15.06 godz. 18:20, Kuźniki, Sedzia: Maciej Siwek
( 1 : 2 )
Skład: Woźniak, Bożek, Kądzioła, Buda, Dusza, Łabędzki, Wojciechowski
Skład: Oracz, Kołodziej, Janiak, Chamuczyński, Bera, Jarząbek, Szczepaniec, Linard, Guseinov, Rodziewicz, Neumann
6' Szymon Łabędzki
7' Mateusz Neumann (Gol samobójczy)
23' Piotr Wojciechowski
26' Damian Dusza
27' Szymon Łabędzki
31' Piotr Wojciechowski
12' Etibar Guseinov
18' Etibar Guseinov
24' Mateusz Neumann
39' Sebastian Jarząbek
Zawodnik meczu: Piotr Wojciechowski (Motor napędowy swojej drużyny, brał udział w każdej ofensywnej akcji swojej ekipy. Autor dwóch trafień i dwóch asyst które pozwoliły kolegom zdobyć bramki. Mecz można zaliczyć do tzw one-man show.)

Piątkowe granie na Kuźnikach i ostatnią kolejkę serii gier sezonu wiosennego 2018 rozpocznie pojedynek Medservu oraz Axiomu. Jednym jak i drugim sezon za bardzo nie poszedł, gdyż zawodnicy Kołodzieja zgromadzili na swoim koncie jedynie 3 punkty i obecnie zajumują przed ostatnie miejsce w ligowej tabeli, natomiast Woźniak i koledzy po 10 spotkaniach mają 13 oczek i już teraz wiemy że sezon zakończą w środku tabeli. Będzie to mecz w którym obie drużyny powinny grać już bez żadnej presji, zatem powinniśmy obejrzeć spotkanie obfitującę w dużą ilość bramek.

Początek spotkania, obie drużyny zaczęły bardzo spokojnie. Temperatura na boisku przy Kuźnikach dzisiaj nie pomaga zawodniką, jest bardzo gorąco a sztuczna nawierzchnia jest jeszcze mocno nagrzana. Na pierwsze trafienie musieliśmy czekać aż 6 minut, wtedy Szymon Łabędzki oddał precyzyjny strzał za pola karnego który zaskoczył bramkarza rywali. Niespełna minutę później było już 0-2, po strzale jednego z zawodników Axiomu piłka niefortunnie odbiła się od nogi Neumanna i wpadła do siatki. Gra przez pewien czas uspokoiła się, Pomarańczowe Świry kontrolowały mecz i pewnie rozgrywały piłkę, a Medical Coders nastawił się na grę z kontrataku. W 12 minucie za niesportowe zachowanie jakim jest zdobycie bramki ręką ukarany został Guseinov i jego drużyna grać musiała przez chwilę w osłabieniu. Po odbyciu karny Etibar zrehabilitował się i oddał bardzo dobry strzał z rzutu wolnego który znalazł drogę do siatki. Medserv łapie kontakt z rywalami i na przerwę schodzi ze stratą jednej bramki.

Drugą połowę rozpoczęliśmy bardzo szybko, już w 23 minucie Axiom szybko zdobył bramkę. Buda zagrał do niepilnowanego Wojciechowskiego, a ten nie miał żadnych problemów z pokonanie bramkarza. Odpowiedź była błyskawiczna, Mateusz Neumann odkupuję winy za gola samobójczego i dobrym uderzeniem wygrywa pojedynek z golkiperem rywali. Kolejny raz Axiom odskakuję rywalą na dwa oczka, tym razem Damian Dusza wykorzystuje zagranie Wojciechowskiego i mamy już 2-4. Posypała się obrona Medservu, następny gol na konto rywali w niespełna 2 minuty. Ponownie podaje Wojciechowski, a pojedynek oko w oko z bramkarzem wygrywa Łabęcki tym samy zdobywając dublet w tym spotkaniu. Na chwilę odpoczeliśmy od bramke, jednak taki stan rzeczy długo nie potrwał. Już w 31 minucie zawodnicy Axiomu dołożyli kolejne trafienie. Można powiedzieć, że Łabędzki dziękuję Wojciechowskiemu za poprzednią asystę. Panowie zmienili się tylko kolejnością, Szymon asystował a wykończył Piotr. Podopieczni Kołodzieja starali się jeszcze odpowiedzieć, lecz udało im się to jedynie w samej końcówce. Mateusz Neumann podał do wolnego Jarząbka który pewnym uderzenim obok bramkarza ustalił wynik spotkania.

Mecz pomiędzy Medservem a Axiomem był raczej jednostronny. Wynik do końca nie oddaje przebiegu spotkania, to zawodnicy Woźniaka przez cały mecz prowadzili grę, rozgrywając piłkę i raczej w większości kontrolując jego przebieg. Nie uchronili się także przed stratą bramek. Na strzał z wolnego Guseinova czy też trafienia Neumanna i Jarząbka nie mieli za bardzo szansy na reakcję, gdyż uderzenia te były raczej precyzyjne. Koniec sezonu, Medserv plasuję się na 11 pozycji z dorobkiem 3 punktów i jedynym zwycięstwem nad GCS, natomiast Axiom w tabeli kończy na 7 pozycji z dorobkiem 16 punktów. Dziekujemy za grę, życzymy sukcesów i mamy nadzieję do zobaczenia w przyszłym jesiennym sezonie.

autor: Maciej Siwek