17.05 godz. 19:55, Skwierzyńska, Sedzia: Damian Pasternak
Skład: Napierała, Seifert, Carvalho Leal, Woźniak, Zychowicz, Elgun, Kozioł, Martyński
Skład: Hubisz, Majak, Kopeć, Mosiński, Raś, Turek, Szymański, Turek, Klimek, Rosolak
5' Marcin Majak
19' Piotr Szymański
22' Dariusz Turek
30' Marcin Majak
Zawodnik meczu: Piotr Szymański (Zdobył po jednej bramce i asyście. Wyróżniał się z tłumu przeciętnych graczy. Wyróżnienie dla strzelca dwóch bramek Marcina Majaka.)

Mecz pomiędzy walczącymi o wyjście ze strefy spadkowej zespołami. Cloud FC jest w zdecydowanie gorszej sytuacji i potrzebuje punktów jak tlenu. OBA przystępuje do zawodów w troszkę bardziej komfortowej sytuacji, jednak widmo spadku jest też dla nich całkiem realne. W bramce Cloud FC zadebiutuje Marek Płoszczyca, natomiast OBA wystąpi w swoim podstawowym składzie.

2' Marcin Hubisz strzela zbyt lekko z linii pola karnego, przez co nie udało mu się zaskoczyć bramkarza.
5' (1:0) Szymański podaje z linii końcowej do dobrze ustawionego Marcina Majaka, który precyzyjnym strzałem z pięciu metrów otwiera wynik spotkania.
11' Straszna dłużyzna na boisku, żaden z zespołów nie kwapi się do przeprowadzenia frontalnego ataku. Strzały albo niecelne, albo zatrzymane przez obrońców. Bramkarze chyba zmarzną.
16' Kopeć strzela bardzo mocno z dwunastu metrów, jednak piłka leci koło słupka.
18' Pierwsza dobra okazja Cloud FC. Niestety po główce Bartłomieja Kozła piłka trafiła w spojenie.
19' (2:0) Paweł Turek strzela w kierunku bramki, pilka mija bramkarza i po uderzeniu odbija się od słupka a strzałem z dużego palca Piotr Szymański podwyższa prowadzenie.
22' Kopeć strzela z piętnastu metrów w długi róg, jednak bramkarz jest dobrze ustawiony i mamy tylko rzut rożny.
22' (3:0) Dariusz Turek dostaje piłkę do nogi na piątym metrze, a jego strzał zostaje podbity przez jednego z obrońców i lobuje bramkarza leżącego na ziemi.
25' Ricardo Leal trafia z linii pola karnego prosto w bramkarza.
30' (4:0) Dośrodkowanie z rzutu rożnego dostaje Szymański, podaje do Majaka, który zdobywa drugiego gola strzałem z bliskiej odległości.
32' Płaskim strzałem popisuje się Marek Napierała, jednak Mosiński dobrze wybija piłkę na róg.
40' Rzut wolny dla Cloud wykonuje Seifert, jednak tylko w mur.

Zgodnie z przewidywaniami mecz wygrał wyżej uplasowany zespół. Dzięki temu zwycięstwu OBA może czuć się bezpieczniej, ale jeszcze wszystko może się zdarzyć. Z kolei dla Cloud FC przegrana ta może okazać się przysłowiowym gwoździem do trumny. Jeśli nie chcą opuścić najwyższej klasy rozgrywkowej, muszą ostro wziąć się do roboty.

autor: Jacek Śliz