06.06 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Damian Pasternak
2 : 0
( 2 : 0 )
Skład: Słowiński, Gruszka, Miklas, Banaś, Kloczkowski, Olkowski, Giermek, Siwek, Pondel
Skład: Lesiuk, Głuszec, Dymowski, Gibas, Grabalski, Pawlak, Urbański, Ciechański, Brauer, Grzybowski
4' Krystian Grabalski
10' Krystian Grabalski
Zawodnik meczu: Krystian Grabalski (Cały zespół Almamasters spisał się "na medal", ale gdyby nie postawa Krystiana w ofensywie, zwycięstwa mogłoby nie być. "Graba" był aktywny i strzelił dwa gole. Wyróżnienie dla obrony Almamasters na czele z jej bramkarzem. )

Po ponad miesięcznej przerwie do gry we Wrocbalowej Lidze Biznesu wraca beniaminek - Almamasters. Zespół Łukasza Łesiuka rozegrał do tej pory tylko sześć spotkań i choć ma w dorobku tylko jeden punkt i zamyka ligową tabelę, to jednak ma spore szanse na pozostanie w elicie. Musi jednak zacząć regularnie punktować, bez względu na to czy gra z potentatem czy sąsiadem z ligowej tabeli. 6 czerwca "Wojskowi" podejmą wicemistrza z poprzedniego sezonu, czyli Tomtex. "Połączeni Piłką" ten sezon mają zdecydowanie gorszy niż poprzedni i co prawda mają jeszcze matematyczne szanse na brązowe medale, to jednak muszą wygrać wszystko do końca i liczyć na wpadki Wielkiej Niewiadomej i Szpilmacherów. Realne w ich wypadku wydaje się zajęcie miejsca 4-5, ale żeby tak się stało, obowiązkiem dla nich jest pokonanie Almamasters, co wcale łatwe być nie musi. Debiutant ma w swojej kadrze kilku  zawodników mogących zaskoczyć. Są to Łukasz Lesiuk, Kacper Pawlak, Michał Urbański czy Marcin Brauer. Któremu z nich uda się zaskoczyć defensywę dowodzoną przez Radosława Banasia i wraz z pozostałymi kolegami w efekcie - sprawić niespodziankę? A może to Tomtex wygra "planowo" i umocni się na czwartej lokacie? EDIT: Almamasters zagra dzisiaj bez nominalnego golkipera - w jego miejsce zobaczymy "dogłoszonego" w ostatniej chwili Aleksandra Grzybowskiego. W Tomtexie sytuacja kadrowa również nie jest optymalna. Między słupkami ujrzymy Jakuba Pondla, a nominalny golkiper Tomasz Słowiński będzie odpowiedzialny za strzelanie goli. Na dodatek nie zobaczymy Damiana Rudzkiego i Grzegorza Kozła.

2' Dawid Kloczkowski oddaje strzał sprzed pola karnego, z powietrza i futbolówka przelatuje tuż nad bramką strzeżoną przez Aleksandra Grzybowskiego.
4' (1:0) - Rozmontowana defensywa Tomtexu. Oko w oko z Jakubem Pondlem staje Krystian Grabalski i oddaje mocne uderzenie, po którym piłka odbija się od poprzeczki. Gdy wydawało się, że będący na linii bramkowej Mateusz Giermek zdoła wybić futbolówkę, ta sztuka mu się nie udaje i mamy prowadzenie Almamasters!
6' "Połączeni Piłką" mogą po chwili doprowadzić do remisu! Tomasz Słowiński dobrym podaniem obsługuje Macieja Siwka, który staje w sytuacji sam na sam z bramkarzem i...przegrywa ten pojedynek!
10' (2:0) - Tomtex nie wykorzystał "setki" to beniaminek go skarcił. Kolejny kardynalny błąd w obronie, a przede wszystkim w ustawieniu! Grabalski i jeden z jego kolegów stoją niepilnowani pod bramką rywali, a ten pierwszy otrzymuje podanie. Takiego prezentu gracz bez numeru nie marnuje i mocnym strzałem pod poprzeczkę kompletuje dublet! Na chwilę obecną przy Skwierzyńskiej mamy sensację! Czy team Michała Pondla wyjdzie z marazmu i zacznie grać w piłkę?
13' Mateusz Olkowski z prawej strony schodzi do pola karnego i zamiast podawać do znajdującego się pod bramką Piotra Miklasa, sam finalizuje akcję, ale jego strzał jest zbyt lekki, żeby zaskoczyć dobrze ustawionego Grzybowskiego!
16' Kloczkowski w pole karne zagrywa do Miklasa, a ten z najbliższej odległości strzela wprost w bramkarza!
17' Mocne uderzenie Łukasza Lesiuka z dystansu i golkiper przeciwników udanie zbija futbolówkę do boku!
20' Płaski strzał Giermka zza pola karnego i bez większych problemów kiper "Strzelców" wyłapuje piłkę.
21' Uderzenie Radosława Banasia sprzed pola karnego i opuszkami palców Grzybowski przenosi piłkę nad poprzeczką.
25' Kloczkowski na przedpole zagrywa do nadbiegającego Ireneusza Gruszki, który bez zastanowienia oddaje strzał, po którym rezerwowy Tomtexu musi przynieść piłkę zza piłkołapu.
28' Michał Urbański może dobić "srebrno-białych", ale mając przed sobą tylko i wyłącznie Pondla - przenosi futbolówkę nad poprzeczką.
32' Miklas z lewej strony zagrywa w pole karne do Kloczkowskiego, który bez przyjęcia strzela, mocno i...poprzeczka ratuje Grzybowskiego od utraty gola!
36' Grabalski staje oko w oko z Pondlem, ale finalizuje akcję strzałem w boczną siatkę!
39' Lesiuk z dystansu - Pondel bez większych problemów odbija "balon" do boku!

Sensacja staje się faktem! Almamasters wygrywa pierwszy mecz w sezonie i czyni to w sposób zasłużony. Beniaminek grał w sposób mądry i ofiarny, strzelił dwa gole więcej od Tomtexu i daje jasny sygnał, że nie zamierza rezygnować z walki o utrzymanie! "Połączeni Piłką" byli w ten środowy wieczór bardzo słabi - grali bez ładu, składu i przede wszystkim "na stojąco". Tym samym doszczętnie tracą szanse na brązowe medale, a według czarnego scenariusza, mogą jeszcze pożegnać się z najwyższą klasą rozgrywkową. Następnym razem gracze Michała Pondla zagrają z liderem - FC Specem, a team Łukasza Łesiuka zagra już jutro, w derbach, z Kadrą AWL.