Skład: Kinal, Wącior, Carvalho Leal, Zychowicz, Elgun, Kozioł, Martyński
Skład: Kędzierski, Matuszyk, Rejmer, Brzęczek, Żuk, Galuś, Rosiński, August, Karasek
28' Jakub Rejmer
35' Piotr Galuś
37' Piotr Galuś
40' Piotr Galuś
Zawodnik meczu: Piotr Galuś (Dał dzisiaj próbkę swoich nietuzinkowych umiejętności, momentami wręcz "ośmieszając" defensywę rywali! Spotkanie zakończył z pięcioma bramkami, a gdyby Jakub Rejmer był bardziej skuteczny to dołożyłby jeszczę parę asyst.)

Wczoraj Tomtex ograł Wielką Niewiadomą, a to oznacza, że jeśli Spec dzisiaj zwcięży Cloud FC odskoczy swojemu największemu rywalowi na dwa oczka (mając jeden mecz rozegrany mniej). Przed meczem faworyta wskazać nie trudno, lecz póki piłka w grze nie można skreślać "Chmur", które potrzebują puntów bardziej niż tlenu. Wynik tej potyczki poznamy koło godziny 19:20.

1' Bardzo skromnym składem na mecz przybyła ekipa Clouda, która grać będzie bez zmian. Mistrzowie ze Speca mocnym dziewięcioosobym składem.
3' Radosław Karasek przed pole karne do Piotra Galusia, a ten uderza nad bramką.
4' Odpowiedź "Chmur"  i po podaniu Bartłomieja Kozioła obok bramki uderza Marcin Martyński.
5' GOL! (1-0) - Dwójkowa akcja Jakuba Rejmera z Piotrem Galusiem i ten drugi efektowną podcinką pokonuje Tomasza Kinala.
7' Atomowe uderzenie sprzed pola karnego Karaska i piłka wylatuje za piłkołap.
8' GOL! (1-1) - Kapitalne trafienie z pierwszej piłki Michała Żychowicza po dograniu Bartłomieja Kozła! Strzał nie dość, że mocny to bardzo precyzyjny i futbolówka zatrzymuje się w samym okienku!
10' GOL! (2-1) - Spec ponownie na prowadzeniu! Najpierw na bramkę uderza Radosław Karasek, a po chwili piłkę do siatki pakuje Jakub Rejmer!
12' Uderzenie Galusia bez trudu chwyta goalkeeper Clouda.
13' W dogodnej sytuacji minimalnie obok bramki strzela Jakub Rejmer.
15' Po raz kolejny Piotr Galuś i ponownie górą "kiper" "Chmur".
16' Słupek ratuje Grzegorza Kędzierskiego przed utratą bramki po uderzeniu z dystansu gracza Cloud FC.
17' GOL! (3-1) - Radosław Karasek odbiera piłkę adresowaną do napastnika rywali, podaje do niepilnowanego Jakuba Rejmera, ten oddaje piłkę Karaskowi, a Radek mając przed sobą jedynie bramkę wykłada futbolówkę Rajmerowi!
19' Marcin Martyński kontra Grzegorz Kędzierski i dobrą paradą popisuje się bramkarz FC Speca!
23' Początek drugiej odsłony to dominacja Specy, lecz jak narazie kolejnych bramek nie oglądamy.
26' GOL! (4-1) - Precyzyjne, techniczne uderzenie Piotra Galusia sprzed pola karnego i Tomasz Kinal nawet nie drgnął.
27' Z woleja na bramkę strzał oddaje Rejmer i intuicyjnie interweniuje Kinal.
28' Galuś-Rejmer, a ten uderza prosto w "kipera" Clouda.
28' GOL! (5-1) - Z najbliższej odległości piłkę w siatce umieszcza Jakub Rejmer, a asystę przy tym trafieniu odnotowuje Radosław Karasek.
30' Zła interwencja Grzegorza Kędzierskiego po bardzo lekkim strzale Gokhana Elguna i mamy "korner" dla Clouda.
32' Kontra Clouda, piłki w polu karnym nie przyjmuje Kozioł i futbolówkę bez trudu chwyta Kędzierski.
34' Piotr Galuś mija obrońcę, a następnie uderza prosto w Tomasza Kinala.
35' GOL! (6-1) - Hattricka w tym spotkaniu kompletuje Piotr Galuś, a Tomasz Kinal zmuszony zostaje wyciągać piłkę z siatki po raz szósty.
37' GOL! (7-1) - Pogromu ciąg dalszy, a po raz czwarty w notesie arbitra zapisuje się Piotr Galuś.
39' Zabawili się z rywalem gracze Speca, którzy w ich polu karnym wymienili kilkanaście podań, ale ostatecznie nie mamy bramki, gdyż Jakub Rejmer uderzył bardzo niecelnie.
40' GOL! (8-1) - Ulala, ależ "wcinka"/lob Piotra Galusia - szkoda, że nie ma naszej kamery, bo lot tej piłki był wręcz niemożliwy.
40' Po raz drugi mając przed sobą pustą bramką fatalnie uderza Jakub Rejmer.

Obrońca mistrzowskiego tytuły wykorzystał braki kadrowe rywala i z każdą kolejną minutą udokumentowywał swoją przewagę. Rozmiar tej potyczki to najmniejszy wymiar kary, którą "Żółci" zafundowali Cloudowi, a wszystko przez nieskuteczność Jakuba Rejmera. W najbliższym tygodniu "Spece" zmierzą się z ForceGSM, natomiast "Chmury" czeka arcyważne starcie z Brzmieniem Miasta.