08.05 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Adam Rynkowski
( 1 : 0 )
Skład: Skrzypecki, Szpyra, Skrzypecki, Kondratowicz, Prusko, Bartosik, Czapran, Hylewicz, Płoński, Wojtala, Oskierko, Wołyniec, Szpyra
Skład: Luty, Patałuch, Lopez Garcia, Porczak, Wrzesiński, Marzec, Ozga
24' Konrad Hylewicz
26' Mateusz Skrzypecki
33' Adrian Kondratowicz
4' Michał Wrzesiński
22' Michał Wrzesiński
26' Jesus Lopez Garcia
40' Dominik Porczak
Zawodnik meczu: Jesus Lopez Garcia ("Chusa" wszędzie na boisku było pełno, zarówno w ataku, jak i w obronie. W tej pierwszej formacji Hiszpan strzelił gola i zanotował dwie asysty. Wyróżnienie dla lidera defensywy "Wojskowych" - Jarosława Patałucha! )

Kadra AWL nie ma jeszcze ani jednego punktu w dorobku i jeżeli chce jesienią występować w Ekstraklasie, musi w końcu odwrócić złą kartkę i zacząć gromadzić rzeczone punkty. Przełamać może się w starciu z drużyną, z którą jeszcze nigdy w historii nie przegrała. Jest to beniaminek Brzmienie Miasta, który w tym sezonie już parę razy pokazał się z dobrej strony i ma w dorobku cztery oczka. Czego zatem możemy się spodziewać? Czy zadziała prawo serii i "Wojskowi" po końcowym gwizdku sędziego będą cieszyć się z wygranej? Czy jednak swój dorobek powiększy ekipa Marka Szpyry i przełamie "fatum" Kadry? Jak wygląda sytuacja kadrowa obu drużyn? W reprezentacji Akademii Wojsk Lądowych "goła" siódemka - bez Maziarza, Waliłko, Adhama czy Kędzierskiego. W Brzmieniu Miasta brakuje przede wszystkim Konrada Schmidta.

4' (1:0) - Szybka kontra Kadry AWL. Chus Lopez zagrywa z lewej strony na przedpole do Michała Wrzesińskiego, a ten mając przed sobą tylko i wyłącznie bramkarza, mocnym strzałem go pokonuje!
6' Płaskie uderzenie Lopeza zza pola karnego i na raty po nim interweniuje Sebastian Wojtala.
7' Dominik Porczak z dystansu - nad poprzeczką.
10' Niekryty przez nikogo w polu karnym Chus Lopez oddaje strzał z główki po którym futbolówka przelatuje nad bramką Brzmienia Miasta.
12' Konrad Hylewicz prostopadle w pole karne zagrywa do Mariusza Szpyry. Ten chce podać pod bramkę do lepiej ustawionego Tomasza Oskierko, ale udanie z bramki wychodzi Adam Ozga i zażegnuje niebezpieczeństwo!
14' Dobra kontra Brzmienia Miasta. Adrian Kondratowicz z lewej strony zagrywa na przedpole do Pawła Bartosika. Ten strzela bez przyjęcia, po ziemi - minimalnie obok słupka!
16' Mocne uderzenie Jarosława Patałucha niemalże z połowy boiska i na raty po nim interweniuje golkiper ekipy Marka Szpyry.
18' Jerzy Luty z półobrotu strzela - wysoko nad poprzeczką.
19' Dobra akcja Brzmienia Miasta zakończona strzałem zza pola karnego przez Mateusza Szpyrę, po którym "balon" przelatuje nieznacznie nad poprzeczką. Warto dodać, że stało się tak na skutek dobrej interwencji obronnej Jurka Lutego!
22' (2:0) - Dobrze rozpoczęła Kadra AWL pierwszą połowę i to samo czyni na początku drugiej! Składna akcja "żółtych". Lopez do Wrzesińskiego, który mocnym strzałem sprzed pola karnego, przy słupku zaskakuje Wojtalę po raz drugi. Bramkarz Brzmienia Miasta w tej sytuacji nawet nie drgnął.
23' Instynktowna interwencja Ozgi po silnym uderzeniu Hylewicza z prawej strony.
24' (2:1) - Druga próba Hylewicza jest już celna i wpada do siatki tuż przy dalszym słupku bramki strzeżonej przez Ozgę! Mamy trafienie kontaktowe!
26' Indywidualna akcja Porczaka, którego w porę ofiarnym wślizgiem zatrzymuje Wojtala.
26' (3:1) - Rozmontowana defensywa Brzmienia Miasta. Wrzesiński wystawia piłkę na pustaka Lopezowi, a ten z łatwością umieszcza ją w sieci.
26' W złym miejscu z boiska zszedł Szymon Płoński, wchodzi za niego Mateusz Skrzypecki i zgodnie z regulaminem ukarany zostaje żółtą kartką.
28' Świetna wrzutka Hylewicza na pole karne. Tam obrońcom urywa się Wojciech Wołyniec, lecz jego strzał z główki mija słupek bramki przeciwników.
28' Lopez z pola karnego strzela - tylko i wyłącznie w boczną siatkę.
29' Wojtala wychodzi poza własne pole karne i mając trochę miejsca i czasu decyduje się na uderzenie z dalszej odległości, po którym Ozga udanie wprowadza futbolówkę do koszyczka.
33' (3:2) - Wrzutka Mariusza Szpyry w pole karne. Tam pozycję wygrywa Kondratowicz i precyzyjnym strzałem z główki, przy słupku pokonuje Ozgę!
33' Kondratowicz po chwili może doprowadzić do remisu, ale jego próba uderzenia "szczupakiem" nie znajduje drogi do bramki, gdyż piłka przelatuje tuż nad poprzeczką.
36' Zaskakujący strzał Hylewicza z pola karnego przelatuje tuż obok bramki.
37' Wojtala z trudem interweniuje po kąśliwym uderzeniu Lutego z dystansu.
40' Udane piąstkowanie Ozgi po centrze Wojtali.
40' (4:2) - Brzmienie Miasta zagrało "vabank". Pod pole karne rywali powędrował Wojtala i "Wojskowi" to wykorzystali! Przechwyt, pusta bramka i Porczak zza połowy pakuje futbolówkę do sieci, a jego zespół może świętować pierwszą wygraną w sezonie!

Bardzo dobry mecz w którym na brak emocji narzekać nie mogliśmy. Występująca bez zmian Kadra AWL zagrała świetnie pod względem taktycznym, nie pozwoliła rywalom na wiele, a samemu była niezwykle skuteczna pod bramką przeciwników. W efekcie odniosła premierową wygraną tej wiosny i wydostała się z ostatniego miejsca w stawce. Nadal jednak znajduje się w strefie spadkowej. Brzmienie Miasta może mówić o "fatum", bo po raz kolejny nie potrafiło znaleźć sposobu na pokonanie "Wojskowych". Mimo porażki "bordowi" nadal utrzymują się tuż nad strefą spadkową i także są uwikłani w grę o pozostanie w elicie. Następne pary meczowe obu tych ekip to: Brzmienie Miasta - ForceGSM oraz Tomtex - AWL Kadra.