03.04 godz. 20:40, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Lesiuk, Głuszec, Dziewulski, Gibas, Grabalski, Pawlak, Wiktorowicz, Ciechański, Brauer, Wyszomierski
Skład: Nakielski, Matuszyk, Rejmer, Brzęczek, Haras, Żuk, Galuś, Zięba, Rosiński
3' Robert Rosiński
7' Piotr Galuś
8' Piotr Galuś
26' Piotr Galuś
36' Piotr Galuś (Rzut karny)
37' Robert Rosiński
40' Piotr Galuś
Zawodnik meczu: Piotr Galuś (Autor pięciu trafień w spotkaniu,pewnie wykorzystywał to co koledzy podawali co przyniosło wysoki wynik końcowy i upragnione trzy punkty.)

Gracze Aleksandra Grzybowskiego przebojem wdarli się do elity. Jeszcze rok temu rywalizowali na najniższym poziomie, ale zarówno w trzeciej, jaki i pierwszej lidze nie mieli sobie równych. Jedyne dwie porażki "Strzelców" we Wrocbalu to klęska w Pucharze Ligi z JaCierpieDole FC i ostatnia porażka z Pasiubsem w lidze. Poza tym z reguły zawodnicy tej drużyny kroczyli od wygranej do wygranej, lecz w Ekstraklasie tak różowo już być nie powinno. Przekonał się o tym inny "wojskowy" zespół, czyli Kadra, która również zdominowała rozgrywki na drugim szczeblu rozgrywek, a w elicie już tak często nie punktowała. Almamasters nie zamierza łatwo się poddawać i będzie chciało namieszać w układzie ligowej tabeli. Na starcie zmierzy się z obrońcą tytułu - FC Specem. "Spece" udanie weszły w sezon i nie bez trudu, przed tygodniem ograli Industrial Solutions Group - 8:6. Teraz zamierzają powiększyć swój dorobek, a wrocbalowi bukmacherzy z wielką ochotą stawiają na to, że team Grzegorza Kędzierskiego pokona beniaminka. W sumie nie ma co się dziwić, jak jest się tak utytułowaną drużyną, posiadającą w swoich szeregach takich graczy jak Jakub Rejmer, Piotr Galuś, Robert Rosiński, Radosław Karasek, nie wspominając już o Tomaszu Moskalu. Każdy z wymienionych może niemalże w pojedynkę przesądzić o losach wygranej. Który z nich zostanie bohaterem starcia z ekstraklasowym debiutantem? A może to Kacper Pawlak i jego koledzy sprawią nielada niespodziankę i powstrzymają utytułowanego przeciwnika?

2' Górna piłka którą na klatkę piersiową przyjmuję Rosiński po czym oddaj strzał z bocznej stefy boiska,piłka zatrzymuję się między nogami bramkarza Almamaters.
3' (1-0) Kolejny raz adresatem podania od Galusia jest Rosiński który w sytuacji sam na sam mija bramkarza i wbija futbolówkę do pustej bramki.
7' (2-0) Z lini bocznej piłkę wzdłuż pola karnego posyła Rejmer,ta przechodzi przez nie całe i wpada po nogi Galusia który uderza z bardzo bliskiej odległości.
8' (3-0) Nierozważny atak na nogi przeciwnika na własnej połowie wykonuję Lesiuk za co ogląda żółtą kartkę.Rzut wolny znowiony błyskawicznym podaniem,Rosiński do Galusia a ten po raz kolejny pakuje piłkę do siatki rywali.Ukarany zawodnik może powrócić na boisko.
12' Długie podanie z obrony do najbardziej wysuniętego Rejmera,przyjmuję piłkę z rywalem na plecach odwraca się i oddaje groźny strzał z którym jednak radzi sobie Wyszomirski.
16' Rosiński wykłada piłkę w polu karnym Rejmerowi, a ten nieznacznie myli się strzelając obok prawego słupka.
18' Z boku boiska dośrodkowuje Rosiński,piłkę z woleja będąc w polu karnym nakłada Rejmer. Zbyt dużo siły i ląduję ona ponad bramką przeciwników.
23' Lesiuk decyduję się na oddanie strzału z połowy boiska,piłka zaskakuję bramkarza ,,Spece'' lecz do siatki ostatecznie nie wpada.
26' (4-0) Obrona Almamaters zaspała w tej akcji bo jednym podaniem Matuszczyk wyprowadza Galusia sam na sam z bramkarze, a ten jak wiadomo takich sytuacji nie marnuje i podwyższa wynik tego spotkania.
28' Piłka już prawie wychodzi po za boisko, ale dochodzi do niej jeszcze Rosiński i posyła mocny strzał z prawie zerowego kąta.Z dużymi problemami Wyszomirski odbija piłkę.
33' Galuś otrzymuje idealne podanie od Rosińskiego, uderza prostym podbiciem ale piłka minimalnie ląduję obok prawego słupka.
36' (5-0) Galuś faulowany w polu karnym i będziemy mieć 11.Do piłki podchodzi sam poszkodowany który pewnym strzałem w prawy róg bramki pokonuję bramkarza rywali.To już czwarte trafienie na koncie tego zawodnika.
37' (6-0) Kolejny gol dla ,,Speców'',autorem drugiego trafienia Rosiński który wykorzystuje otrzymaną piłkę od Galusia mocnym strzałem za pola karnego. Bramkarz przy tym uderzeniu był bez szans.
40' (7-0) Wysoki wymiar kary dzisiaj przeciwniką zafundował Galuś,to jego piątę trafienie po pięknym podaniu Zięby czyli bramkarza Fc Spec pozostaje mu tylko dopełnić formalności.

Bardzo jednostronne spotkanie pomiędzy Fc Spec a Almamaters.Podopieczni Grzegorza Kędzierskiego od początku meczu postawili własne warunki które przerosły drużynę ,,Snajperów''.Dobrze dysponowani Rosiński oraz (autor aż pięciu trafień) Galuś pewnie poprowadzili swoją drużynę do okazałego zwycięstwa.Tak wysokie zwycięstwo pozwoli drużynie Fc Spec zająć pozycję lidera w najwyższej lidze biznesu.Gorycz porażki duża,ale na możliwość rewanżu nie trzeba długo czekać.W następnej kolejce Fc Spec zagra z Brzmieniem Miasta,a Almamaters podejmie Wielką Niewiadomą.

autor: Maciej Siwek