04.04 godz. 18:25, Skwierzyńska, Sedzia: Kamil Struski
Wielka Niewiadoma
4 : 3
( 2 : 0 )
Skład: Nawłoka, Skrzypecki, Szpyra, Skrzypecki, Kondratowicz, Prusko, Ratajczak, Bartosik, Hylewicz, Płoński, Oskierko, Lisicki
Skład: Biegański, Biela, Ciupiński, Jaskowski, Kucharski, Madej, Schmidt, Czajka
23' Adrian Kondratowicz
31' Tomasz Lisicki
37' Adrian Kondratowicz
5' Andrzej Jaskowski
20' Damian Madej
21' Andrzej Jaskowski
27' Damian Madej
Zawodnik meczu: Andrzej Jaskowski (Andrzej był aktywny, a co wymierne, strzelił dwa ważne gole dla Wielkiej Niewiadomej, które ostatecznie pozwoliły zgarnąć komplet oczek. Wyróżnienie dla Damiana Madeja i Konrada Hylewicza. )

W swoim debiucie w Ekstraklasie bardzo dobrze zaprezentowało się Brzmienie Miasta, które zremisowało 2:2 z Old Blue Angels. Niewiele brakowało, a beniaminek zgarnąłby komplet punktów. Tak się jednak nie stało i gracze Marka Szpyry musieli zadowolić się jednym oczkiem. W kolejnym meczu nawet o jeden punkcik będzie niezwykle trudno. Nikomu nie ujmując, Old Blue Angels to zespół słabszy od Wielkiej Niewiadomej i jeżeli "bordowi" chcą z nimi zapunktować, muszą nie tylko zjawić się przy Skwierzyńskiej w najmocniejszym składzie, ale przede wszystkim wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, a może wtedy uda się powiększyć swój dorobek. Co do Wielkiej Niewiadomej to w pierwszej kolejce nie bez trudu ograła ForceGSM - 1:0, strzelając zwycięskiego gola tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego. Na usprawiedliwienie ekipy Andrzeja Jaskowskiego trzeba dodać, że radzić musiała sobie bez wielu ważnych zawodników, takich jak m.in Tomasz Markowski, Adam Smarzyński czy Maciej Sierakowski. Czy z Brzmieniem Miasta ta trójka zamelduje się do gry i podniesie jakość całego zespołu, co przyniesie zdecydowanie łatwiejszą przeprawę? A może to Marcel Schmidt i jego kompani zamkną usta krytykom po raz kolejny i zatrzymają kolejnego przeciwnika?

4' Pierwszy strzał w tym meczu autorstwa Kamila Biegańskiego, po którym futbolówka przelatuje wysoko, a to wysoko nad zabramkowym piłkołapem.
5' (1:0) - Składna akcja Wielkiej Niewiadomej. Marek Kucharski z lewej strony zagrywa pod bramkę do Andrzeja Jaskowskiego, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonuje Adriana Nawłokę. Mamy otwarcie wyniku!
10' Ładna kombinacja WN-u. Damian Madej wpada z piłką w pole karne i oddaje mocny strzał, po którym instynktownie interweniuje bramkarz Brzmienia Miasta. Lekkie pretensję do swojego kolegi ma Jaskowski, który był w tej sytuacji lepiej ustawiony i mógł strzelić drugiego gola.
12' Biegański zagrywa prostopadle do Jaskowskiego, a ten przegrywa pojedynek jeden na jeden z Nawłoką.
14' Konrad Hylewicz z krótkim zwodem mija Mateusza Czajkę i płasko strzela, tak, że piłka po rykoszecie mija słupek bramki strzeżonej przez Konrada Schmidta.
15' Uderzenie Hylewicza z lewej strony przed siebie odbija Schmidt.
17' Strzał Adriana Kondratowicza z główki jest jednak zbyt lekki, aby zaskoczyć dobrze ustawionego golkipera przeciwników.
18' Świetna wrzutka Szymona Płońskiego z rzutu rożnego, w pole karne. Tam niepilnowany Adrian Kondratowicz uderza z główki - tuż obok słupka. To mół być gol dający wyrównanie!
20' (2:0) - Rozklepana defensywa Brzmienie Miasta i strzałem z najbliższej odległości Nawłokę pokonuje Madej.
21' (3:0) - Biegański idealnym podaniem obsługuje Jaskowskiego, a ten mając przed sobą tylko bramkarza, strzałem po ziemi nie daje mu żadnych szans.
23' (3:1) - Płoński do Hylewicza, ten z oddaje strzał z powietrza, który zamienia się w podanie pod bramkę do Kondratowicza. Snajper BM tego zagrania nie marnuje i z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki.
27' (4:1) - Rzut wolny przed polem karnym dla Wielkiej Niewiadomej. Do jego wykonania podchodzi Madej i oddaje mocny strzał obok muru, który przełamuje rękawice Nawłoce i znajduje drogę do bramki.
30' Biegański z lewej strony zbiega z piłką w pole karne i strzela, ale zbyt lekko, wprost w dobrze ustawionego golkipera!
31' (4:2) - Druga asysta Hylewicza i tym razem z jego podania korzysta Tomasz Lisicki. Brzmienie Miasta przegrywa już tylko dwoma golami.
33' Błąd w rozegraniu piłki przez Schmidta. Bramkarz WN-u zagrywa futbolówkę wprost pod nogi Lisieckiego. Po chwili Konrad naprawia swój błąd i instynktownie nogami broni mocne uderzenie przeciwnika.
34' Techniczne uderzenie Lisickiego zza pola karnego i futbolówka minimalnie mija słupek bramki drużyny przeciwnej.
37' (4:3) - Trzecia asysta Hylewicza, znowu do Kondratowicza, który mocnym strzałem przy dalszym słupku pokonuje Schmidta i do remisu Brzmieniu Miasta brakuje już tylko jednego trafienia.
39' Dobra interwencja Nawłoki po strzale Biegańskiego z dystansu.

