03.04 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Kinal, Seifert, Mikołajec, Woźniak, Zychowicz, Elgun, Kozioł, Martyński, Landucci Bette
Skład: Luty, Kędzierski, Świętochowski, Szalla, Patałuch, Górski, Adham, Rumak, Lopez Garcia
19' Dawid Woźniak
22' Piotr Mikołajec
26' Piotr Mikołajec
38' Dawid Woźniak
40' Bartłomiej Kozioł
40' Piotr Mikołajec
23' Alan Adham
Zawodnik meczu: Piotr Mikołajec (Autor czterech trafień dla swojego zespołu.Pewny egzekutor wszystkiego co miał na swojej stopie dzięki czemu jego drużyna odniosła okazałe zwycięstwo.)

Ciężko tutaj wskazać faworyta, bowiem jedni i drudzy są zgrani i posiadają odpowiednie doświadczenie nie tylko, jeżeli chodzi o grę we Wrocbalu, ale przede wszystkim na najwyższym poziomie rozgrywek (przecież Cloud przed spadkiem kilka sezonów grał w Ekstraklasie). Co do "Wojskowych" to w DNA mają wpisaną walkę o najmniejszy nawet centymetr boiska, a dowodzeni przez takiego stratega jak Jarosław Patałuch, mogą znaleźć sposób na pokonanie każdej drużyny w naszej lidze. Do tego dochodzą postacie Alana Adhama, Dominika Maziarza czy Damiana Waliłko, którzy potrafią zrobić różnicę. Łatwej przeprawy przedstawiciele Akademii Wojsk Lądowych spodziewać się mogą, bowiem dawny IBM Blue również posiada swoje atuty i także ma kim straszyć. Są to Piotr Mikołajec, Dominik Wącior czy Daniel Tarasiewicz. Reasumując czeka nas bardzo wyrównany pojedynek w którym nikt nie będzie odstawiał nogi, a każdy do ostatniego gwizdka sędziego będzie walczył o korzystny rezultat. Komu się uda takowy wyśrubować? Kto udanie wejdzie w rozgrywki wiosenne? A może niezadowolonych będzie dwóch i skończy się na podziale punktów? Na te i szereg innych nurtujących pytań odpowiedzi poznamy niebawem.

4' (0-1) Co za rozpoczęcię meczu, Mikołajec drybluje dwóch zawodników po czym oddaje mocny strzał który odbija się jeszcze od słupka, bramkarz AWL przy tym uderzeniu bez szans, pozostaje mu jedynie wyciągnąć piłkę z siatki.
5' Kontratak drużyny Cloud, piłka spada pod nogi Mikołajca a ten uderza ponad bramką.
8' Garcia włącza się w akcja po lewym skrzydla, widzi go Patałuch,ale piłkę posyła za mocno i ta ląduję poza polem gry.
11' Patałuch przy piłce chcę uruchomić akcję swojego zespołu, lecz musi piłke wycofać do najbliżeszgo partnera gdyż napastnicy ,,Wojskowych'' stoją zbyt statycznie i żaden nie zdołał się pokazać na dobrą pozycję.
13' Idealnie wyłożona piłka na strzał przed polem karnym. Pierwszy dopada do niej Rumak, ale wkłada w to zbyt dużo siły i futbolówka wychodzi poza ogrodzenie.
16' Bilard w polu karnym Awl, piłkę przejmuję na piątym metrze Martyński,strzela w słupek i marnuje dogodną sytuację na odskoczenie na dwa oczka.
18' Podbijającą piłkę przed polem karnym przejmuję Rumak który efektownie przekłada ją nad obrońcą i strzela mocno prostym pobiciem,ale na posterunku Kinal.
19' Żychowicz idealnie posyła piłkę do Mikołajca, ten znajduję się w sytuacji sam na sam i zamiast podprowadzić jeszcze piłkę oddaje strzał z okolic pola karnego,piłka ląduję jednak obok słupka bramki strzeżonej przez Kędzierskiego.
19' (0-2) Gol dla drużyny Cloud, Woźniak schodzi do prawej strony mijając przy tym obrońce i oddaje płaski strzał w przeciwny róg bramki,golkiper AWL bezradny przy tym uderzeniu.
22' (0-3) Co za otwarcie drugiej połowy,Żychowicz rzuca piłkę za ostatnich obrońców, tam dopada do niej niezawodny Mikołajec i zdobywa kolejne trafienie.
23' (1-3) Błąd bramkarza który przy interwecji wypuszcza piłkę z rąk,takich prezentów nie marnuje Adham który odrazu oddaje strzał i pokonuję Kinala.
25' Dobrze bita futbolówka z rzutu rożnego przez Mikołajca,jednak przechodzi ona przez całe pole karne i żaden z kolegów nie zdołał jej wbić do bramki rywali.
26' (1-4) Świetny rajd po prawej flance Żychowicza, znajduję podaniem w polu karnym Mikołajca,ten stając na przeciwko bramkarza zdołał go jeszcze minąć i wbić piłkę do pustej bramki.
29' Patałuch przyjmuję piłke przed polem karnym, oddaje bardzo mocny strzał który trafia w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Kinala.
32' Rajd po lewym skrzydle w wykonaniu Rumaka, dośrodkowana piłka w pole karne,lecz nie znajduję ona żadnego z kolegów.Na dodatek jeszcze kontuzja tego zawodnika który zwija się z bólu poza polem gry.
34' Martyński decyduję się na strzał za pola karnego, piłka zostaje sparowana na rzut rożny.
36' Co za indywidualna akcja Mikołajca,wymanewrował dwójkę obrońców po czym stanął na przeciw bramkarza którego także zdecydował się minąć.Gdyby nie za mocne wygonienie się do boku z pewnością znalazła by się w bramcę, a tak tylko rzut rożny.
38' (1-5) Woźniak idealnie wykorzystuję dogranie z boku boiska od Mikołajca i wbija piłkę obok bramkarza.
40' (1-6) Żychowicz po raz kolejny podaniem wyprowadza Mikołajca sam na sam z bramkarzem który takich sytuacji nie marnuje i zdobywa swoją czwartą bramkę w tym spotkaniu.
40' Obrona AWL już odpuściła gdyż zawodnicy ,,IBMers'' wychodzą dwójką na bramkarza.Mikołajec wykłada piłkę do pustej bramki a strzela Kozioł.

Dzisiaj byliśmy świadkami bardzo jednostronnego spotkania, AWL mierzył się z Cloud Fc.Wynik bardzo wysoki czego efektem jest perfekcyjne spotkanie Mikołajca który strzelał (aż 4 razy) oraz asystował.Obrońcy ,,Wojskowych'' nie byli w stanie powstrzymać zmasowanych ataków, a napastnicy byli dzisiaj zbyt statyczni by zagrozić Kędzierskiemu.Możliwość do zdobycia punktów już w następnej kolejce, Awl podejmie Old Blue Angels,natomiast Cloud na swojej drodze zmierzy się z Szpilmacherami.

autor: Maciej Siwek