19.04 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
Wielka Niewiadoma
5 : 2
( 2 : 0 )
Skład: Luty, Kędzierski, Szalla, Adham, Lopez Garcia, Waliłko, Wrzesiński
Skład: Biegański, Biela, Ciupiński, Smarzyński, Fornal, Jaskowski, Kucharski, Madej, Schmidt
37' Damian Waliłko
39' Damian Waliłko
1' Andrzej Jaskowski
4' Andrzej Jaskowski
21' Damian Madej
24' Andrzej Ciupiński
36' Andrzej Ciupiński
Zawodnik meczu: Andrzej Jaskowski (Lider zespołu który pewnie prowadził akcję ofensywnę, przy czym zdobył dwa ważne trafienia w początkowej fazie spotkania co pozwoliło na swobodę kolegą.Na wyróżnienie zasługuję także Ciupiński za grę i swoje bramki.)

Na papierze pojedynek Dawida z Goliatem.Spotkanie Wielkiej Niewiadomej z AWL Kadrą.Podopieczni Andrzeja Jaskowskiego bardzo dobrze rozpoczęli sezon wiosenny zdobywając w trzech kolejkach komplet punktów i pozycję lidera równo z ekipą Fc Spec.Zawodnicy Jarosława Patałucha nieco gożej wystartowali,trzy kolejki za nami a ,,Wojskowi'' nie mają żadych punktów i zajmują ostatnie miejsce. Drużyna o pseudonimie ,,WN'' będzie chciała zanotować kolejne zwycięstwo w drodze po mistrzostwo,ale stara zasada mówi ,,Nie można nikogo lekceważyć''.

1' (1-0) 35 sekund tyle potrzebowaliśmy na pierwsze trafienie.Biegański podaje z do Jaskowskiego który szybko znalazł się w polu karnym i pewnym strzałem pokonał bramkarza.
4' (2-0) Kolejny gol dla Wielkiej Niewiadomej.Ponownie Biegański i Jaskowski,pierwszy oddaje strzał a piłka zostaje wypluta przed nogi Jaskowskiego.Przy uderzeniu z bliskiej odległości nie zdołał już nic zrobić Kędzierski.
6' Świetnie wolejem nakrywa piłkę Adham,ale wkłada w to zbyt dużo siły i piłka leci wysoko ponad bramką.
9' Odbijającą piłkę odrazu uderza Smarzyński,bramkarz z ogromnymi problemami wybija strzał poza pole gry.
12' Co za parada w wykonaniu Schmidta,Luty próbował go pokonać ale ten wyciągnął się jak struna i wybił piłkę na rzut rożny.
15' Madej przedziera się przez obrońców,udaje mu się dojść do dobrej pozycji by oddać strzał,futbolówka przechodzi minimalnie obok prawego słupka.
18' AWL ma szansę na złapanie kontaktu.Rzut wony fatalnie wykonany w mur ustawiony przez bramkarza Niewiadomej.
21' (3-0) Czy zawodnicy się założyli o to który szybciej zdobędzie gola? 28 sekund tyle potrzebował Madej który pewnym strzałem przy słupku wykorzystuje podanie Biegańskiego.
24' (4-0) Kontratak ,,WN'', Jaskowski podaje do prawej strony a tam Ciupiński będąc w dogodnej sytuacji zaskakuję bramkarza strzlając po krótkim rogu.
27' Madej decyduję się na strzał prawie z połowy boiska,lecz z kozłującą piłka żadnych problemów nie ma przy interwencji Kędzierski.
30' W pojedynku sam na sam z bramkarzem staje Luty,górą bramkarz Wielkiej Niewiadomej.
33' Lopez Garcia przekłada piłkę obok obrońcy do środka,oddaje strzał który zostaje odbity na aut.Wrzutem rozpocznie AWL.
36' (5-0) Obrona ,,Wojskowych'' ponownie zostaje zaskoczona.Podanie od Jaskowskiego przechodzi do niepilnowanego Cipupińskiego który uderzeniem zdobywa dublet w tym spotkaniu.Jaskowski natomiast ma w tym momencie na koncie dwa trafienia i dwie asysty.
37' (5-1) Długie wznowienie od bramkarza do Waliłko,ten w indywidualnej akcji manewrując obrońców i oddając strzał przy lewym słupku zdobywa gola.
39' (5-2) Co za szybkość. Pięknym rajdem pokazuję się nam Waliłko,żaden z obrońców nie był w stanie go dogonić.Ostatecznie płaskim strzałem zdobywa kolejne trafienie i wynik nie wygląda już tak źle.

Okrojony skład ,,Wojskowych'' przez derby na boisku przy Kuźnikach mocno dał się we znaki ekipie ze Skwierzyńskiej.Mierząca się z liderem musiała uledz wyższości rywali którzy zaplikowali im aż 5 bramek.AWL było tylko w stanie odpowiedzieć pojedyńczymi akcjami dobrze dzisiaj dysponowanego Waliłko,zdobywcy dwóch trafień w końcówcę.Wielka Niewiadoma dopisuje kolejne punkty i dalej bez zmian jest liderem w Ekstraklasie.Cieżki kalendarz trafił się ,,Wojskowym'' którzy już w następnej kolejce zagrają z bardzo mocną i utytułowaną drużyną Fc Spec,natomiast ,,WN'' podejmie Real Compesacion.

autor: Maciej Siwek