Skład: Kędzierski, Szalla, Górski, Waliłko, Porczak, Wrzesiński, Marzec
Skład: Słowiński, Iwanicki, Miklas, Kozioł, Banaś, Kloczkowski, Giermek, Mackiewicz, Siwek
35' Maciej Siwek
39' Grzegorz Kozioł
39' Maciej Siwek
40' Maciej Siwek
Zawodnik meczu: Maciej Siwek (Maciek wśród swoich kolegów zachował najlepszą skuteczność i pokonał bramkarza Kadry pięciokrotnie. Paradoksalnie przy tak wysokiej przegranej należy wyróżnić Jarosława Kędzierskiego, który uratował swój zespół od dwucyfrówki. )

Od dna odbija się Tomtex, który plasuje obecnie szóśte miejsce w stawce i ma zamiar powalczyć o zdecydowanie lepszą lokatę. Teraz na ich drodze stanie znajdująca się w strefie spadkowej Kadra AWL, która co prawda ostatnio się przełamała, pokonując Brzmienie Miasta, ale nadal znajduje się w "czerwonej strefie" i jeżeli chce na kolejny sezon pozostać w elicie, musi zabrać punkty "Połączonym Piłką". Patrząc na kadry obu zespołów, to u "czerwonych" zabraknie Ireneusza Gruszki i Damiana Rudzkiego. U "Wojskowych" sytuacja wygląda zdecydowanie gorzej. Po pierwsze zagrają bez zmian, a także bez Jarosława Patałucha, Jerzego Lutego i Jezusa Garcii Pereza.

