16.05 godz. 19:55, Skwierzyńska, Sedzia: Marcin Niciński
Wielka Niewiadoma
1 : 1
( 1 : 0 )
Skład: Gołos, Gołos, Hauzer, Rot, Kalinowski, Kaban, Kalinowski, Krysiak, Miedziński, Pustelnik, Belda
Skład: Biegański, Biela, Ciupiński, Smarzyński, Jaskowski, Kucharski, Matyszczak, Madej, Schmidt
39' Adrian Miedziński
6' Damian Madej
Zawodnik meczu: Konrad Schmidt (Pewny punkt swojej drużyny. Bronił prawie wszystko co leciało w jego stronę.Kluczowa paradę zaliczył przy rzucie karnym łapiąc piłkę i chroniąc drużynę przed stratą bramki.)

Spotkanie dwóch najbardziej utytułowanych ekip we Wrocbalowych rozgrywakach. Wielka Niewiadoma grać będzie ze Szpilmacherami. Jedni i drudzy mieli w tym sezonie apetyt na zwycięstwo w rozgrywach. Lepiej idzie to zawodnikom Jaskowskiego którzy mają na swoim koncie komplet punktów po 6 spotkniach. Szpilamcherzy zwyciężyć w rozgrywakach będą mieli już naprawdę cieżko gdyż przed tygodniem ulegli Specowi. Pozostaję walka o strefe premiowaną medalami. Prawdopodobnie najlepsze spotkanie w dzisiejszym dniu które zapewne będzie miało dużą ilość dobrych akcji. Krótko mecz przyjemny dla oka.

2' Strzał Smarzyńskiego rykoszetem odbija się od Gołosa, piłka jednak szczęśliwie odbija się od słupka i wychodzi w pole gry. Dużo nie brakowało, a mielibyśmy bramkę samobójczą.
4' Rzut wolny dla Szpilek, do ustawionej piłki podchodzi Krysiak ale fatalnie wykorzysuje stały fragment gry lekko podbijając piłkę nad murem. Chyba na inny wariant taktyczny czekali koledzy.
6' (1-0) Wielka Niewiadoma obejmuje prowadzenie w tym spotkaniu. Płaskie uderzenie z rzutu wolnego od Madeja znajduję drogę do siatki po długim rogu. Przy tym strzale lepiej mógł się zachować bramkarz Szpilek, ale był trochę spoźniony.
8' Tym razem daleko za pola karnego próbuje Kucharski, strzał po ziemii trafia w słupek i wychodzi w pole gry. Bardzo dużo szczęscia miał tym razem golkiper Szpilmacherów. Gdyby piłka leciała w światło raczej nie zdołałby interweniować.
10' Piłkę stara się rozgrywać ekipa Anioła, natomiast WN ustawiona w defensywie czeka na kontrataki.
13' Krysiak centruje na pole karne, lecz dobrze ustawiona obrona Niewiadomej pewnie wybija piłkę i oddala zagrożenie.
16' Rzut karny podyktowany za zagranie ręką w polu karnym dla Wielkiej Niewiadomej. Do ustawionej piłki podchodzi Smarzyński, ale uderza fatalnie a piłka wychodzi wysoko ponad poprzeczką.
18' Dobre uderzenie na bramkę Niewiadomej posyła Kalinowski, lecz dobrze dysponowany Schmidt nie daje się pokonać.
22' Na początku drugiej połowy mamy spokojne rozgrywanie piłki przez obie ekipy. Bez żadnych zagrożeń po bramkami. Czekamy aż się to zmieni.
24' Miedziński faulowany w polu karnym a sędzia wskazuję na wapno. Przed szansą na wyrównanie stają Szpilmacherzy. Jednak mamy drugą w tym spotkaniu zmarnowaną jedenstkę. Słaby strzał Hauzera pewnie łapie Schmidt.
26' Dobre prostopadłe podanie do Rota, lecz ten będać przy lini końcowej nie opanowuje piłki i ta wychodzi poza pole gry.
29' Kolejny już słupek po strzale jednego z napastników WN. Tym razem odrobiny szczęścia przy uderzeniu zabrakło zdobywcy pierwszego trafienia Madejowi.
31' Na strzał za pola karnego decyduję się Gołos, lecz jego uderzenie zostaje zablokowane przez obronę Niewiadomej.
33' Szpilmacherzy w natarciu, próbują odwrócić losy spotkania i wygrać ten pojedynek.
35' Dobry strzał Rota świetnie przed siebie wybija dobrze dysponowany dzisiaj Schmidt.
37' Ponownie świetną interwencją popisuję się Konrad Schmidt. Gdy już myśleliśmy że po strzale Kabana z głowy piłka wpadnie do siatki, wtedy dobrze zaprezetował się Konrad wybijając piłkę praktycznie z lini bramkowej.
39' (1-1) Mamy wyrówanie w tym spotkaniu. Szpilamcherzy cały mecz starali się to uczynić i udaje się to tuż przed ostatnim gwizdkiem. Adrian Miedziński płaskim strzałem pokonuję Schmidta który przy tym uderzeniu nie miał zbyt wiele do powiedzienia. Radość w obozie Industrialu którzy obserwują to spotkanie, czekając na swój mecz z Tomtexem. Adrian Miedziński dedykuje tego gola na wagę remisu swojej przyszłej małżonce - Paulinie, która pozowliła zagrać "Miedziakowi" w tym meczu!

Bardzo wyrównane spotkanie zobaczyliśmy pomiędzy Wielką Niewiadomą a ekipą Sziplmacherów. W tym spotkaniu mieliśmy praktycznie wszystko. Dużą ilość strzałów, akcji oraz dwa niewykorzystane rzuty karne. Ostatecznie obie ekipy dzielą się po jednym punkcie. Wielka Niewiadoma po raz pierwszy w tym sezonie traci oczka do ligowej tabeli co może zaważyć na mistrzostwie. Szpilmacherzy dzięki remisowi pozostają na 4 pozycji i będą do końca walczyć o strefe premiowaną medalami. W następnym tygodniu ekipa Jaskowskiego zagra z Tomtexem, a Szpilki dopiero po dwutygodniowej przerwie podejmą Industrial Solucion Group. Już teraz zapraszamy na te spotkania.

autor: Maciej Siwek