07.06 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Majak, Madera, Trojan, Kopeć, Mosiński, Raś, Turek, Szymański, Turek, Rosolak
Skład: Kędzierski, Ciota, Nakielski, Matuszyk, Rejmer, Żuk, Galuś, August, Karasek
20' Szymon Kopeć
39' Paweł Turek
13' Radosław Karasek
16' Piotr Galuś
22' Jakub Rejmer
30' Piotr Galuś
34' Piotr Żuk
35' Jerzy Ciota
Zawodnik meczu: Jakub Rejmer (Dużo nie trzeba pisać o grze Jakuba w tym spotkaniu, o tym wszystkim świetnie mówią nam statystyki, jeden gol i aż 4 asysty. Motor napędowy swojej ekipy, pewnie rozgrywał piłkę w środku pola, raz po raz obsługując swoich kolegów tzw ciasteczkami.)

Lider Ekstraklasy Fc Spec podejmować będzie 8 lokatę którą zajmuję ekipa Old Blue Angel. Spece jeszcze w tym sezonie nie przegrali, ba wygrali wszystkie swoje spotkania i pewnie zmierzają po zdobycie mistrzostwa. Do pełni szczęścia zawodnicy Kędzierskiego potrzebują 3 zwycięstw. Anioły zaś walczą o zgoła odmienne cele, aby nie spaść i oddskoczyć od strefy spadkowej przydałyby im się 3 oczka o które jednak nie oszukujmy się będzie bardzo ciężko. Jednak jak mówił K.Górski ,,Do póki piłka jest w grze, wszystko jest możliwe''.

3' Kopeć ma trochę wolnego miejsca przed polem karnym, decyduje się na oddanie strzału a piłką minimalnie mija okienko bramki.
5' Za pola karnego uderza Nakielski, lecz piłka po rykszecie od dwóch obrońców pewnie wpada w ręce Mosińskiego.
7' Po raz drugi w tym spotkaniu próbuje Kopeć, ponownie futbolówka przelatuje wysoko ponad poprzeczką niesprawiając żadnego zagrożenia Kędzierskiemu.
9' Z boku boiska na pole karne płasko centruje Rejmer, jednak bramkarz Aniołów ubiega wszystkich napastniów Speca.
11' Z rzutu wolnego Spece, dośrodkowanie na pole karne i Nakielskiemu zabrakło naprawdę niewiele by dojść do piłki i oddać groźny strzał.
13' (1-0) Fc Spec wychodzi na prowadzenie. Rejmer podaje do wolnego na prawej stronie Karaska który drybluje trzech obrońców i ostatecznie nie pozostawia bramkarzowi przy strzale dużo do powiedzienia.
15' Centra na głowę zamykającego wrzutkę Galusia, uderzenie po długim rogu jednak zbyt słabe by pokonać bramkarza Old Blue Angels.
16' (2-0) Podwyższenie wyniku. Rejmer zalicza już drugą asystę, tym razem podając do spóźnionego na dzisiejsze spotkanie Galusia który podcinką pokonuję Mosińskiego.
18' Fantastycznie na przed polu zachowuje się Kędzierski wychodząc i skracając możliwość oddania uderzenia Kopeciowi.
20' (2-1) Anioły tuż przed przerwą łapią kontakt z rywalem. Świetne prostopadłe podanie od Majaka do niepilnowanego w polu karnym Kopecia który tym razem nie myli się i pokonuję bramkarza Speca.
22' (3-1) Ponownie zawodnicy Kędzierskiego odskakują na dwa oczka. Z prawego skrzydła płaskie podanie wzdłuż pola karnego posyła Galuś, a do piłki najszybciej dochodzi Rejmer strzelając z najbliższej odległości.
25' Za pola karnego uderza Rosolak, lecz świetnie za boikso piłkę paruje Kędzierski. Od rzutu rożnego rozpocznie ekipa Aniołów.
28' Fc Spec cały czas w natarciu. Anioły ustawione z tyłu czekają na swoją szansę.
30' (4-1) Galuś podaje do wolnego Rejmera w polu karnym i odrazu otrzymuje piłkę zwrotną. Piotr z najbliższej odlegołości
pokonuję bramkarza Blue Angel.
34' (5-1) Dośrodkowanie na pole karne Old Blue Angels. Najszybciej do odbitej piłki dopada Żuk który strzałem z woleja zdobywa gola.
35' (6-1) Posypała się defensywa Aniołów. Prostopadłe podanie posyła Rejmer i od połowy sam na sam z bramkarzem biegnie Ciota, płaski strzał po długi rogu i Spec ma już sześć goli na swoim koncie.
37' Kolejną bramkę na swoim koncie mógł zdobyć Rejmer, ale marnuje dobre podanie od Galusia uderzając prosto w wychodzącego golkipera.
39' (6-2) Z rzutu rożnego w pole karne mocną piłkę posyła Kopeć, a wolny Turek wbija silnie piłkę do siatki. Obrona Speca zaspała przy tym stałym fragmencie gry.

Mecz pomiędzy Fc Specem a Old Blue Angels był raczej jednostronny. To ekipa Kędzierskiego od początku narzuciła swój styl gry z którym nie radzili sobie zawodnicy Aniołów. Dobra gra Rejmera, Karaska czy też spóźnionego na spotkanie Galusia doporowadziła do wysokiego zwycięstwa i pewnego zainkasowania trzech punktów do ligowej tabeli. Spece do przypieczętowania mistrzostwa potrzebują tylko jednego remisu w dwóch spotkaniach. Natomiast Old Blue Angels cały czas jest zagrożone spadkiem do pierwszej ligi, ekipie Andrzejewskiego zostały dwa spotkania z WN i Almamaster które po prostu trzeba wygrać. Już w następnym tygodniu Fc Spec zagra z Tomtexem, a Anioły w walce o utrzymanie podejmią najbardziej utytułowaną ekipę Wrocbalu czyli Wielką Niewiadomą.

autor: Maciej Siwek