29.05 godz. 20:40, Skwierzyńska, Sedzia: Andrzej Malec
8 : 2
( 4 : 2 )
Skład: Gołos, Gołos, Hauzer, Masztalerz, Kalinowski, Kaban, Kalinowski, Krysiak, Miedziński, Pyzłowski
Skład: Kazanecki, Zych, Oborzyński, Kostecki, Tomala, Puchała, Grabiec, Możdrzech, Satro
2' Krzysztof Kalinowski
5' Krzysztof Kaban
16' Adrian Miedziński
20' Mariusz Krysiak
37' Kamil Pyzłowski
5' Rafał Tomala
13' Piotr Możdrzech
14' Rafał Tomala
15' Adrian Puchała
19' Rafał Tomala
20' Adrian Puchała
25' Piotr Możdrzech
27' Adrian Puchała (Rzut karny)
30' Rafał Tomala
37' Jakub Kazanecki
38' Adrian Puchała
40' Adrian Puchała
Zawodnik meczu: Rafał Tomala (Rafał kreował grę Industrialu, a obrońcy Szpilmacherów mieli z nim ogromne problemy. Tomala strzelił trzy gole i zanotował dwie asysty. )

Drugi mecz Ekstraklasy będzie zdecydowanie bardziej wyrównany. Trzeci w stawce - Industrial Solutions Group "skrzyżuje rękawice" z piątymi - Szpilmacherami. Różnica punktowa pomiędzy obiema drużynami wynosi siedem oczek, lecz "Szpilki" rozegrały jeden mecze mniej. Jeżeli zespół Pawła Kalinowskiego chce marzyć o awansie krążkach na koniec sezonu, musi pokonać rozpędzonego przeciwnika. Ten wygrał sześć spotkań z rzędu, strzela najwięcej bramek w lidze (do tej pory 56) i ma w swoich szeregach fenomenalny duet napastników - Adrian Puchała-Rafał Tomala, który strzelił...42 gole! Na tę dwójkę muszą uważać przedstawiciele najbardziej szczelnej defensywy w lidze dowodzonej przez Jakuba Masztalerza (ta straciła tylko 9 goli). Jeżeli uda im się sztuka neutralizacji duetu ISG, to o punkty będzie zdecydowanie łatwiej. W historii bezpośrednich pojedynków dwukrotnie wygrywała ekipa Bartłomieja Zycha - 4:1 i 4:3, a także raz schodziła z boiska pokonana po porażce - 3:5. Jak będzie tym razem? Czy Szpilmacherzy zwyciężą i przerwą tym samym fantastyczną serię Puchały i spółki? Czy jednak to Industrial Solutions Group będzie triumfował i wskoczy na drugie miejsce w tabeli? Czas pokaże!

