24.05 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Maciej Siwek
2 : 4
( 2 : 1 )
Skład: Luty, Patałuch, Górski, Adham, Nadachewicz, Lopez Garcia, Porczak, Marzec, Ozga
Skład: Garbarczyk, Gmerek, Koch, Gubański, Dyczkowski, Sikora, Walków
2' Jesus Lopez Garcia
27' Dominik Porczak
32' Alan Adham (Rzut karny)
38' Alan Adham
5' Bartosz Sikora
18' Radosław Walków
Zawodnik meczu: Alan Adham (Strzelec dwóch goli i motor napędowy zespołu. Wyróżnienie dla Adama Ozgi.)

Spotkanie o być albo nie być w najwyższej klasie rozgrywkowej. Oba zespoły na pewno będą walczyć o zwycięstwo, bo AWL Kadra ma ich 3, a Force GSM tylko o 2 więcej i w ostatecznym rozrachunku to wynik dzisiejszego meczu może mieć niebanalne znaczenie, gdy na koniec będziemy podliczać punkty. Nie ma tutaj faworyta, bo oba zespoły nie rozgrywają swoich najlepszych sezonów, więc zobaczymy, kto wyjdzie pokonany, a może zgodnie podzielą się punktami? Dodajmy, że Force GSM będzie grało bez zmian.

2' (0:1) Mocny start AWL - Dominik Porczak wrzuca w pole karne, tam przyjmuje piłkę Jesus Lopez Garcia i strzałem w długi róg otwiera wynik.
5' (1:1) Nie pocieszyli się Wojskowi długo z prowadzenia - gola po świetnej akcji indywidualnej i precyzyjnym strzale w długi róg zdobywa numer 7 Force, czyli Bartosz Sikora.
8' Dobre podanie Jarosława Patałucha w pole karne nieomal wykorzystał Jerzy Luty, jednak tym razem górą Wojciech Gmerek.
10' W odpowiedzi Radosław Walków z 15 metrów, ale trafia w bramkarza.
11' Kopia akcji sprzed minuty z tym samym skutkiem.
15' Kacper Gubański strzela z ostrego kąta, jednak górą Adam Ozga.
16' Adham uruchamia Lutego, ten oddaje strzał, a zbitą piłkę dobija Adham, trafia tylko w poprzeczkę.
17' Gubański wrzuca piłkę z rzutu rożnego, w polu karnym i Walków prawie zdobywa gola. Prawie robi jednak różnicę.
19' (2:1) Co się odwlecze, to nie uciecze. Rafał Grabarczyk podaje do Walkowa, który stwierdził, że do 3 razy sztuka i z 3 metrów uderza w krótki róg.
23' Adham próbuje zaskoczyć bramkarza z 15 metrów, jednak czujnie Gmerek.
25' Marcin Nadachewicz próbuje swoich sił, znowu dobrze bramkarz Force.
27' Łukasz Dyczkowski główką próbuje przelobować bramkarza, nie wychodzi mu ta sztuczka.
27' (2:2) Strzał Lopeza odbity pod nogi Porczaka, który z kilku metrów świetnie celuje koło słupka. Mamy remis.
28' Force GSM rusza do odrabiania strat. Adham traci piłkę przy kontrze i Walków stanął w sytuacji sam na sam z Ozgą, jednak przegrał.
31' Kontra AWL - 3 na 2, kontra zatrzymana jednak nieprzepisowo w polu karnym przez Rafała Grabarczyka i będziemy mieć rzut karny.
32' (2:3) Adham podchodzi do piłki i strzela pewnie po ziemi w lewy róg. Bramkarz nie wyczuł niestety strzelca i prowadzi AWL.
33' Ogromna strata dla Force GSM - boisko opuszcza Bartosz Sikora, a jego zespół gra w szóstkę.
34' Dyczkowski po raz kolejny próbuje przelobować bramkarza, piłka leci zbyt wolno i Adham czyści tę akcję.
38' Porczak kręci obrońcami jak chce, jednak strzał leci koło słupka.
39' (2:4) Adham dostaje świetne podanie z własnej połowy, wychodzi na sytuację sam na sam z bramkarzem Force i ustala wynik spotkania.

Bardzo zacięty mecz. Było trochę nerwów, trochę emocji, jednak koniec końców, to zespół AWL pokazał się z lepszej strony i zdobył komplet punktów. Daje im to pozycję poza strefą spadkową, jednak na pewno to nie koniec walki o utrzymanie. Force GSM będzie musiało jeszcze powalczyć i ich sytuacja jest gorsza.

autor: Jacek Śliz