05.06 godz. 19:55, Skwierzyńska, Sedzia: Kamil Struski
Wielka Niewiadoma
Industrial Solutions Group
3 : 3
( 1 : 2 )
Skład: Biegański, Biela, Smarzyński, Markowski, Jaskowski, Kucharski, Madej, Beksiński, Schmidt
Skład: Zych, Oborzyński, Kostecki, Moskwa, Tomala, Kaleta, Puchała, Grabiec
7' Łukasz Beksiński
8' Andrzej Jaskowski
38' Damian Madej
1' Adrian Puchała
31' Adrian Puchała
36' Rafał Tomala
37' Adrian Puchała
Zawodnik meczu: Damian Madej (Trudno było wybrać najlepszego zawodnika w tym spotkaniu, a wybór pada na Damiana, który mocno się na boisku naharował z przodu i z tyłu. Co najważniejsze, "strzelił" gola dającego wyrównanie! Wyróżnienie dla Beksińskiego i Puchały. )

Hitem 10 tygodnia w Ekstraklasie WLB będzie pojedynek wicelidera - Industrial Solutions Group z trzecim zespołem, czyli Wielką Niewiadomą. Obie drużyny walczą o medale na koniec sezonu, a celem tych pierwszych są krążki koloru złotego. Na razie robią wszystko dobrze w tym kierunku i oprócz nieznacznej porażki ze Specem na inaugurację, wygrali kolejne siedem meczów z rzędu! Mają więc trzy oczka straty do "Speców" i aż pięć przewagi właśnie nad WN-em. Co do szans teamu Andrzeja Jaskowskiego na złoto czy nawet srebro, to mocno zmalały i nawet wygrana z ISG może tego nie zagwarantować. Póki jednak piłka pozostaje w grze, Damian Madej i jego koledzy łatwo się nie poddadzą i z ekipą Bartłomieja Zycha będą chcieli zapunktować! Muszą jednak zagrać niezwykle skutecznie w ataku i bezbłędnie w obronie, zatrzymując tym samym fenomenalny duet przeciwników - Adrian Puchała - Rafał Tomala! Czy zdołają to uczynić? Czy jednak Industrial znowu "postrzela" i odprawi z kwitkiem kolejnego mocnego przeciwnika? Wielka Niewiadoma rozpocznie mecz bez nominalnego bramkarza, w oczekiwaniu na mającego się spóźnić Konrada Schmidta. Na bramce zobaczymy Adama Smarzyńskiego.

1' (1:0) - Rzut rożny dla ISG. Do jego wykonania podchodzi Adriana Puchała i bezpośrednim strzałem z narożnika boiska zaskakuje Adama Smarzyńskiego.
2' Techniczny strzał Puchały zza pola karnego i futbolówka po nim przelatuje tuż obok słupka.
3' Strata defensywy ISG na własnej połowie. Futbolówkę przejmuje Łukasz Beksiński i zagrywa do lepiej ustawionego Andrzeja Jaskowskiego, który mając przed sobą praktycznie pustą bramkę - trafia w słupek!
7' (1:1) - Szarża Beksińskiego prawą stroną, w którym wygrywa walkę o pozycję z Puchałą, zbiega w kierunu pola karnego i strzela po ziemi między nogami Kacpra Grabca! Mamy remis!
8' Groźny strzał Puchały z rzutu wolnego i z trudem, ale skutecznie futbolówkę do boku zbija Smarzyński!
8' (1:2) - Kolejna nieudana interwencja Grabca, który przepuszcza "pierdostrzał" Jaskowskiego i Wielka Niewiadoma wychodzi na prowadzenie!
13' Szybki atak WN-u. Biela uprzedza Grabca i zagrywa do boku do lepiej ustawionego Madeja, który może strzelić trzeciego gola, ale po jego uderzeniu futbolówka przelatuje tuż nad poprzeczką!
15' Na boisku melduje się spóźniony Schmidt i od razu ma okazję do wykazania się! Po strzale Puchały z rzutu wolnego opuszkami palców na róg zbija futbolówkę.
19' Jaskowski "ze ściany" zgrywa piłkę do nadbiegającego Madeja, który bez zastanowienia strzela po ziemi - obok bramki.
20' Kaleta na linię pola karnego zagrywa do Tomali, a ten strzela po ziemi - obok słupka!
23' Kontra Wielkiej Niewiadomej. Markowski wykorzystuje błąd Oborzyńskiego. Staje oko w oko z Grabcem i przegrywa ten pojedynek!
23' Madej wpada z piłką w pole karne i kończy solową akcję strzałem "ze szpica" - w poprzeczkę!
27' Świetna interwencja Grabca po mocnym strzale Madeja z powietrza!
30' Szarża Beksińskiego, który z łatwością mija Oborzyńskiego i w ostatniej chwili zatrzymuje się na Grabcu. Będzie rzut rożny dla WN-u.
31' Żółta kartka dla Puchały za podważanie decyzji arbitra!
32' Tomala z rzutu wolnego strzela i udanie do boku piłkę zbija Schmidt!
34' Potężny strzał Beksińskiego z prawej strony i Grabiec czujnie paruje futbolówkę na rzut rożny!
35' Kucharski-Jaskowski-Madej i strzał tego ostatniego mija bramkę przeciwników.
36' Jaskowski z lewej strony w pole karne zagrywa do Beksińskiego, a ten oddaje nieczysty strzał po którym piłka przelatuje tuż obok słupka!
36' (2:2) - Błąd przy wyprowadzaniu piłki przez WN. Do tej dopada Kostecki, zagrywa do boku do niepilnowanego Tomali, a ten strzałem z powietrza, zza pola karnego pokonuje Schmidta! Mamy remis!
37' (3:2) - ISG idzie za ciosem i bezlitośnie wykorzystuje kolejny błąd przeciwników. Tym razem futbolówka trafia w pole karne, pod nogi Puchały, a ten precyzyjnym uderzeniem w długi róg bramki daje prowadzenie swojej drużynie.
38' (3:3) - WN nie daje za wygraną. Biela z rogu wrzuca piłkę na Madeja, od którego odbija się piłka i wpada do siatki tuż przy słupku!
39' Świetna interwencja Schmidta nogami po strzale Kalety sprzed pola karnego!
40' Piłka meczowa przed Moskwą, który podrzuca piłkę nad wychodzącym z bramki Schmidtem, ale zbytnio wyrzucił się do boku i przenosi futbolówkę nad poprzeczką!

Wielka Niewiadoma zatrzymała rozpędzony Industrial Solutions Group i uzyskała z nim remis - 3:3. Ten nie zadowala żadnej ze stron, a jest na rękę Specowi. Zespół Bartłomieja Zycha co prawda utrzymuje drugie miejsce w stawce, ale podopieczni Andrzeja Jaskowskiego mogą go jeszcze przegonić, gdyż tracą do nich tylko dwa oczka. Co do samego meczu to był on pełny emocji, a przez 36 minut WN prowadził 2:1 i radził sobie lepiej. ISG jednak nie dawało za wygraną i na dwie minuty wyszło na prowadzenie. Tego jednak nie udało im się utrzymać, bo ich przeciwnik również się nie poddał i ostatecznie skończyło się na podziale oczek. Kolejny mecz Rafała Tomali i spółki to pojedynek z Kadrą AWL. WN następnym razem czeka spotkanie z Old Blue Angels.