07.06 godz. 20:40, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
1 : 2
( 1 : 1 )
Skład: Świętochowski, Szalla, Patałuch, Górski, Nadachewicz, Lopez Garcia, Waliłko, Porczak, Wrzesiński, Marzec, Ozga
Skład: Lesiuk, Wąsik, Głuszec, Dymowski, Gibas, Grabalski, Pawlak, Wiktorowicz, Urbański, Ciechański
18' Krzysztof Wąsik (Gol samobójczy)
34' Jesus Lopez Garcia
8' Kacper Pawlak
Zawodnik meczu: Jesus Lopez Garcia (Zawodnikiem meczu zostaje autor ostatniego trafienia które daje zwycięstwo AWL Kadrze. Wyróżnienie zasługuję gra Pawlaka.)

Ostatnim pojedynek jaki obejrzymy przy Skierzyńskiej w czwartkowy wieczór będzie mecz pomiędzy Almamaters i AWL Kadrą. Można powiedzieć, że będą to derby WSOWL. Grabalski i koledzy mogą być troszeczkę zmęczeni gdyż wczoraj także rozgrywali swoje spotkanie. Z drugiej storny wczorajsze zwycięstwo nad Tomtexem może dodać im pewności i dzisiaj możemy zobaczyć rozpoczęcie jakiejś passy zdobywając kolejne punkty. Wojskowi pod wodzą Jarosława Patałucha jak i Almamaters nie są pewni utrzymania, dzisiejsze spotkanie będzie po pierwsze o pokazanie kto w WSOWL rządzi, po drugie o tzw 6 punktów i o przeskoczenie rywali jeżeli wygrają Snajperzy lub o odskoczenie przeciwniką jeżeli zwycięska okaże się AWL Kadra.

3' Dwa dośrodkowania na pole karne Almamasters, ale świetnie w defensywie pracuje Urbański wybijając obie wrzutki.
5' Fantastycznie na pozycje wychodzi Patałuch, jednak Porczak posyła mu zbyt mocne podanie i piłka ostatecznie ląduję w dłoniach bramkarza.
8' (1-0) Do wolnego przed polem karnym Pawlaka podaje Gibas. Kacper bez namsyłu oddaje strzał, a piłka od słupka ostatecznie wpada do siatki Wąsika.
10' AWL Kadra rozgrywa piłkę i stara się odrobić stratę, natomiast Almamaster nastawia się na grę z kontry.
12' Kolejny raz podanie okazuje się za mocne. Waliłko nie dołożył precyzji przy zagraniu do Górskiego który mógłby się znaleźć sam na sam z bramkarzem.
15' Błąd obrony AWL, Wiktorowicz przejmuję piłkę i oko w oko z bramkarzem przegrywa pojedynek.
18' (1-1) Okropny błąd Wąsika, niczym Loris Karius z finałowego meczu Ligi Mistrzów. Z autu mocno piłkę zagrywa Górski, a Krzysztof interweniuje do własnej bramki.
19' Tym razem Wąsik ratuje swoich kolegów przed stratą bramki, wygrywa pojedynek sam na sam z napastnikiem AWL Kadry.
23' Na strzał za pola karnego decyduję się Lesiuk, niedużo zabrakło bo piłka przelatuje obok prawego słupka.
25' Ten fragment spotkania należy do starszych Wojskowych. Cały czas nacierają na bramkę Almamasters.
27' Pudło sezonu w wykonaniu Wrzesińskiego, z najbliższej odległości na pustą bramkę strzela ponad bramką.
30' Bardzo żywe spotkanie w ostatnich minutach, widać że żadna z drużyn nie chce przegrać tego spotkania, ani nawet zresmisować.
33' Mało brakowało a mielibyśmy bramkę, świetne podanie na pole karne od Urbańskiego, jendak Pawlak nie zdołał wbić piłki do siatki.
34' (1-2) AWL po raz pierwszy w tym spotkaniu wychodzi na prowadzenie. Podanie Górskiego pewnym strzałem obok bramkarza na gola zamienia Jesus Lopez Garcia.
37' Waliłko przerywa wybiciem dobrze zapowiadającą się akcję Almamasters.
39' Jedna z ostatnich akcji Almamasters. Pojedynek sam na sam z bramkarzem przegrywa Urbański i więcej bramek w tym meczu już nie zobaczymy. Doświadczenie wygrywa dzisiaj nad młodością.

Jak przystało na derby, zobaczyliśmy kawałek naprawdę dobrego futbolu w który żadna z drużyn mimo wzajemnej znajomości nie oddstawiała nogi oraz walczyła do końca grając tylko ofensywną piłkę w iście angielskim stylu. Po końcowym gwizdku sędziego Pondla to AWL Kadra wygrywa z młodszymi kolegami z Almamasters. Podopieczni Patałucha wykorzystali fatalny błąd bramkarza Snajperów, a później za sprawą Garcii zakończyli to spotkanie. Grabalski i koledzy nie zdołali pokonać swoich kolegów i odnoszą kolejną porażkę w tym sezonie, sprawa utrzymania zostaje dalej pod znakiem zapytania. W następnej serii gier drużyny będą grać swoje zaległe spotkania, AWL Kadra zagra z ISG, a Almamaters podejmować będzie Cloud FC.

autor: Maciej Siwek