15.06 godz. 20:40, Kuźniki, Sedzia: Maciej Siwek
Skład: Kucharski, Całka, Wisiecki, Bąkowski, Kordas, Bolesta, Całka, Mizuro, Rokosz
Skład: Wiktorowski, Pondel, Baran, Rychel, Toczek, Pondel, Lepianka, Leszczyński, Niciński, Struski
14' Wojciech Mizuro
36' Paweł Rokosz
40' Roman Wisiecki
Zawodnik meczu: Roman Wisiecki (Roman był dzisiaj najpewniejszym zawodnikiem swojej drużyny, świetnie kierował kolegami w obronie, ale także włączał się do akcji ofensywnych. Autor jednego trafienia kończącego spotkanie. Wyróźnienie dla Mizuro.)

Na zakończenie piątkowego grania mecz z najniższej ligi na Kuźnikach, JaCierpieDole grać będzie z ekipą The Old School. Dla jednych i drugich jest to meczu który może dać awans. Trudniejsza droga jest dla zawodników Czuchraja którzy muszą wygrać i liczyć na porażkę La Sagesse w ostatnim meczu gdyż Ci posiadają jeszcze zaległe spotkanie. Natomiast gracze Kordasa wszystko mają w swoich nogach, wygranie dwóch ostatnich meczów da pewny awans do zaplecza Superligi. Jak zakończy się to spotkanie przekonamy się już za 40 minut.

Początek spotkania to bardzo spokojna gra obu ekip, piłkę przejmuję drużyna Old School i stara się rozgrywać ataki pozycyjne, natomiast JCD ustawiło się w obronie i będzie się starać długimi podaniami do swoich napastników zaskoczyć defensywę La Sagesse. Kilka akcji po stronie Old School zostają dobrze wybitę przez stojącego dzisiaj na bramcę Nicińskiego, najmłodszy z braci Pondel dzisiaj zamiast grać między słupkami biega w środkowej strefie boiska. Długo czekaliśmy na pierwszego gola w tym spotkaniu, bo aż 14 minut. Jednak po wykonaniu rzutu rożnego, wybita piłka spada pod nogi Mizuro który pięknym strzałem z prostego podbicia pokonuję bezradnego bramkarza rywali. Błąd ustawienia zadecydował o tym, że to ekipa Old School wychodzi na prowadzenie. Do konca połowy nic szczególnego nam się już nie wydarzyło. JCD starał się wyrównać, lecz wszystkie ataki kończyły się fiaskiem. Druga połowa była bardzo spokojna, bez żadnych konkretnych akcji wartych odnotowania, a to co w niej najważniejsze wydarzyło się dopiero w ostatnich minutach. Chwilę przed końcem spotkania Całka zagrał do wolnego Rokosza który strzałem przy krótkim słupku pokonał bramkarza JCD i podwyższył prowadzenie. W tym momencie było już raczej po meczu. Na domiar złego dla ekipy Czuchraja w ostatniej akcji spotkania, Bolesta wyłożył piłkę do pustaka Wisieckiemu, a ten nie miał żadnych problemów z wbiciem jej do siatki i ostatecznie spotkanie kończy się zwycięstwem Old School 3-0.

Zobaczyliśmy raczej jednostronne spotkanie pomiędzy ekipami JCD i La Sagesse. To Old School od początku meczu lepiej się prezentował w swoich akcjach, posiadali więcej konkretów, rozgrywali lepiej piłkę i mieli dzisiaj bardzo dobrze dysponowanych kilku zawodników co pomogło im w zdobyciu upragnionego zwycięstwa dającego awans do zaplecza Superligi. Zachowanie czystego rezultatu podkreśla to jak dobrze grali dzisiaj w obronie, skutecznie zatrzymując najskuteczniejszego strzelca JCD Łukasza Barana który nie miał dziś tak naprawdę nic do powiedzenia. Po długim sezonie ekipa JCD zajmuję 6 lokatę z dorobkiem 17 punktów. Walka o awans była, lecz zabrakło do tego kilku oczek. Natomiast Old School obecnie zajmuję 4 miejsce i jest premiowany awansem, ale jeżeli w nastepnej kolejce wygrają z liderem Audytem to przeskoczą w ligowej tabeli drużynę KEA i otrzymają na naszej ceremowni brązowe krążki. Za sezon dziękujemy i już teraz zapraszam do udział w kolejnym startującym już po wakacjach.

autor: Maciej Siwek