11.05 godz. 18:15, Skwierzyńska, Sedzia: Marcin Niciński
3 : 6
( 1 : 2 )
Skład: Biela, Smarzyński, Jaskowski, Kucharski, Matyszczak, Madej, Schmidt, Czajka
Skład: Rejczak, Wącior, Napierała, Seifert, Mikołajec, Zychowicz, Elgun, Kozioł, Martyński
4' Adam Smarzyński (Rzut karny)
15' Bartłomiej Biela
21' Damian Madej
24' Adam Smarzyński
35' Arkadiusz Matyszczak
37' Arkadiusz Matyszczak
3' Piotr Mikołajec
14' Szymon Wącior
33' Gokhan Elgun
37' Gokhan Elgun
Zawodnik meczu: Adam Smarzyński (Trudno było wybrać najlepszego zawodnika tego spotkania. Każdy przedstawiciel WN-u przyczynił się do wygranej. Wybór pada na Adama, który dobrze radził sobie w defensywie i ofensywie. Ostatecznie strzelił 2 gole. Wyróżnienie dla Matyszczaka. )

Na skutek wygranej Speca, Wielka Niewiadoma spadła z najwyższego stopnia podium i pragnie na takowy wrócić. Musi jednak pokonać beniaminka - Cloud FC, który po wygranej na inauguracje, przegrał kolejne cztery spotkania i znajduje się w strefie spadkowej. Faworytem jest zatem ekipa Andrzeja Jaskowskiego, ale czy udźwignie presję i odniesie kolejną victorię? Czy jednak to zespół Piotra Mikołajca w końcu się przełamie i powstrzyma potentata? Będzie im o to niezwykle trudno, bowiem zagrają bez nominalnego bramkarza, a w miejsce Tomasza Kinala zobaczymy najlepszego strzelca tej drużyny Piotra Mikołajca. Nie zagra również Dawid Woźniak. Co do Wielkiej Niewiadomej to tutaj sytuacja wygląda lepiej, ale zabraknie m.in Tomasza Markowskiego, Andrzeja Ciupińskiego i Kamila Biegańskiego.

3' Bartłomiej Biela zostaje faulowany w polu karnym przez Piotra Mikołajca, który za swoje przewinienie dodatkowo ukarany zostaje żółtym kartonikiem. Co najistotniejsze, po tej akcji rzut karny otrzymuje Wielka Niewiadoma.
4' (0:1) - Do rzutu karnego podchodzi Adam Smarzyński i pewnym strzałem przy słupku pokonuje golkipera przeciwników.
7' Uderzenie Damiana Madeja z prawej strony przelatuje nieznacznie obok dalszego słupka bramki Cloud FC.
10' Marek Napierała strzałem z główki stara się zaskoczyć Konrada Schmidta, lecz przenosi futbolówkę nad poprzeczką.
15' (1:1) - Marek Napierała z lewej strony zagrywa na przedpole do Szymona Wąciora, a ten uderzeniem z pierwszej piłki, przy dalszym słupku znajduje sposób na pokonanie bramkarza rywali.
16' (1:2) - Mateusz Czajka prostopadle zagrywa w pole karne do Bartłomieja Bieli, a ten precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku zaskakuje Piotra Mikołajca. Efekt - Wielka Niewiadoma ponownie wychodzi na prowadzenie.
17' Mocny strzał Marcina Martyńskiego z prawej strony instynktownie broni Konrad Schmidt.
18' Madej z prawej strony schodzi środka i strzela mocno, ale nie jest w stanie zaskoczyć dobrze ustawionego Mikołajca, który zbija piłkę na rzut rożny!
21' (3:1) - Jaskowski do Madeja, a ten mocnym strzałem zza pola karnego, przy słupku podwyższa prowadzenie WN-u.
24' (4:1) - Rzut wolny dla Wielkiej Niewiadomej do którego podchodzi Smarzyński. Zawodnik z numerem "3" uderza przez mur, a piłka po rykoszecie i jeszcze interwencji bramkarza wpada do siatki.
25' Napierała z powietrza - w boczną siatkę.
26' Madej obraca się z rywalem na plecach w polu karnym i natychmiastowo strzela na bramkę. Niestety dla niego jest to uderzenie minimalnie niecelne.
30' Matyszczak miękko wrzuca piłkę z prawej strony w pole karne na nadbiegającego Bielę, który z główki strzela tak, że z trudem, na raty musi interweniować Mikołajec.
33' (4:2) - Napierała zza pola karnego uderza i piłkę do boku odbija Schmidt. Do odbitej futbolówki dopada Gokhan Elgun i strzałem od słupka zmiejsza dystans do rywala.
35' (5:2) - Wielka Niewiadoma odpowiada na trafienie Cloudu, a strzałem po ziemi, w długi róg bramki Mikołajca pokonuje Matyszczak.
36' Mikołajca między słupkami na ostatnie minuty zmienia Wącior, a supersnajper Cloud'a wędruje do formacji ofensywnej.
37' (5:3) - Napierała do Elguna, a ten strzałem z pola karnego z najbliższej odległości pakuje piłkę do pustej bramki.
37' (6:3) - Matyszczak widząc wysuniętego na przedpolu Wąciora, decyduje się go przelobować i ta sztuka mu się udaje

Wielka Niewiadoma planowo pokonuje Cloud FC i wraca na pozycję lidera, mając jednak jedno spotkanie rozegrane więcej. Wygrana tej drużyny jest jak najbardziej zasłużona, ale możemy gdybać co byłoby gdyby beniaminek zjawił się przy Skwierzyńskiej z nominalnym bramkarzem i jednym z liderów ofensywny - Dawidem Woźniakiem. Niestety tego się nie dowiemy i musimy bazować na faktach, a te są takie, że dzięki victorii WN zrobił kolejny krok w kierunku mistrzowskiego tytułu, zaś Piotr Mikołajec i jego koledzy przegrali czwarty mecz z rzędu i nadal znajdują się w strefie spadkowej. Następnym razem team Andrzeja Jaskowskiego zmierzy się ze Szpilmacherami, zaś Cloud FC zagra z Old Blue Angels.