26.04 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Kędzierski, Gagat, Rejmer, Haras, Żuk, Galuś, Zaskórski, Karasek
Skład: Luty, Kędzierski, Patałuch, Lopez Garcia, Wrzesiński, Marzec
4' Radosław Karasek
7' Jakub Rejmer
14' Jakub Rejmer
17' Piotr Żuk
19' Łukasz Zaskórski
24' Piotr Galuś
24' Paweł Haras
30' Sławomir Gagat
32' Grzegorz Kędzierski
33' Piotr Galuś
35' Piotr Galuś
39' Paweł Haras
28' Jesus Lopez Garcia
37' Jarosław Patałuch
40' Jerzy Luty
Zawodnik meczu: Piotr Galuś (Hattrick + 2 asysty mówią same za siebie.)
W drugim pojedynku dzisiejszego wieczora mamy ponownie dwa zespoły z tym samym kolorem koszulek, żółtym. Losowanie jest niepotrzebne, ponieważ - ku złości Jarosława Patałucha - nie będą mieli nawet wyjściowego składu i zmierzą się ze Specem w sześciu. Na pewno nie jest to dobry prognostyk przed tym meczem, ale jak to w sporcie bywa, różnie się to może ułożyć. Spec co prawda też tylko 1 zmiennik, ale lepsze to niż grać w niepełnym składzie. W bramce pojawia się w pierwszym meczu po poważnej kontuzji Grzegorz Kędzierski.

1' Zawodnicy żalą się na aurę, nie pada, ale zrobiło się dość zimno. Powinno ich to zmotywować do większego wysiłku.
1' Jesus Garcia próbuje bezpośredniego strzału z rogu i prawie mu się udaje.
2' Piotr Żuk świetnie dogrywa do nogi Jakuba Rejmera, jednak ten nie daje rady pokonać bramkarza z 2 metrów.
4' Radosław Karasek próbuje strzału z dużego palca, bramkarz przeciwników oślepiony słońcem, ale wybija piłkę.
4' (0:1) Karasek tym razem nie daje szans Jarosławowi Kędzierskiemu. Atomowe uderzenie w długi róg otwiera wynik.
7' (0:2) Rejmer otrzymuje dobre podanie od Piotra Żuka i lekką podcinką lobuje bramkarza.
8' Jarosław Patałuch w jednej z niewielu kontr strzela z 15 metrów, piłka leci koło słupka, ale na szczyt swoich możliwości wspina się Kędzierski i nie ma bramki.
8' Michał Wrzesiński podaje do Patałucha przed pole karne i znów dobrze bramkarz Speca.
9' Rejmer dogrywa do Piotra Galusia, refleksem wykazał się Jarosław Kędzierski i rzuca się pod nogi strzelającego gracza żółtych.
13' Galusia do Żuka, a ten z narożnika pola karnego trafia w słupek.
13' Patałuch dostaje podanie od Jerzego Lutego w pole karne, wyprzedzony jednak zostal przez bramkarza.
14' (0:3) Koronkowa akcja pomiędzy Harasem, Karaskiem i Rejmerem, a dla tego ostatniego to tylko formalność, bo piłka była metr od bramki.
17' (0:4) Rejmer zagrywa do Żuka piętką w pole karne, ten dobiega do piłki i z 3 metrów ponownie pokonuje bramkarza AWL.
19' Patałuch podaje do Lutego, ten podcina delikatnie piłkę, jednak bramkarz daje radę końcówką rękawicy wyciągnąć strzał.
20' (0:5) Galuś podaje do Łukasza Zaskórskiego, który strzałem między nogami podwyższa prowadzenie Speca.
22' Rejmer dwa razy próbuje pokonać bramkarza strzałem z pola karnego, jednak dwa razy górą Kędzierski.
24' (0:6) Nawał strzałów w końcu przynosi rezultat. Galuś z narożnika pola karnego w długi róg. To chyba ulubion sposób Speca w dniu dzisiejszym.
24' (0:7) Galuś do Rejmera, ten do Harasa, który z 1 metra po raz kolejny pokonuje bramkarza.
26' Patałuch dwoi się i troi, żeby dojść do sytuacji strzeleckiej, jednak jego strzał z dużego palca mija słupek.
28' (1:7) Mamy gola kontaktowego! Patałuch wrzuca ładnie do Jesusa Garcii, który przyjmuje dobrze piłkę i dobija do pustej bramki. Radość AWL, chociaż wynik niezbyt dobry, ale każdy zna to uczucie, kiedy chociaż jeden gol wpadnie.
30' (1:8) Sławomir Gagat zamyka akcję z prawej strony i pokonuje Kędzierskiego.
32' Michał Wrzesiński podaje na wolne pole do Jesusa Garcii, ten staje w sytuacji sam na sam z Grzegorzem Kędzierskim, który zdecydował się interweniować poza polem karnym i przy próbie wybicia piłki trafia gracza AWL w nogę, za co sędzia karze go czerwoną kartką. Niezbyt wymarzony powrót do zespołu, na szczęście wynik pozwala nie przejmować się tym zbytnio. Na bramkę wchodzi Sławomir Gagat, a Spec też już bez zmian.
33' (1:9) Rejmer podaje do Galusia przez pół boiska, a ten puszcza piłkę między nogami bramkarzowi.
35' (1:10) Potężny strzał Galusia z linii pola karnego i mamy hattrick.
37' (2:10) Odgryza się AWL, dobra gra pomiędzy Wrzesińskim a Patałuchem i ten drugi zdobywa drugiego gola dla swojego zespołu.
39' (2:11) Galuś podaje tym razem do Harasa, który dobija praktycznie z linii bramkowej.
40' (3:11) Sędzia odgwizduje rzut wolny przed polem karnym dla AWL za to, że bramkarz Spec wyleciał z piłką poza pole karne. Bez gwizdka szybko wykonuje Luty i mamy trzeciego gola.

Jednym słowem - egzekucja, ale czego spodziewać się po meczu, w którym przeciwnik Speca gra w sześciu. Gracze Jakuba Rejmera do końca grali, jednak prowadząc wysoko nie mieli aż takiej motywacji. Gratulacje dla AWL Kadry za walkę od początku do końca i zdobycie 3 bramek. Na pierwsze punkty - niestety - przyjdzie jeszcze poczekać.

autor: Jacek Śliz