27.03 godz. 19:55, Skwierzyńska, Sedzia: Damian Pasternak
( 0 : 1 )
Skład: Hubisz, Madera, Trojan, Więcek, Mosiński, Raś, Turek, Turek, Krupa, Rosolak
Skład: Skrzypecki, Szpyra, Skrzypecki, Kondratowicz, Ratajczak, Bartosik, Jarosławski, Czapran, Schmidt, Płoński, Wojtala
8' Michał Trojan
27' Szymon Płoński (Gol samobójczy)
28' Adrian Kondratowicz
37' Michał Ratajczak
Zawodnik meczu: Michał Trojan (Trudno wybrać w tym meczu najlepszego zawodnika, gdyż spotkanie było niezwykle wyrównane. Wybór pada na Michała, który był najaktywniejszym graczem OBA i sprawiał wiele problemów bramkarzowi rywali. Strzelił nawet gola. Wyróżnienie dla Marcela Schmidta. )

Patrząc na tegorocznych beniaminków Ekstraklasy, można oprzeć się wrażeniu, że najsłabszym z całej trójki wydaje się być Brzmienie Miasta. Kierownik tej drużyny - Marek Szpyra wielokrotnie powtarzał, że grono elity WLB nie jest dla nich. Jednakże się w niej znaleźli i mimo wszystko będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Czy się utrzymają? Nie wiadomo, ale żeby regularnie punktować w najwyższej klasie rozgrywkowej muszą przede wszystkim na każdym meczu zjawiać się w najmocniejszym składzie, posiadając przy tym ofensywny tercet - Adrian Kondratowicz-Marcel Schmidt-Konrad Hylewicz. Ta trójka może sforsować nie jedną defensywę w WLB, ale czy będzie w stanie czynić to z tymi ekstraklasowymi? Na starcie Brzmienie Miasta "skrzyżuje rekawice" z Old Blue Angels, czyli z drużyną, która w piłkę grać potrafi, ale również miewa swoje problemy. Chodzi o kwestie kadrowe, przez które OBA nie wystartowało w zimowej edycji i niewiele brakowało, a mogłoby zabraknąć ich wiosną. Na szczęście udało się, wystartować, ale możliwe, że kolejny sezon z rzędu "Anioły" będą musiały walczyć tylko i wyłącznie o zapewnienie sobie ligowego bytu. W tym pomóc ma zaciąg z grających pod balonem Olimpijskim - Kruczków. Mowa o Szymonie Kopciu, Michale Rosolaku i Michale Klimku, którzy mają wspomóc braci Turków i Marcina Majaka. Wracając jednak do samego meczu pomiędzy Brzmieniem Miasta, a Old Blue Angels to ze względu na swoje ogranie w najwyższej klasie rozgrywkowej, faworytem w nim będzie team Piotra Andrzejewskiego. Czy wywiąże się ze swojej roli należycie? Czy jednak to Kondratowicz i jego koledzy pokażą się z dobrej strony i zabiorą punkty swojemu rywalowi? EDIT: OBA dzisiaj bez Majaka, Klimka i Kopcia, a w Brzmieniu Miasta brakuje Hylewicza.

5' Adrian Kondratowicz z woleja, zza pola karnego - Łukasz Mosiński udanie nogami odbija piłkę przed siebie.
6' Dariusz Turek zza pola karnego strzela i na raty po jego próbie interweniuje Sebastian Wojtala.
7' Przed szansą na gola staje Rafał Więcek, ale przegrywa pojedynek jeden na jeden z bramkarzem Brzmienia Miasta.
8' (0:1) - Więcej prostopadle zagrywa w pole karne do Michała Trojana, ten wymija bramkarza i pakuje piłkę do siatki z dość ostrego kąta. Nie wiele brakowało, a Wojtala chwyciłby piłkę.
12' Uderzenie Michała Ratajczaka z woleja ręką zatrzymuje Andrzej Madera i sędzia dyktuje rzut karny.
12' Do rzutu karnego podchodzi Marcel Schmidt i strzela mocno, ale zbytnio w środek bramki, tak, że Łukasz Mosiński broni to uderzenie!
13' Szybka kontra OBA zakończona zostaje strzałem przez Pawła Turka - w poprzeczkę!
15' Schmidta mocny strzał wpada do siatki tuż przy słupku. Gol ten nie będzie jednak uznany, bowiem wcześniej piłkę ręką w polu karnym OBA dotknął Szymon Płoński.
19' Mateusz Skrzypecki huknął z dystansu - Łukasz Mosiński przenosi futbolówkę poza światło bramki.
24' Indywidualna akcja Trojana, który z łatwością wpada z piłką w pole karne, ale przegrywa rywalizację z dobrze wychodzącym z bramki Wojtalą.
26' Płaskie uderzenie Michała Rosolaka z prawej strony i nogami piłkę przed siebie odbija bramkarz.
27' (0:2) - Uderzenie Marcina Hubisza i pechowo we własnym polu karnym interweniuje Szymon Płoński, który pakuje piłkę do własnej bramki.
28' (1:2) - Brzmienie Miasta opowiada na trafienie rywali przeprowadzając zabójczą kontrę. Schmidt wykłada piłkę pod pustą bramkę do Kondratowicza, a ten praktycznie wchodzi z nią między słupki.
30' Kąśliwy strzał Hubisza z problemami Wojtala odbija na rzut rożny.
31' Kondratowicz z główki scentrował futbolówkę, tak, że ta zatrzymuje się na słupku! Bramkarz nawet nie drgnął.
32' Schmidt zza pola karnego strzela mocno, ale nad poprzeczką.
33' Rosolak z powietrza uderza z dużą siłą, lecz nie zaskakuje bramkarza, który przenosi futbolówkę nad poprzeczką.
36' Akcja braci Turków. Paweł podaje, Darek strzela, ale wprost w dobrze ustawionego Wojtalę.
37' (2:2) - Szarża Schmidta, który przedziera się przez czterech obrońców i szczęśliwie piłka pozostaje mu przy nodze. Gracz z numerem "7" wypatruje podaniem w polu karnym Michała Ratajczaka, który z najbliższej odległości doprowadza do remisu!
38' Płoński z dystansu - Mosiński na róg.
38' Trojan łapie się za głowę, bowiem po jego uderzeniu futbolówka zatrzymuje się na słupku! To mógł być gol!
39' Paweł Turek sprzed pola karnego strzela z "czuba" - nad poprzeczką.

Udany debiut w Ekstraklasie autorstwa Brzmienia Miasta. Zespół Marka Szpyry zagrał bez kompleksów, a w końcówce spotkania nawet przycisnął bardziej doświadczonego przeciwnika i ostatecznie mógł zgarnąć komplet punktów. Tak się jednak nie stało i to zacięte starcie kończy się podziałem punktów. Następnym razem Old Blue Angels zmierzy się z ForceGSM, zaś Adrian Kondratowicz i spółka "skrzyżują rękawice" z Wielką Niewiadomą.