2' Od samego początku lepiej prezentują się gracze Tomtexu, którzy przenieśli ciężar gry na połowę przeciwników. Mamy pierwszy nieznacznie niecelny strzał "Połączonych Piłką", a jego autorem Dawid Kloczkowski.
4' Uderzenie Mateusza Giermka z powietrza - Jarosław Kędzierski zbija do boku!
5' Maciej Siwek na przedpole zagrywa piłkę do nadbiegającego Kloczkowskiego, ten strzela po ziemi, ale refleksem popisuje się Kędzierski i przenosi futbolówkę poza światło bramki.
6' Giermek staje oko w oko z Kędzierskim i jego uderzenie udanie nogami broni bramkarz.
6' Pierwszy strzal Kadry w tym spotkaniu! Na uderzenie zza pola karnego decyduje się Damian Waliłko, ale Tomasz Słowiński jest skoncentrowany i pewnie chwyta futbolówkę.
7' Giermek stara się przelobować Kędzierskiego, ale golkipera "Wojskowych" od utraty gola ratuje poprzeczka!
7' Grzegorz Kozioł z lewej strony zagrywa w pole karne do Giermka, a ten w dogodnej sytuacji uderza zbyt lekko i kolejny raz piłka ląduje w rękach Kędzierskiego.
7' Dwa uderzenia Kozła z pola karnego i kolejne dwie udane interwencje nogami notuje Kędzierski, który na chwilę obecną jest najpoważniejszym kandydatem do miana MVP spotkania.
8' Techniczny strzał Marcina Mackiewicza zostaje pewnie wyłapany przez Kędzierskiego!
9' Siwek kontra Kędzierski i górą w tym starciu, znowu golkiper AWL-u!
13' Po próbach Kozła, Miklasa, Kloczkowskiego, Siwka, Giermka i Banasia, tym razem zaskoczyć bramkarza stara się Mackiewicz, ale po jego strzale z główki Kędzierski udanie wyłapuje piłkę.
13' Defensywa Kadry dzisiaj nie istnieje, a Tomtex przeprowadza kolejny atak. Kloczkowski w tempo zagrywa do Giermka, a ten decyduje się na indywidualne finalizowanie całej akcji i strzela w boczną siatkę!
14' Były już strzały po ziemi, uderzenia górą, z główki, ale żaden nie potrafił zaskoczyć Kędzierskiego, który broni jak w transie! Kolejna parada doświadczonego bramkarza, który tym razem zatrzymuje Miklasa.
15' Jeszcze raz Miklas i kolejna w tym spotkaniu poprzeczka!
16' Niewykorzystane sytuacje mogą się zemścić, bowiem reprezentanci Akademii Wojsk Lądowych przeprowadzają szybki kontratak! Przed szansą na gola staje Andrzej Górski, ale mając przed sobą tylko i wyłącznie Słowińskiego uderza niecelnie - obok bramki.
17' (1:0) - Impuls w postaci 100% okazji dla "Wojskowych" sprawił, że Tomtex w końcu się przebudził i po ogromnie zmarnowanych sytuacji otwiera wynik spotkania! Miklas w tempo zagrywa na przedpole do Kozła, a ten mocnym, górnym strzałem przy słupku zaskakuje Kędzierskiego!
18' Kozioł może skompletować dublet, ale po świetnym zagraniu Miklasa w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem - uderza obok bramki!
19' Sytuacyjny strzał Siwka z pola karnego i Kędzierski po nim przenosi futbolówkę nad poprzeczką!
20' Miklas wrzuca piłkę do Kozła w pole karne, a ten oddaje strzał z główki, po którym nie wiem to już którą paradą popisuje się Kędzierski, który w ekwilibrystyczny sposób przenosi futbolówkę poza światło bramki! Będziemy mieli rzut rożny.
20' (2:0) - Z rzutu rożnego piłkę w pole karne wrzuca Miklas, a tam głowę do piłki dokłada Siwek i tym samym jako drugi w tym spotkaniu znajduje sposób na pokonanie Kędzierskiego!
23' (3:0) - Siwek dostaje piłkę na prawą stronę, ścina z nią w kierunku pola karnego i z dość ostrego kąta oddaje strzał na bramkę, a piłka po ziemi prześlizguje się pod nogą Kędzierskiego i wpada do siatki!
24' Strzał Dominika Porczaka sprzed pola karnego i piłka po rykoszecie od jednego z obrońców przelatuje nieznacznie obok dalszego słupka bramki strzeżonej przez Słowińskiego.
25' Kolejne uderzenie Porczaka, kolejny rykoszet, ale tym razem na raty, ale skutecznie interweniuje Słowiński.
27' AWL wykorzystuje zastój w grze Tomtexu i znowu do notesu koordynatora wędruje nazwisko Porczak. Kolejna próba zawodnika z numerem "16" zostaje zastopowana przez dobrze ustawionego Słowińskiego!
29' Jeszcze jeden strzał Porczaka i kolejna dobra interwencja golkipera Tomtexu, tym razem nogami.
31' (4:0) - Bardzo blisko gola była Kadra, ale to Tomtex podwyższa swoje prowadzenie. Miklas decyduje się na strzał z dalszej odległości i tym samym zaskakuje przeciwników. Asystę przy tym trafieniu notuje Banaś.
33' (4:1) - Złe ustawienie w defensywie Tomtexu i za piątym razem Porczak już trafia do siatki, a Słowiński przepuszcza jego płaskie uderzenie zza pola karnego!
35' (5:1) - Rozmontowana defensywa Kadry po kombinacyjnej akcji "Połączonych Piłką". Klocek pod bramkę zagrywa do Siwka, a ten precyzyjnym strzałem po ziemi, przy dalszym słupku pokonuje Kędzierskiego po raz trzeci!
36' Kloczkowski huknął z dystansu, a bramkarz zbija ten strzał na rzut rożny!
37' Giermek strzałem ze "szpica" stara się zaskoczyć Kędzierskiego, ale przenosi futbolówkę obok bramki.
39' (6:1) - Rozklepana defensywa Kadry po raz szósty. Kloczkowski z lewej strony zagrywa w pole karne do Kozła, a ten kompletuje dublet!
39' (7:1) - Kozioł do Siwka i Kędzierski zmuszony jest wyciągać futbolówkę z siatki po raz siódmy!
40' (8:1) - Druga z rzędu asysta Kozła i drugi gol z rzędu Siwka i piątym w poniedziałkowy wieczór! Zawodnik z numerem "99" wpada z piłką w pole karne i idealnym strzałem przy słupku kończy strzelanie w tym spotkaniu! W tej sytuacji kiper ekipy Jarosława Patałucha nawet nie drgnął!

Od pierwszej do ostatniej minuty Tomtex był stroną przeważającą. W pierwszej połowie raził fatalną nieskutecznością, zmarnował wiele sytuacji, a pierwszoplanowym bohaterem był broniący jak natchniony - Jarosław Kędzierski. W drugiej połowie "Połączeni Piłką" grali już zdecydowanie bardziej skutecznie i ostatecznie wygrali wysoko - 8:1, chociaż powinni ustrzelić dwucyfrówkę. Dzięki tej wygranej zespół Michała Pondla awansował na czwarte miejsce w stawce i nieco oddalił się od strefy spadkowej. Nie można powiedzieć tego o ekipie Jarosława Patałucha, która z trzema oczkami w dorobku nadal znajduje się na miejscu zagrożonym spadkiem. Już w najbliższą środę Tomtex zmierzy się z Industrial Solutions Group, natomiast Kadra AWL zagra z ForceGSM.