18.06 godz. 20:40, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
0 : 2
( 0 : 0 )
Skład: Nowaczyński, Tobjasz, Hanczarek, Wilkołaski, Wojnas, Toporowski, Przybyłko, Zawadzki, Borowski
Skład: Kucharski, Całka, Wisiecki, Bąkowski, Kordas, Bolesta, Jankowski, Rokosz
40' Daniel Toporowski
40' Aleksander Nowaczyński (Rzut karny)
37' Paweł Jankowski
Zawodnik meczu: Radosław Tobjasz (Robił najwięcej zamieszania na murawie w dniu dzisiejszym. Rozgrywał piłkę, był pomocny w defensywie, rywale żeby go zatrzymać musieli uciekać się do fauli. Wyróżnić należy autora gola i asysty - Nowaczyńskiego.)

Co by się nie wydarzyło The Old School i tak skończy sezon na trzeciej lokacie. Audyt natomiast ma szansę na mistrzostwo - żeby ten cel osiągnąć musi pokonać drużynę Michała Kordasa. Remis, bądź porażka będzie równoznaczna ze złotem dla Velicante. Pasy mają dziś swoich przedstawicieli na Kuźnikach (w osobie dwóch braci W.). Wygląda na to, że Old School zagra dzisiaj bez ławki, bo Arek Całka mimo, że widnieje w składzie póki co wybiera opcję ogarnięcia chłodnego piwka na ławce, a nie męczenia się na murawie. KPMG ma dzisiaj dwóch rezerwowych, nie ma natomiast golkipera - w jego rolę wcieli się dzisiaj nominalny defensor Michał Hanczarek. Zapinamy pasy i zaczynamy mecz, który zadecyduje o mistrzowskim tytule w drugiej lidze!

3' - Już w trzeciej minucie serce mocniej zabiło braciom Wieczorkom - wiele nie brakowało a Audyt objąłby prowadzenie. Daniel Toporowski uderzył z lewej strony zza pola karnego, a futbolówka wylądowała na słupku!
4' - Strzał Łukasza Kucharskiego, kiper Audytu jak na zawodnika z pola przystało broni to nogami.
5' - Z 7 metrów uderzał Aleksander Nowaczyński, Bąkowski udowadnia, że nogami to i on potrafi bronić.
11' - Bardzo ładną akcję The Old School kończył z pola karnego Paweł Jankowski, goli dalej jednak nie oglądamy.
12' - Świetna interwencja Bąkowskiego po strzale z bliskiej odległości w wykonaniu Pawła Borowskiego.
13' - Michał Kordas zagrywa piłkę ziemią z narożnika boiska, chciał piętką zamknąć to Romek Wisiecki, nie udało mu się jednak tego dokonać.
19' - Fajna dwójkowa akcja Audytu, doskonale wypracowana już z obrony przez Radka Tobjasza. Tobjasz ostatecznie trafia w słupek z 7 metrów po podaniu Olka Nowaczyńskiego!
23' - Paweł Borowski z główki, z pola karnego, dobrze broni to Bąkowski.
25' - Kordas - Bolesta - Wisiecki - płaski strzał obok bramki.
27' - Arek Całka ma już dość niemocy swoich kolegów, ubiera koszulkę własnego syna i melduje się na murawie! (w końcu co tu robić na ławie, jak i tak piwerko się skończyło...)
29' - Obijania słupków ciąg dalszy! Tym razem w rolach głównych Paweł Borowski i strzał z 5. metra!
31' - Paweł Rokosz popędził w stronę bramki z przyklejonym do pleców Pawłem Wilkołaskim, jego strzał dobrze broni jednak Michał Hanczarek (rzecz jasna przy użyciu nóg a nie rąk).
33' - Płaski strzał Tobjasza, piłka wędruje obok słupka.
35' - Bomba z dystansu znajdującego się "na ostatnim" Wilkołaskiego, Bąkowski wybija piłkę z trudem przed siebie, a po dobitce mamy tyko rzut rożny. Centrę z rożnego głową zamyka Tobjasz, piłka idzie jednak obok słupka.
36' - Wolny dla The Old School przed polem karnym, na tę okazję specjalnie melduje się na murawie Paweł Rokosz, futbolówka po jego uderzeniu trafia jednak tylko w mur.
37' - Faulowany zostaje Radek Tobjasz i robi nam się spora afera.
- "My VARa potrzebujemy" - pieklą się gracze TOS, zdaniem których sytuacja miała miejsce poza obrębem pola karnego.
- "VAR" jest na mundialu" - odpowiada rywal.
W międzyczasie Andrzej Malec za plunięcie w jego stronę karze czerwonym kartonikiem Pawła Jankowskiego.
Wreszcie możemy przejść do wykonania podyktowanego przez arbitra rzutu karnego, piłkę uderza Daniel Toporowski, a jego strzał świetnie broni Tomek Bąkowski! Dobitka (wybaczcie, nie przyuważyłam czyja) ociera się o poprzeczkę! Wojtek Wieczorek już zaczyna skrobać długopisem na mundialowym terminarzu "Velicante mistrz 2018", ale do końca pozostały jeszcze trzy minuty!
40' - (0:1) Aleksander Nowaczyński podaje do Daniela Toporowskiego, a ten strzela gola już chyba na wagę mistrzostwa!
40' - (0:2) Co za końcówka! Andrzej Malec po raz drugi wskazuje na wapno, tym razem do piłki podchodzi Aleksander Nowaczyński i się nie myli! KPMG Audyt Team mistrzem drugiej ligi Wrocbal!

Mecz był o konkretną stawkę, więc i emocje musiały być konkretne. Poobijane słupki, dwa karne, czerwona kartka - nudzić się nie nudziliśmy. Ostatecznie ostatni pojedynek tego sezonu na Sarbinowskiej wygrywa KPMG Audyt Team, który zostaje mistrzem drugiej ligi Wrocbal! Srebne medale wędrują do Velicante, a brąz do The Old School. Wszystkim ekipom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za mijający sezon! Do zobaczenia na Ceremonii!