26.03 godz. 18:25, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
0 : 1
( 0 : 0 )
Skład: Biegański, Biela, Ciupiński, Jaskowski, Kucharski, Madej, Schmidt
Skład: Garbarczyk, Gmerek, Koch, Jastrzębski, Dyczkowski, Sikora, Uryga
40' Bartłomiej Biela
30' Rafał Garbarczyk
Zawodnik meczu: Wojciech Gmerek (Co prawda drużyna Wojtka przegrała, ale do ostatniej akcji meczu liczyła się w walce o trzy punkty! Gmerek bronił jak z nut, wielokrotnie ratując skórę kolegom przed wysoką porażką. Wyróżnienie dla Bartłomieja Bieli. )

W najwyższej klasie rozgrywkowej, w pierwszej kolejce ujrzymy tylko pięć spotkań, ale w dwóch zaprezentuje nam się ForceGSM, czyli zespół, który zimę miał udaną, bowiem po raz kolejny zdobył medal w OFC (był to brąz w 1 lidze) i pragnie formę spod balonu przenieść na boiska otwarte. Jesienią ekipa Łukasza Dyczkowskiego rzutem na taśmę, dopiero w ostatnim swoim meczu, zapewniła sobie utrzymanie i teraz na bank zamierza uczynić do zdecydowanie szybciej, by nawet pokusić się o coś więcej. Znów o obliczach tego zespołu będzie decydował duet napastników - Łukasz Dyczkowski-Bartosz Sikora. Ten zimą dał GMS-owi - 40 goli! Zatem na jego neutralizacji powinien skupić się najbliższy rywal "czarnych" - Wielka Niewiadoma. Ekipa Andrzeja Jaskowskiego jesienią przeżyła wiele paradosków. Z jednej strony w lidze zaprezentowała się słabo, zajmując dopiero piąte miejsce. Z drugiej strony w "Pucharach" zaprezentowała się znakomicie, o czym świadczą zwycięstwa w Superpucharze WLB i Pucharze Mistrzów Wrocbalu. Wiosną znowu WN ma być groźny, ale tym razem zdecydowanie lepiej ma zamiar zaprezentować się w rozgrywkach o punkty, w których liczy się dla nich zneutralizowanie Speca. O to łatwo nie będzie, ale Wielka Niewiadoma, jak sama ich nazwa wskazuje - jest nieprzewidywalna, a na dodatek dysponuje ogromnym doświadczeniem i ograniem w naszych rozgrywkach i trzeba ich stawiać nie tylko w roli faworytów do tytułu, ale również, co jest bliższą perspektywą - do wygrania z ForceGSM. Czy ta sztuka im się powiedzie i powtórzą ostatni rezultat (przyp. wygrana 3:1)? Czy jednak to Sikora i spółka się zrewanżują i udowodnią, że trzeba się z nimi liczyć?

2' Uderzenie Damiana Madeja zza pola karnego i futbolówkę pewnie chwyta Wojciech Gmerek.
4' Andrzej Jaskowski staje przed szansą na gola otwierającego wynik spotkania, ale jego strzał z pola karnego na raty broni bramkarz ForceGSM.
9' Strzał Bartosza Sikory z powietrza i instynktownie po nim interweniuje Konrad Schmidt, odbijając piłkę do boku!
12' Łukasz Dyczkowski urywa się obrońcy, staje oko w oko z bramkarzem Wielkiej Niewiadomej, ale kończy całą tą akcję strzałem - obok słupka!
13' Składna akcja ForceGSM, po której piłkę w pole karne dostaje Dominik Uryga. Wydaje się, że będziemy mieli bramkę, ale obrońca "czarnych" finalizuje akcję w sposób nieskuteczny, przenosząc futbolówkę nad poprzeczką.
15' Jaskowski z woleja, ale zbyt lekko, żeby zaskoczyć dobrze ustawionego Gmerka.
17' Dwa mocne strzały odpowiednio Madeja i Fornala i dwie świetne interwencje Gmerka!
19' Jaskowski po raz trzeci i po raz trzeci bez zdobyczy bramkowej, po tym jak jego płaskie uderzenie z rzutu wolnego Gmerek obronił nogami!
20' Madej z powietrza - nad poprzeczką!
22' Fornal z dystansu i niepewna interwencja Gmerka, któremu piłka wyskoczyła z "koszyczka" i przefrunęła nad poprzeczką.
25' Andrzej Ciupiński huknął z dystansu i w ostatniej chwili swojego bramkarza z opresji ratuje Bartek Sikora, który główką przenosi to uderzenie nad bramką.
26' Rafał Garbarczyk fauluje jednego z rywali w polu karnym i sędzia Tomasz Pondel dyktuje pierwszy rzut karny w VII edycji ligi WLB. Czy oznacza to, że będziemy mieli również premierowe trafienie tej wiosny?
27' Do jego wykonania rzutu karnego podchodzi Madej i...przegrywa wojnę nerwów z Gmerkiem! Nadal mamy remis bezbramkowy, który możemy zawdzięczać, a dokładniej gracze GSM mogą zawdzięczać swojemu bramkarzowi!
28' Kamil Biegański z dystansu - Gmerek odbija futbolówkę przed siebie!
30' Garbarczyk fauluje wychodzącego na dobrą pozycję Biegańskiego i zostaje ukarany żółtym kartonikiem. Pierwszy rzut karny był, teraz mamy pierwszą karę indywidualną. W obie sytuacje zamieszany ten sam zawodnik.
31' Biegański próbuje się wstrzelić i w zasadzie za każdym razem niewiele mu brakuje. Kolejna próba i kolejna parada Gmerka.
34' Długo na swoją akcję czekał ForceGSM i się doczekał. Schmidt wychodzi z bramki i fauluje w polu karnym Sikorę. Arbiter Pondel wskazuje na "wapno"!
35' Do rzutu karnego podchodzi sam poszkodowany, czyli Sikora i jego strzał Schmidt fantastycznie broni, a Jaskowski i spółka mogą odetchnąć z ulgą!
38' Jaskowski do Madeja w pole karne, który strzela na bramkę, ale w ostatniej chwili, ofiarnym wślizgiem swoich kolegów od utraty bramki ratuje Marek Koch.
39' Bartłomiej Biela z dystansu i piłkę po rykoszecie od jednego z obrońców, do "koszyczka" udanie łapie bramkarz przeciwników.
40' (0:1) - Nieustępliwość, czyli ostrzał bramki ForceGSM w końcu przynosi dla Wielkiej Niewiadomej zamierzone efekty! Jaskowski mając obrońcę na plecach odgrywa do wbiegającego w pole karne Bieli, który precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku znajduje sposób na pokonanie Gmerka! Złoty gol, w zasadzie pierwszy w VII edycji Wrocbalowej Ligi Biznesu i od razu jaki ważny!

Gdy wydawało się, że starcie Wielkiej Niewiadomej z ForceGSM zakończy się bezbramkowym remisem, wtedy zespół Andrzeja Jaskowskiego zadał ostateczny cios! "Złotego gola" strzelił Bartłomiej Biela i dzięki takowemu WN zwycięsko inauguruje zmagania wiosenne! Co do Łukasza Dyczkowskiego i jego kolegów to nie zaprezentowali się źle, ale taki rezultat zawdzięczają przede wszystkim bramkarzowi - Wojciechowi Gmerkowi, który uratował ich od wysokiej klęski. Następne pary meczowe obu wyżej wymienionych ekip to: Wielka Niewiadoma - Brzmienie Miasta oraz ForceGSM - Tomtex.