2' (0:1) - Kamil Pyzłowski prostopadle zagrywa w pole karne do Krzysztofa Kalinowskiego, a ten strzałem z dość ostrego kąta zaskakuje Kacpra Grabca i mamy otwarcie wyniku!
3' ISG kompletuje skład i grać będziemy już po równo.
4' Mocny strzał Adriana Puchały z dystansu przelatuje tuż nad poprzeczką!
5' Spięcie pomiędzy Rafałem Tomalą i Krzysztofem Kabanem i obaj zostają ukarani żółtymi kartkami.
8' Kolejna szybka akcja ISG i w ostatniej chwili strzał Adriana Puchały ofiarnym wślizgiem blokuje Kaban!
10' Adrian Miedziński w pole karne zagrywa do Łukasza Hauzera, ale ten z bliska strzela wprost w dobrze wychodzącego z bramki Grabca!
11' Puchała z rzutu wolnego trafia w mur!
12' Pyzłowski sprytnym uderzeniem z wolnego stara się zaskoczyć Grabca, ale piłka po jego próbie przelatuje tuż nad poprzeczką.
13' Niesportowe zachowanie Piotra Możdrzecha i sędzia pokazuje mu żółtą kartkę!
14' (1:1) - Tomala oddaje niesygnalizowany strzał zza pola karnego i piłka wpada do siatki tuż przy dalszym słupku, obok starającego się interweniować golkipera!
15' Tomala z prawej strony strzela - bramkarz odbija do boku!
15' (2:1) - Tomala staje oko w oko z Masztalerzem i odgrywa jeszcze do lepiej ustawionego Puchały, który pakuje futbolówkę do pustaka!
16' (2:2) - Szpilmacherzy odpowiadają na trafienie przeciwników w sposób natychmiastowy, a strzałem na wślizgu piłkę do siatki pakuje Adrian Miedziński!
19' (3:2) - Szybki atak ISG. Puchała pod bramkę zagrywa do Tomali, a ten z najbliższej odległości kompletuje dublet!
20' Taktyczny faul Mariusza Krysiaka i mamy żółty kartonik dla niego!
20' (4:2) - Kazanecki z prawej strony zagrywa wzdłuż pola karnego do Puchały, a ten z bliska kompletuje dublet, a Industrial prowadzi już dwoma golami!
21' Składna akcja "Szpilek". K.Kalinowski z lewej strony zagrywa górną piłkę za obrońców. Ta trafia do Gołosa, który z woleja uderza zbyt lekko, aby zaskoczyć dobrze ustawionego golkipera!
22' Pyzłowski z lewej strony schodzi do środka i strzela - tuż obok słupka!
24' Po podaniu Kazaneckiego strzał oddaje Puchała - nad poprzeczką!
25' (5:2) - Możdrzecha mocny strzał z lewej strony znajduje drogę do bramki, przy dalszym słupku bramki strzeżonej przez Masztalerza! Przy tym trafieniu asystę notuje Tomala!
27' Po rzucie rożnym strzał piętką oddaje Tomala, ale z trudem futbolówkę wyłapuje Masztalerz!
28' Miedziński z lewej strony zagrywa na przedpole do Gołosa, a ten z bliska przenosi piłkę nad poprzeczką.
29' Kazanecki sprzed pola karnego - wprost w koszyczek bramkarzowi!
29' Ofiarna interwencja Masztalarza, po strzale Tomali z najbliższej odległości!
30' (6:2) - Piętką obok wychodzącego z bramki Masztalerza strzał oddaje Puchała i piłka po tej próbie zatrzymuje się na słupku! Po chwili do tej dopada Tomala i oddaje mocny strzał, który po interwencji bramkarza wpada do siatki tuż przy słupku!
31' (7:2) - Krysiak fauluje w polu karnym Puchałę i mamy rzut karny. Do jego wykonania podchodzi Puchała i pewnym strzałem po ziemi strzela kolejnego gola dla ISG!
33' Udane piąstkowanie Masztalerza po strzale Puchały z dystansu!
34' Tomala kontra Masztalerz, ale strzał gracza z numerem "11" jest zbyt lekki i udanie wyłapuje go bramkarz "Szpilek".
35' Pyzłowski w tempo do Krysiaka, a ten z bliska uderza wprost w dobrze wychodzącego z bramki Grabca!
35' Odpowiedź ISG i udana interwencja Masztalerza po strzale Tomali!
37' Tomala i Pyzłowski zostają ukarani żółtą kartką za kolejną w tym meczu sprzeczkę!
38' (8:2) - Rzut wolny dla ISG. Do jego wykonania podchodzi Puchała i oddaje techniczny strzał, po którym piłka odbija się od słupka i wpada do siatki!
40' Kolejne niesportowe zachowanie Puchały i mamy żółtą kartkę dla niego za całokształt!

Niezwykle zacięte spotkanie w Ekstraklasie, w którym nie brakowało emocji, zarówno tych o zabarwieniu pozytywnym, jak i negatywnym. O ile w pierwszej połowie Szpilmacherzy udanie odpierali ataki Industrialu, to w drugiej odsłonie nie dali już rady i musieli pogodzić się z wysoką porażką. Zespół Bartłomieja Zycha wykorzystał praktycznie każdy błąd doświadczonego przeciwnika i dzięki wygranej wskoczył na pozycję wicelidera! Następnym razem ISG zmierzy się z Wielką Niewiadomą zaś "Szpilki" podejmą ForceGSM.

Rafał Tomala (Industrial Solutions Group)