11.04 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Adam Rynkowski
Skład: Matuszyk, Gagat, Rejmer, Brzęczek, Żuk, Galuś, Karasek, Pałasz
Skład: Nawłoka, Skrzypecki, Szpyra, Skrzypecki, Kondratowicz, Ratajczak, Bartosik, Jarosławski, Hylewicz, Lisicki
14' Piotr Galuś
23' Jakub Rejmer
27' Piotr Galuś
36' Jakub Rejmer
38' Przemysław Matuszyk
15' Konrad Hylewicz
40' Adrian Kondratowicz
Zawodnik meczu: Jakub Rejmer (Kuba wraz z Piotrkiem Galusiem stworzyli po raz kolejny zabójczy duet. Sam Rejmer często zagrażał bramce przeciwników, strzelił hattricka, a także wywalczył rzut karny. Wyróżnienie dla Galusia. )

Plan Speca na bieżący sezon jest jasny i przejrzysty, chodzi o historyczne mistrzostwo w WLB w sezonie wiosennym. Po dwóch kolejkach trzeba powiedzieć, że są dobrze na to przygotowani i trudno będzie znaleźć zespół, który będzie w stanie ich powstrzymać. Jeżeli ma się w składzie takich zawodników jak Jakub Rejmer, Tomasz Moskal, Robert Rosiński, Radosław Karasek czy Piotr Galuś to rozczarowaniem jest wywalczenie czegoś innego niż złoto. Niespodzianki w piłce nożnej się jednak zdarzają i na takową liczy najbliższy rywal "Speców" - Brzmienie Miasta. Beniaminek w dwóch pierwszych meczach pokazał się z dobrej strony. Najpierw zremisował z Old Blue Angels - 2:2, będąc na przekroju całego spotkania drużyną lepszą, a ostatnio nieznacznie przegrał z Wielką Niewiadomą - 3:4. Ciekawe co teraz pokażą gracze Marka Szpyry i czy uda im się powstrzymać utytułowanego przeciwnika? EDIT: Spec dzisiaj znowu bez Moskala, a także Rosińskiego, którzy zjawili się przy Skwierzyńskiej w charakterze kibiców.

2' Indywidualna akcja Adriana Kondratowicza, ktory krótkim prowadzeniem piłki mija trzech rywali i strzela po ziemi, wprost w dobrze ustawionego Dawida Pałasza.
3' Radosław Karasek biegnie lewą stroną, wpada z piłką w pole karne i zagrywa na wolne pole do Jakuba Rejmera, którego strzał broni Adrian Nawłoka. Po chwili futbolówka może wpaść do siatki, ale w ostatnim momencie ofiarnie sprzed lini bramkowej wybija ją Konrad Hylewicz.
4' (0:1) - Rejmer dostaje piłkę w pole karne i za drugim razem pakuje ją już do bramki strzałem po ziemi. Mamy otwarcie wyniku! Asystę przy tym trafieniu notuje Sławomir Gagat.
5' Kondratowicz w kontrze, kolejny strzał płaski i kolejna pewna interwencja golkipera.
5' W odpowiedzi po ziemi strzela Piotr Galuś, bramkarz bez większych problemów chwyta piłkę.
6' Spec w natarciu. Karasek prostopadle zagrywa do Galusia, a ten przegrywa pojedynek jeden na jeden z Nawłoką.
8' Żuk pograł z Rejmerem, a ten drugi zakończył całą akcję mocnym strzałem - nad poprzeczką.
8' Trzecia dogodna sytuacja Kondratowicza, ale ta była praktycznie bramkowa. Popularny "Adi" urywa się obrońcy Speca, staje oko w oko z Pałaszem i przenosi futbolówkę nad poprzeczką!
9' Kolejny raz Żuk dobrze rozciąga akcję i podaje na lewą stronę do Karaska, którego mocny strzał przelatuje nad poprzeczką.
10' Po strzale Karasaka w ostatniej chwili piłkę zmierzającą do pustej bramki wybija Bartosik. Po chwili z prawej strony centruje Galuś i tym razem Nawłoka udanie interweniuje nogami.
13' Po wrzutce Hylewicza z rzutu rożnego do strzału główką dochodzi Kondratowicz. Uderzenie snajpera Brzmienia Miasta jest jednak mało precyzyjne, niezbyt mocne i udanie futbolówkę wyłapuje Pałasz.
14' (0:2) - Rejmer do Galusia i strzał Piotrka sprzed pola karnego wpada do siatki tuż przy krótszym słupku, obok starającego się interweniować Nawłoki.
15' (1:2) - Mocny strzał Hylewicza zza pola karnego, piłka odbija się od słupka i wpada do siatki, obok bezradnego Pałasza! Przy tym golu asystuje Paweł Bartosik.
16' Karasek mija obrońcę BM i strzela mocno, ale po raz kolejny bardzo dobrze interweniuje bramkarz i będzie tylko i wyłącznie rzut z autu.
19' Kąśliwy strzał Michała Ratajczaka z dystansu i z trudem, na raty interweniuje bramkarz.
21' Już w pierwszej swojej akcji Spec wywalcza rzut karny, po tym jak w polu karnym zostaje powalony Rejmer.
21' Do rzutu karnego podchodzi Galuś i jego płaskie uderzenie świetnie broni Nawłoka!
23' (1:3) - Galuś zagrywa do Rejmera, a ten podwyższa prowadzenie swojej drużyny do dwóch trafień.
24' Mocny strzał Hylewicza z prawej strony i na raty po nim interweniuje Pałasz.
25' Instynktowna interwencja Nawłoki po mocnym strzale Galusia.
27' (1:4) - Karasek zgrywa na przedpole piłkę do Galusia, który precyzyjnym uderzeniem przy dalszym słupku zaskakuje Nawłokę, który w tej sytuacji nawet nie drgnął.
30' Lisicki na wolne pole zagrywa do Hylewicza, ten wychodzi w sytuacji sam na sam z Pałaszem i strzela mocno, wprost w niego!
30' Ratajczak zza pola karnego strzela, Pałasz bez ryzyka odbija piłkę na rzut rożny.
33' Rejmer z woleja - trafia wprost w Nawłokę.
34' Kondratowicz urywa się obrońcy i strzela, tak, że futbolówkę zatrzymuje Pałasz.
34' Galuś mija rywala do prawej nogi i oddaje szybki strzał, który zatrzymuje się na słupku!
35' Uderzenie Rejmera z linii pola karnego i poprzeczka ratuje Nawłokę od utraty gola!
36' (1:5) - Galuś z lewej strony zagrywa pod bramkę do Rejmera, który udanie zamyka całą akcję, pakując piłkę do siatki z najbliższej odległości.
38' Kondratowicz zostaje sfaulowany przez Matuszyka w sytuacji sam na sam z bramkarzem za co zawodnik Speca zostaje ukarany czerwoną kartką.
40' (2:5) - Hylewicz w kontrze zagrywa na wolne pole do Kondratowicza, który precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku pokonuje Pałasza!

Brzmienie Miasta postawiło trudne warunki Specowi, ale koniec końców nie udało mu się ugrać choćby jednego punktu. Obrońca tytułu znowu pokazał klasę i pewnym krokiem zmierza ku kolejnemu mistrzowskiemu tytułowi w lidze Wrocbal. Jeżeli chodzi o beniaminka to choć znowu zaprezentował się nieźle, to jednak ciągle czeka na premierowy triumf tej wiosny i tym samym zajmuje miejsce w strefie spadkowej! Następnym razem "Spece" zmierzą się z Kadrą AWL, zaś ekipa Marka Szpyry podejmie innego z beniaminków - Almamasters.