21.05 godz. 18:25, Skwierzyńska, Sedzia: Kamil Struski
Wielka Niewiadoma
2 : 5
( 1 : 2 )
Skład: Słowiński, Gruszka, Semotyuk, Kozioł, Banaś, Kloczkowski, Rudzki, Giermek, Rychel
Skład: Biegański, Biela, Ciupiński, Smarzyński, Jaskowski, Kucharski, Schmidt, Czajka
4' Mateusz Giermek
16' Dawid Kloczkowski
23' Andriy Semotyuk
37' Damian Rudzki
38' Dawid Kloczkowski
6' Łukasz Kucharski
34' Mateusz Czajka
Zawodnik meczu: Dawid Kloczkowski (Wszędzie było go pełno: pod polem karnym rywali, a także we własnej "16". Zdobył dwie bardzo ważne bramki, a ponadto zanotował wiele udanych przechwytów. Wyróżnić trzeba również Słowińskiego za dobre interwencje.)

Wielka Niewiadoma w poprzednim tygodniu straciła pierwsze punkty w sezonie, a to przez remis ze Szpilmacherami.Dzisiaj gracze Andrzeja Jaskowskiego będą chcieli udowodnić, że wpadka ze "Szpilkami" była tylko i wyłącznie wypadkiem przy pracy, a ich zadaniem będzie pokonanie Tomtexu. "Biało-czarni" mając w pamięci jesienną klęskę - 1:5, zrobią wszystko, aby się odkuć. "Połączeni Piłką" z kolei nie będąc jeszcze pewnymi utrzymania, muszą postarać się o punkty, ale żeby takowe uzyskać, nie mogą popełniać tak prostych błędów jak w ostatnich, wygranych, czy też przegranych spotkaniach.

1' Ekipa Michała Pondla w nowych szarych koszulkach, w których prezentuje się naprawdę wybornie. Czy nowe trykoty przyniosą zwycięstwo? Wielka Niewiadoma bez Damiana Madeja oraz ulubieńca kierownika Tomtexu, Tomasz "Timiego" Markowskiego.
2' Kamil Biegański przeszedł całe boisko, zagrał w pole karne do Andrzeja Jaskowskiego, a ten żle przejmuje piłkę i zamiast 100% sytuacji mamy aut bramkowy dla Tomtexu.
4' Sprzed pola karnego uderza Mateusz Giermek i futbolówkę na rzut rożny paruje Konrad Schmidt.
4' GOL! (0-1) - Damian Rudzki zauważył przed polem karnym Mateusza Giermka, dograł do niego piłkę, a grający z numerem "5" zawodnik uderzeniem z dystansu zaskoczył goalkeepera rywali. Przy tym strzale futbolówka otarła się jeszcze o nogę obrońcy i zatrzymała dopiero w długim roku bramki Wielkiej Niewiadomej.
6' GOL! (1-1) - Błyskawiczna odpowiedź Wielkiej Niewiadomej, a po dograniu Mateusza Czajki precyzyjnym strzałem z dystansu Słowińskiego zaskoczył Łukasz Kucharski.
8' Złe podanie we własnym polu karnym Kamila Biegańskiego i piłkę otrzymuje Damian Rudzki, a następnie z woleja uderza w boczną siatkę.
10' Zza lini bocznej mamy wierną fankę Wielkiej Niewiadomej, która dopinguje swoją drużynę, a przede wszystkim Kamila Biegańskiego.
12' Z rzutu wolnego kąśliwie uderza Adam Smarzyński i pewnie interwenuje Tomasz Słowiński.
14' Czajka na wolne pole do Biegańskiego, ten wygrywa fizyczną walkę z obrońcą i uderza prosto w Słowińskiego.
16' GOL! (1-2) - W polu karnym piłkę od Rudzkiego otrzymuje Dawid Kloczkowski i strzałem po ziemi, między nogami Schmidta wyprowadza Tomtex na prowadzenie.
18' Sprzed pola karnego na bramkę uderza Mateusz Czajka i piłka przelatuje wysoko nad poprzeczką.
21' W swoim stylu zza "16" strzela Kamil Biegański, lecz tym razem piłka przelatuje tuż obok słupka.
23' GOL! (1-3) - Koronkowa akcja Tomtexu, Rudzki do Kozła, Kozioł do Semotyuka, a ten *atomowym strzałem zaskakuje Konrada Schmidta. *atomowy ten strzał to nie był i gracz Tomtexu miał wiele szczęścia, ale suma sumarum futoblówka w sieci! Jest to pierwszy występ Andrzeja po prawie półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją uda, pleców i ogólnie wszystkiego.
25' Kozioł staje oko w oko z bramkarzem WNu i uderza prosto w niego.
26' W odpowiedzi głową strzela Andrzej Ciupiński, lecz piłka przelatuje nad bramką.
28' Kontra Wielkiej Niewiadomej, Jaskowski do Bieli, ten uderza ile sił i fantastycznie twarzą interweniuje Tomasz Słowiński.
29' Tomtex wychodzi trzech na dwóch, piłkę prowdzi Koził i zamiast podać do kolegi oddaje strzał, który po nodze rywala wychodzi na rzut rożny.
31' W dogodnej sytuacji fatalnie strzela Mateusz Giermek i zawodnik rezerwowy Tomtexu wygrywa "wycieczkę" po futbolówkę.
33' Kontra Tomtexu, Rudzki zagrywa na wolne pole do Giermka, a ten nie przyjmuje piłki i grę od własnej bramki wznowi Schmidt.
34' GOL! (2-3) - Mateusz Czajka podaje na ścianę do Andrzeja Jaskowskiego, otrzymuje podanie zwrotne i sprytnym strzałem pokonuje Słowińskiego.
37' GOL! (2-4) - Długą piłkę z własnej bramki w stronę Damiana Rudzkiego zagrywa Tomasz Słowiński, źle interweniuje obrońca i dociera ona do adresata. Damian Rudzki widzi wysuniętego goalkeepera i efektownym lobem pokonuje Schmidta.
37' Kąśliwa próba zza pola karnego Bartłomieja Bieli i refleksem błysnął Słowiński.
38' GOL! (2-5) - Grzegorz Kozioł z autu zagrywa do Dawida Kloczkowskiego, ten uderza z woleja i mamy dublet.

Z przebiegu meczu w pełni zasłużona wygrana Tomtexu, który swoją dyscypliną taktyczną ograł jednego z pretendentów do mistrzowskiego tytułu. W dniu dzisiejszym Wielka Niewiadoma zagrała przeciętnie i jej mistrzowskie plany dość mocno się skomplikowały - losy "majstra" nie są już tylko w jej nogach, ale przede wszystkim w... nogach Specy! Kolejnym rywalem ekipy Michała Pondla będzie Almamasters, natomiast WN zmierzy się z ISG.