Gdy do 30 minuty Wielka Niewiadoma prowadziła 4:1 i kontrolowała boiskowe wydarzenia, wydawało się, że dowiedzie pewną wygraną do końca, a może nawet w końcówce wypunktuje swojego przeciwnika i w efekcie zanotuje wysoką wygraną. Nic z tego! Brzemienie Miasta znowu pokazało pazur, nie poddawało się i strzelając dwa gole w końcowej fazie meczu, mocno uprzykrzyło życie doświadczonemu rywalowi. Ten jednak nie wypuścił wygranej z rąk i wraz z FC Specem posiada komplet sześciu punktów. Co do beniaminka to znowu wstydu nikomu nie przyniósł i jak dalej będzie tak grać, to będzie trudnym rywalem dla każdego! Następne pary meczowe obu tych ekip to: Brzmienie Miasta - FC Spec oraz Almamasters - Wielka Niewiadoma.

Andrzej Jaskowski (Wielka Niewiadoma)
4' Pierwszy strzał w tym meczu autorstwa Kamila Biegańskiego, po którym

futbolówka przelatuje wysoko, a to wysoko nad zabramkowym piłkołapem.
5'(1:0) - Składna akcja Wielkiej Niewiadomej. Marek Kucharski z lewej

strony zagrywa pod bramkę do Andrzeja Jaskowskiego, a ten mocnym strzałem

pod poprzeczkę pokonuje Adriana Nawłokę. Mamy otwarcie wyniku!
10' Ładna kombinacja WN-u. Damian Madej wpada z piłką w pole karne i oddaje

mocny strzał, po którym instynktownie interweniuje bramkarz Brzmienia

Miasta. Lekkie pretensję do swojego kolegi ma Jaskowski, który był w tej

sytuacji lepiej ustawiony i mógł strzelić drugiego gola.
12' Biegański zagrywa prostopadle do Jaskowskiego, a ten przegrywa

pojedynek jeden na jeden z Nawłoką.
14' Konrad Hylewicz z krótkim zwodem mija Mateusza Czajkę i płasko strzela,

tak, że piłka po rykoszecie mija słupek bramki strzeżonej przez Konrada

Schmidta.
17' Strzał Adriana Kondratowicza z główki jest jednak zbyt lekki, aby

zaskoczyć dobrze ustawionego golkipera przeciwników.
18' Świetna wrzutka Szymona Płońskiego z rzutu rożnego, w pole karne. Tam

niepilnowany Adrian Kondratowicz uderza z główki - tuż obok słupka. To mół

być gol dający wyrównanie!
20' (2:0) - Rozklepana defensywa Brzmienie Miasta i strzałem z najbliższej