16.04 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
1 : 2
( 1 : 0 )
Skład: Skrzypecki, Szpyra, Skrzypecki, Kondratowicz, Prusko, Ratajczak, Bartosik, Czapran, Schmidt, Hylewicz, Izbiański
Skład: Lesiuk, Gibas, Pawlak, Wiktorowicz, Urbański, Ciechański, Brauer, Kinzel
24' Adrian Kondratowicz
33' Marcel Schmidt
37' Konrad Hylewicz
16' Kacper Pawlak
33' Łukasz Lesiuk
Zawodnik meczu: Kamil Izbiański (Gdyby nie fenomenalne interwencje Kamila w końcówce spotkania, Brzmienie Miasta mogłoby zapomnieć o premierowej wygranej w sezonie! Izbiański bronił świetnie, a przy golu straconym był bez szans. Wyróżnienie dla Marcela Schmidta i Łukasza Lesiuka. )

W jedynym poniedziałkowym meczu Ekstraklasy na przeciw siebie staną dwaj beniaminkowie - Almamasters i Brzmienie Miasta. Pierwsi czekają na premierowe punkty w elicie, drudzy chociaż takowe posiadają, dokładniej takowy jeden, to jednak radzą sobie lepiej, a ich wyniki bardziej napawają optymizmem. Bezpośrednie starcie zapowiada się niezwykle ciekawie w kontekście walki o szybkie utrzymanie. Jesienią w 1 lidze lepsi okazali się "Snajperzy", którzy wygrali 3:2 Czy teraz dojdzie do wielkiego rewanżu, czy powtórki z rozrywki? Łukasz Lesiuk i jego koledzy zagrają w dość okrojonym składzie, posiadając zaledwie jedną zmianę i bez takich graczy jak; Krzysztof Wąsik, Dawid Kasprzycki i Marcin Dymowski. Co innego Brzmienie Miasta, które może skorzystać z usług Adriana Kondratowicza, Konrada Hylewicza i Marcela Schmidta.

4' Kacper Pawlak w polu karnym odnajduje Michała Urbańskiego i obsługuje go dobrym zagraniem. Popularny "Urban" z tej piłki nie korzysta i po wyminięciu obrońcy strzela - tuż obok dalszego słupka bramki strzeżonej przez Kamila Izbiańskiego.
4' W odpowiedzi groźnie strzela Marcel Schmidt, ale po jego mocnym uderzeniu z trudem futbolówkę przed siebie odbija Piotr Kinzel!
8' Schmidt w pole karne zagrywa do lepiej ustawionego Adriana Kondratowicza, którego obrońcy Almamasters zapomnieli najzwyczajniej w świecie przypilnować. Czy to się zemści? Na ich szczęście nie, bowiem snajper Brzmienia Miasta mając przed sobą tylko i wyłącznie bramkarza przenosi futbolówkę wysoko nad poprzeczką!
14' Kolejne uderzenie Schmidta i tym razem zostaje zablokowane przez...Konrada Hylewicza, który przypadkowo znalazł się na lini strzału!
16' (1:0) - Tomasz Ciechański w tempo zagrywa do Kacpra Pawlaka, ten wykorzystuje rozstrzelnienie w szeregach defensywnych Brzmienia Miasta i mocnym strzałem przy dalszym słupku nie daje żadnych szans bramkarzowi! "Wojskowi" wychodzą na prowadzenie!
17' Hylewicz wrzuca piłkę w pole karne z prawej strony. Tam najwyższej wyskakuje Schmidt, którego strzał z główki pada łatwym łupem Kinzela!
19' Schmidt z rzutu wolnego zagrywa na lewą flankę do Mateusza Skrzypeckiego, ten centruje futbolówkę w "szesnastkę" do Hylewicza, który bez przyjęcia strzela mocno - nad bramką przeciwników!
20' Konrad Gibas może podwyższyć prowadzenie Almamasters, ale jego próba lobu nie znajduje drogi do bramki, a od takowej grę rozpocznie Kamil Izbiański.
22' Mocny strzał Pawlaka z dystansu i Izbiański odbija piłkę przed siebie.
23' W odpowiedzi uderzenie Kondratowicza - Kinzel z trudem przenosi poza światło bramki.
24' (1:1) - Schmidta mocne wstrzelenie piłki w pole karne zostaje idealnie zamknięte przez Kondratowicza i mamy już remis!
26' Pawlak z powietrza, ale co by nie mówić - nie udała mu się ta próba i jeden z kolegów (jedyny rezerwowy) musi powędrować za piłkołap po piłkę.
28' Marcin Brauer prostopadle zagrywa w pole karne do Kacpra Pawlaka, który na raty nie jest w stanie pokonać świetnie interweniującego bramkarza Brzmienia Miasta.
29' Łukasz Lesiuk huknął z dystansu, po czym Izbiański świetnie zbija "balon" na rzut rożny.
30' Almamasters w natarciu czego dowodem jeszcze jeden strzał, tym razem Urbańskiego z woleja, po którym Izbiański znowu nie daje się zaskoczyć i będzie tylko i wyłącznie rzut rożny.
31' Lesiuk z powietrza i po raz czwarty Izbiański przenosi futbolówkę poza światło bramki.
32' Hylewicz mija obrońcę i strzela - obok bramki.
33' Mocny, płaski strzał Hylewicza i Kinzel zbija piłkę na róg.
33' Niesportowe zachowanie autorstwa Lesiuka i Schmidta, między którymi doszło do małej sprzeczki. Sędzia Tomasz Pondel temperuje zachowanie ów zawodników wlepiając im po żółtym kartoniku.
37' (1:2) - Hylewicz mając trochę miejsca przed polem karnym decyduje się na uderzenie i jego próba znajduje drogę do bramki, po interwencji Kinzela! Brzmienie Miasta na prowadzeniu, szał radości w ich ekipie! Asystentem przy tym ważnym trafieniu jest Schmidt!
38' Karol Wiktorowicz strzela zza pola karnego i po rykoszecie od jednego z obrońców, sporym refleksem wykazuje się Izbiański, który zdąrzył zostawić nogę i zapobiegł tym samym utracie drugiego gola!
38' Brzmienie Miasta może zamkąć ten mecz! Schmidt pędzi niemalże przez połowę boiska i będąc w polu karnym kończy solową akcję strzałem po ziemi, obok dalszego słupka bramki przeciwników! To powinien być gol!
39' Centra Lesiuka przelatuje nad spojeniem słupka z poprzeczką!
40' Wiktorowicz wrzuca piłkę w pole karne, na tak zwaną "aferę", ale nic z tego zagrania nie będzie, bowiem Izbiański jest na posterunku i udanie piąstuje futbolówkę przed siebie!

Pełen emocji mecz, toczony w bardzo szybkim tempie - akcja za akcję, w którym nikt nie odstawiał nogi, a każda ze stron z całych sił walczyła o korzystny rezultat. Ostatecznie ta sztuka udała się "bordowym", którzy strzelając gola w końcówce spotkania zgarnęli historyczny komplet punktów w Ekstraklasie, który będzie bardzo istotny w kontekście walki o utrzymanie. "Wojskowi" z kolei mimo swoich szans, nie potrafili ich wykorzystać i ciągle czekają na premierowe skalpy w sezonie. Następnym razem Almamasters podejmą ForceGSM z kolei Brzmienie Miasta "stanie w szranki" z Industrial Solutions Group.