18.04 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Marcin Niciński
( 2 : 2 )
Skład: Gołos, Gołos, Hauzer, Rot, Masztalerz, Kalinowski, Kaban, Kalinowski, Krysiak, Miedziński, Pustelnik
Skład: Słowiński, Gruszka, Iwanicki, Miklas, Banaś, Kloczkowski, Rudzki, Giermek, Kozak, Siwek
9' Łukasz Hauzer
17' Radosław Banaś (Gol samobójczy)
26' Arkadiusz Gołos
32' Łukasz Hauzer
8' Kamil Kozak
16' Damian Rudzki
18' Tomasz Iwanicki
Zawodnik meczu: Kamil Rot (Stworzył świetny duet z Adrianem Miedziński i raz po raz aktywował napad Szpilmacherów. Wyróżnienie dla drugiego z tego duetu Miedziaka.)

Zawodnicy Szpilmacherów w różnych odcieniach niebieskiego, a do tego popularny "Miedziak" w koszulce na WF bez numeru, ale komitet decyduje dopuścić zespół do gry bez znaczników. Dodatkowo można było usłyszeć dyskusje taktyczne w sprawie słońca, czyli czy lepiej grać pierwszą połowę pod słońce, czy nie. Miejmy nadzieję wybór był dobry. Przybył też "manago" Czerwonych, czyli Michał Pondel, wesprzeć ich swoimi cennymi uwagami i dobrym słowem.

3' Pierwszy strzał oddaje Tomtexu - po indywidualnej akcji Tomasz Iwanicki strzela w kierunku bramki, ale czujnie Jakub Masztalerz i tylko róg.
4' Adrian Miedziński wychodzi na sam na sam, jednak jego główka była za słaba.
6' Krzysztof Kaban wrzuca z rzutu rożnego do Krzysztofa Kalinowskiego i tym razem czujnie Tomasz Słowiński.
8' (1:0) Maciej Siwek podaje do Damiana Rudzkiego, ten strzela, a piłka wybita zostaje w kierunku Kamila Kozaka i po odbiciu od niego wpada do bramki.
9' (1:1) Tomtex nie nacieszył się z prowadzenia. Szybka akcja Szpilmacherów i dwójkowa akcja Kamila Rota z Łukaszem Hauzerem daje sytuację sam na sam, skrzętnie wykorzystaną przez tego drugiego.
12' Miedziak oddaje strzał sprzed pola karnego, ale tym razem słupek.
13' Okres przewagi Szpilmacherów. Hauzer ładnie wychodzi w powietrze po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, lecz piłka trafia w poprzeczkę.
16' (2:1) Damian Rudzki zatańzył z pilką i dwoma obrońcami, minął jednego z nich na 3 metrach i uderzył precyzyjnie w długi róg.
17' (2:2) No co ten Tomtex. Pechowo przy wybiciu piłki interweniuje Radosław Banaś i znów mamy remis.
18' Akcję Miedziński-Rot-Miedziński faulem przerywa Tomasz Iwanicki, a sędzia bez ociągania wskazuje na 10 metr i pokazuje żółty kartonik graczowi w czerwonej koszulce.
19' Do rzutu karnego podchodzi Rot, jednak bramkarz wyczuł intencje i rzucił się dobrze w prawy róg. Brawo Słowiński.
19' Kontra Tomtexu, Rudzki wbiega w pole karne, zamieszanie i ledwo co wybija Masztalerz.
21' Po karze wraca do gry Iwanicki i od razu dostaje piłkę na kontrę, ale górą bramkarz Szpilmacherów. Pretensje zawodników do sędziego, że nie dopatrzył się złej zmiany, ale bezpodstawne.
26' (2:3) Kamil Rot dostaje idealne podanie z rzutu rożnego i piękną główką umieszcza piłkę w siatce.
30' Kolejna próba Rota sprzed pola karnego - tym razem ponad poprzeczką.
30' Kalinowski zalicza rajd przez całe boisko, jednak strzał w bramkarza.
31' Miedziak podaje do Pustelnika i Słowiński broni na raty.
32' Łukasz Hauzer zatrzymuje przeciwnika wychodzącego na dobrą pozycję i sędzia uznaje to za faul taktyczny, a za taki jak psu miska należy się żółta kartka.
34' Miedziński znowu sam na sam, znowu próbuje główką, ale bramkarzowi udaje się strącić piłkę i nie ma bramki.
35' Proste straty po stronie Tomtexu - zmęczenie i stres wydają się odciskać piętno na ich grze.
36' Atomowe uderzenie Banasia z 12 metrów, lecz piłka szybuje ponad poprzeczką.
38' Piękny wyrzut Masztalerza przelatuje ponad pół boiska, a Krysiak posyła bombę prosto w poprzeczkę.
39' Kamil Rot zagrywa w tempo do Hauzera, a ten w tempo do ... powietrza. Zagrał na pamięć, ale kolegi tam nie było.
40' Damian Rudzki mógł zostać bohaterem Tomtexu, ale zamiast podać na wolne pole zdecydował się na grę indywidualną i zmarnował świetną okazję do wyrównania.

Ten mecz mógł się podobać. Miał wszystko, czego potrzeba takiemu spotkaniu - ładne bramki, dramaturgię, gorycz bramki samobójczej i walkę do końca o wynik. Górą Szpilmacherzy, którzy przez większość czasu odrabiali straty, ale w drugiej połowie zagrali mądrzej taktycznie i wykorzystali okazję strzelecką. Tomtex grał dobrze, ale kilka błędów w grze obronnej zadecydowało o ich porażce.

autor: Jacek Śliz