09.05 godz. 19:55, Skwierzyńska, Sedzia: Marcin Niciński
1 : 3
( 1 : 1 )
Skład: Kras, Żuk, Matuszyk, Galuś, Rejmer, Zięba, August, Karasek
Skład: Gołos, Gołos, Hauzer, Rot, Masztalerz, Kalinowski, Kaban, Kalinowski, Krysiak, Miedziński, Pustelnik
5' Przemysław Matuszyk
23' Jakub Rejmer
29' Przemysław Matuszyk
15' Kamil Rot
Zawodnik meczu: Przemysław Matuszyk (Przemek po raz kolejny spełniał rolę "płuc" zespołu. Wszędzie było go pełno, a co najważniejsze to strzelił dwa gole, które w końcowym rozrachunku dały zwycięstwo ze Szpilmacherami. )

Hit 6 tygodnia Wrocbalowej Ligi Biznesu, czyli pojedynek trzecich w stawce Szpilmacherów i wicelidera - Speca zapowiada się bardzo emocjonująco. Różnica punktowa pomiędzy jednymi i drugimi wynosi zaledwie dwa oczka i w razie wygranej "Szpilki" mogą zająć miejsce "Speców". Żeby tak się stało muszą jednak zagrać na bardzo wysokim poziomie i przede wszystkim znaleźć sposób na przełamanie "fatum", bowiem w historii jeszcze nigdy nie pokonali ekipy Grzegorza Kędzierskiego. Czy ta sztuka im się powiedzie i dojdzie do wielkiego przełamania? Czy jednak znowu zwycięży obrońca tytułu i wskoczy na fotel lidera? Kadrowo Szpilmacherzy wyjdą w pełnej gracji, zaś Spec radzić będzie musiał sobie m.in bez Piotra Brzęczka, Roberta Rosińskiego i co jest "normą" w tym sezonie - Tomasza Moskala.

2' Piotr Galuś zgrywa piłkę w pole karne w kierunku Jakuba Rejmera, a ten oddaje strzał z pierwszej piłki - tuż obok krótszego słupka bramki strzeżonej przez Jakuba Masztalerza.
3' Mocny strzał Radosława Karaska z dystansu i bramkarz po nim odbija piłkę przed siebie.
5' (1:0) - Napór Speca przyniósł zamierzony efekt, a zespół Grzegorza Kędzierskiego wychodzi na prowadzenie. W zamieszaniu pod bramką "Szpilek" najbardziej czujny jest Przemysław Matuszyk i precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku pokonuje golkipera drużyny przeciwnej!
9' Rzut wolny dla Speca przed polem karnym przeciwników. Do jego wykonania podchodzi Galuś i posyła piłkę nad murem. Ta może znaleźć drogę do bramki tuż pod poprzeczką, ale świetnym refleksem popisuje się Masztalerz i przenosi futbolówkę nad bramkę.
10' Kontratak Szpilmacherów w którym Paweł Kalinowski widząc wysuniętego na przedpolu Radosława Ziębę stara się go zaskoczyć i przelobować. Próba kapitana "niebieskich" spala jednak na przysłowiowej panewce. Koledzy nie kryją niezadowolenia, a od bramki grę rozpocznie Zięba.
11' Rejmer z pola karnego strzelając stara się zaskoczyć Masztalerza, ale ten jest czujny i udanie odbija piłkę do boku.
15' (1:1) - Kamil Rot ma trochę miejsca w polu karnym Speca i natychmiast to wykorzystuje i strzałem zza obrońcy, po ziemi, przy słupku zaskakuje bramkarza przeciwników! Mamy remis!
19' Galuś z rzutu wolnego strzela mocno, ale trafia tylko i wyłącznie w mur złożony z zawodników Szpilmacherów!
22' (1:2) - Tak samo jak na pierwszą połowę, tak samo i na drugą, zmobilizowani wyszli zawodnicy Speca. Ruszyli mocno do ataku i zbierają tego plony. Rejmer z prawej strony schodzi do środka i strzałem przy słupku pokonuje Masztalerza!
27' Łukasz Hauzer w tempo zagrywa na lewą stronę do Mariusza Krysiaka, którego strzał ląduje na bocznej siatce bramki przeciwników.
28' Galuś z powietrza - obok bramki.
29' (1:3) - Matuszyka "centrostrzał" znajduje drogę do bramki między nogami Masztalerza, który w tej sytuacji po prostu się nie popisał. Spec wychodzi na dwubramkowe prowadzenie!
32' Mocne uderzenie Pawła Kalinowskiego zza pola karnego przelatuje tuż nad poprzeczką.
36' Galuś z lewej strony zagrywa w pole karne w kierunku Rejmera. Ten gdyby posiadał ciut większe buty albo jak kto woli, trochę większą stopę to ustrzeliłby dublet. Tak jednak się nie stało, Kuba nie zamknął akcji i ciągle "Spece" prowadzą dwoma golami.
40' Rot w kontrze decyduje się na strzał sprzed pola karnego, który minimalnie mija bramkę Zięby.

To, że Spec radzić musiał sobie z bardzo okrojonym składem to żaden wyznacznik, bo oni wygrywanie mają we krwi. W środowy dzień meczowy niespodzianki nie było i Szpilmacherzy musieli po raz kolejny uznać wyższość ekipy Grzegorza Kędzierskiego. Sam mecz mógł się podobać, a wygrał w nim ten, który popełnił mniej błędów. Dzięki wygranej "Spece" wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli i na chwilę obecną to z Wielką Niewiadomą liczą się w walce o mistrzostwo Ekstraklasy. "Szpilki" natomiast nie są już niepokonane i choć utrzymują trzecie miejsce to mogą je stracić w piątek na rzecz Industriala. Następnym razem Szpilmacherzy zmierzą się z Wielką Niewiadomą, natomiast Spec podejmie Real Compensacion.