strzelając dwie bramki i zdobywając jedną asystę co końcowo dało drużynie okazałe zwycięstwo. ForceGSM próbował stawić się Szpilką, lecz zabrakło skuteczności i konkretniejszych akcji. Dzięki wygranej Szpilamcherzy przesuwają się na 4 lokatę i są już pewni utrzymania w Ekstraklasie, natomiast Force jest na 10 pozycji, dalej w strefie spadkowej, a do 9 lokaty ma stratę 4 punktów. Do końca ligi zostały tylko dwie kolejki. W następnym tygodniu Szpilki zagrają swój zaległy mecz z Almamasters, a Force w ważnym spotkaniu o utrzymanie podejmie Real Compesacion.

autor: Maciej Siwek